Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A magyar labdarúgóbajnokság...

A magyar labdarúgóbajnokság első osztálya szerintetek az olasz, angol, spanyol bajnokságok hányadik osztályával képvisel kb. azonos színvonalat?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
olasz 2, angol 3, spanyol 2
2017. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért szerintem egy olasz vagy spanyol másodosztálybeli középcsapat simán elpáholná a magyar bajnokot.
2017. ápr. 8. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Attól, függ... Ha pénzügyileg nézzük, akkor vegyük mondjuk az NBI-ből a Fradit, a csapat piaci értéke 11,2 millió euró körül van. Ha összehasonlítod egy olasz csapattal, akkor nagyjából ez a másodosztályú Avellino (10,9m) értékével egyezik meg, akik a Serie B középmezőnyében vannak. Ha angol csapatot nézel, akkor a másodosztály utolsó helyén álló Rotherham United (11,9m) vagy a harmadosztályban 17. Bury FC (9,6m) a szint, tehát Angliában a pénz már csak a harmadosztályra lenne elég. Spanyolországban pedig a Fradihoz legközelebb pénzügyileg a másodosztályban 19. helyen álló Gimnàstic de Tarragona (11,1m) van.


Tehát pénzügyileg valahol a másodosztály középmezőnye-harmadosztály középmezőnye között van a magyar bajnok ezekben az országokban. Meglepő, de játékban is hasonló a szint. Ezt nagyjából az Elo Ratingből lehetne megnézni, ami a Fradinak 1337. Az olasz Avellinonak 1364 pontja van, tehát ez kb. Fradi szint, az angol Rotherhamnak 1264, nagyjából ez is a Fradi szintje, Spanyolországban viszont a Gimnastic 1536 pontja simán lemossa a Fradit, tehát ott kevés lenne a magyar bajnok a másodosztályba. Ha a játékot nézed, akkor így a magyar bajnok nagyjából a Serie B középmezőny, angol 3, és spanyol 3 szintjén van. Ez nem jelenti azt, hogy ezeket a bajnokságokat meg is tudnák nyerni, de viszonylag jó eséllyel bentmaradnának. Ez kb. a szint.

2017. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok


Ha meg a komplett bajnokságokat akarod összehasonlítani, akkor az Elo az nem segít, mert nem minden bajnokságról van adat, de nagyjából a bajnokság összértékéből össze lehet hasonlítani. NBI összértéke: 85,2 millió euró. Ez Olaszországban kb. a harmadosztály (71,7m), Angliában a negyedosztály (76,9m), Spanyolországban pedig szintén a harmadosztály (84,9m) szintje. Tehát a magyar bajnok azon a szinten van színvonalban amit fent leírtam, a komplett bajnokság pedig ezen.

2017. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ezekben az országokban nincs olyan alacsony szintű bajnokság, ami egyenértékű lenne a magyar első osztállyal!
2017. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom pontosan, nem igazán vagyok képbe a kisebb ligákkal, de szerintem Angliába még a másod, harmad osztály is olyan erős, hogy simán kiesnének onnan a magyar csapatok. Talán a harmad osztályba tudnának épp bent maradni a legjobbak (Vasas, Videoton stb.), a negyedosztályba az első 6ba lennének kb. Közepes csapatok egy középgyenge negyedosztályosok lennének, a leggyengébbek talán még a negyedosztályból is kihullanának.
2017. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem lehet válaszolni, mivel nem lehet eldönteni melyikbe férne be. Egyáltalán mi alapján vizsgáljuk meg? Keret értéke? Elért eredmények? Nemzetközi szereplések? Túl sok a tényező, ami alapján mind más és más eredmények jöttek ki.

Eredmények alapján se lehet normális következtetést levonni, mert például még 2015-ben Gyirmót legyőzte a Tottival felálló AS Romat, majd döntetlent játszott a Fiorentinaval. Ekkor még NBII-es volt a Gyirmót.

Szóval bonyolult a kérdés, rendesen nem is lehetne rá válaszolni.

2017. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!