Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ki a világ legjobb foci edzője?

Ki a világ legjobb foci edzője?

Figyelt kérdés
foci

2017. jún. 7. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon minden egyes ember, aki a fociról szokott beszélni. Csak figyeld meg.
2017. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Olyan nincs hogy legjobb, csak valakinek valamikor összejön edzőként egy győztes sorozat, valakinek egyáltalán nem. Inkább úgy vannak, hogy jobb edzők. De nekik is van vesztes sorozatuk. Nehéz köztük legjobbat titulálni.
2017. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cortez70 ***** válasza:
0%
Nincs legjobb, sok jó van.
2017. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Plusz ehhez még egy valamit tennék hozzá. Kit nevezünk jobb edzőnek, aki egy elit csapatot stabilan BL elődöntőig be tud vinni, vagy aki egy underdog csapattal bajnoki címért/BL részvételért harcol folyamatosan? :)
2017. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk edzőkkel úgy vagyok, h sztem kevesebb nagyon jó van, akik közt nem tudok dönteni, mint a játékosok közt. Szóval sajnos sokan nem olyan jók. Pld. lehet régebben jó volt, de nekem Mourinho már egyáltalán nem jó edző, ezzel a kerettel simán kéne hoznia egy Bayern-Real-szintet, vagy legalább ahhoz közelit, oké nem játszottak a BLben, de látszik az EL eredményeken is, és főleg a bajnokságon, meg egyébként a játékon, h közelében sincsenek annak, ezt az angol bajnokságot nyerné a Real, Bayern, max. a Chelsea szorongatná őket... MU meg 6., úgy hogy megvannak bőven a játékosaik. Hány gólt rúgtak idén? 50et? Mkhitaryannal, Pogbával, Ibraval, Martiallal, Rooneyval, Mataval, Rashforddal, sőt még Depay is itt játszott sokáig, akik mind-mind képesek legalább 10 gólt rúgni, de ezek közül sokan 20 felett is egy szezonba, ha jól megy nekik?


Guardiolaban már valamivel többet látok, de nekem az se világszínvonalú edző, aki csak azokkal a minőségű és típusú játékosokkal, csak azt az egy elképzelést tudja játszatni, egy edzőnek sokoldalúnak, alkalmazkodónak kell lennie, aki bármiből kihozza a legjobbat, maximalizálja a játékosokat. + Guardiolanál az érzem, h nem tud csapatot építeni, a mostani igazolások se jók szerintem, ennyi pénzből ha második szezonra se tud összehozni egy olyan keretet, amivel legalább tudja azt a focit eredményesen játszatni, ahogy tudta a Barcaba, Bayernbe, és azért a Citynek se volt alapból se egy sz*r kerete, akkor ez már tény, h ez nem megy neki, nem tud világverő csapatot felépíteni, csak kész csapatokat irányítani az egyfajta elképzelése alapján.


Wenger régebben nagyon jó edző volt, de az ő hibái, hiányosságai is folyamatosan kiütköznek, amiket nem tud megoldani évről-évre, pedig a kerete meglenne hozzá. Lemaradt a modern trendek mellett, megrekedt.


És ez 3 PL topcsapat edzője, a két manchesteriben meg is lenne az, h a legjobbak legyenek, mert a pénz megvan, a játékosokat meg tudják venni, csak szakmailag nincsenek azon a szinten.


De Emeryben is nagyot csalódtam, így eltaktikázni egy nyert meccset, ráadásul a bajnokságban is végig bukdácsolgattak, úgy, hogy persze jó volt ez a Monaco, de ezzel a kerettel illett volna behúzni a bajnokságot, de ők idén ha jól emlékszem vezetni se nagyon vezették, szóval kijelenthetjük, h nagyon köszönőviszonyban sem voltak vele, ami még súlyosabb.


Ezek az edzők nagy, pénzes kluboknál dolgoznak, ahol mind-mind meglenne a keret ahhoz, h legyőzzék a Real Madridot, a Bayernt, jellemző, h ezek az újgazdag klubok nem igazán találják szakmailag a helyes utat (PSG, Man City), de hasonló a Utd is, amióta nincs Fergusson.


Szóval azért nem végtelen a legmagasabb szinten lévő edzők száma, és kevés aki eggyé is tud válni a csapatával. Zidanenak ez most sikerült, de Luis Enriquenek is sikerült, aztán mégis valami elúszott, és láttuk, h sose volt azért egy top edző, szóval egy kész csapattal könnyebb eggyé válni, mint valamit felépíteni, Zidanet is könnyebb lenne megítélni, ha más helyzetekbe is kéne teljesítenie, de az is nagy teljesítmény, ha egy topcsaptot tud évekig a legmagasabb szinten tartani, azért mindenhonnan kiöregednek a játékosok, változik a formájuk, meg maga a futball stb. úgyhogy mindig reagálni kell az innovációkra.


Akiket elnéznék topcsaptok élén, azok Nagelsman, Sarri, Jardim, Hasenhüttl, Pochettino, talán Ronald Koeman, Dárdai, Niko Kovac ők nagyon jó edzők. A jelenlegi élboly, akik a legszűkebb elitcsapatoknál dolgoznak, Allegri, Conte, Simeone, Zidane, Ancelotti.


Ha egy legjobb edzőt kell mondanom az talán Simeone. Allegri most nagyon meggyőző volt, de ezt a Bl döntőt eltaktikázta, ennyi nincs a két csapat közt, és az egyéni teljesítményekre se lehetett panasza, pont egy ilyen kiugró villanásból szerezték az egyetlen góljukat. Contenak még kell bizonyítani (a BLben), ugyanúgy azoknak akiket feljebb soroltam, akiket elnéznék nagyobb csapatokban, Zidanet azért nem választanám meg a legjobbnak, nincs akkora neve, Ancelottinak az van, csak ő neki meg Bl győzelme nincs, amit idén simán megcsinálhatott volna a Bayernnel, de még a Bundesben is néha döcögősnek éreztem őket, magukhoz képest. Úgyhogy ha mindenképp egy név kell, talán Simeone a legkorrektebb válasz, az utóbbi 4 szezon 3 legjobb csapatába benne van az Atlético, két döntőt játszottak, és talán nekik van a legkevésbé erős keretük, és kissé vékonyka is, mondjuk a Realhoz képest, akiknek két teljes soruk van, és a második számú játékosuk is néhány posztra lehet jobb, mint az Atléticonak az első ugyanazon a poszton.

2017. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jürgen Klopp
2020. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!