Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Magyarországon miért divat...

Magyarországon miért divat szidni a labdarúgó válogatottat?

Figyelt kérdés

Mi értelme ennek, mi ebben az előremutató, persze átlag emberektől itthon nem várom el, h céllal tegyenek valamit, de legalább valami lenne benne, mert én semmit nem látok. Folyamatosan jönnek ezzel a címeres mez-dumával, azt a címeres mezt nem érdemlik meg, amiben Puskásék, küzdöttek-hajtottak, meg egyáltalán magyarország címeres mezét, az egy kiváltság kéne, h legyen, meg kéne halni érte a pályán... Aztán jön, persze ezek a pávák csak felveszik a nagy lóvét, persze azt én is szívesen felvenném, nem vagyok h*lye (megvallja h erkölcsileg ugyanolyan romlott ő is, csak akkor nem tudom milyen változást vár? milyen alapon?), nincs teljesítményhez kötve, elgurigzának, aztán röhögnek a markukban a nagy pénzzel... nem hajtanak csak a pénz érdekli őket...


Most komolyan, mondjátok már meg, ha tudjátok mennyi jár ezért a komoly 10 meccsért 2 év alatt, és azért a néhány tét nélküliért? Még talán egy NB1es játékosnak se éri meg, mert ő is túl van fizetve itthon, nem hogy egy Dzsudzsáknak... miről beszélünk? Miért ők vannak szidva? Nem ők tehetnek róla, h ők a legjobbak az országba és ennyit tudnak. Komolyan, nem szeretem ezt az érvelést, de menjenek ki és csinálják utánuk... Azt hiszik, olyan k*va könnyű? Elérni egy lehetőségeinkhez, képességeinkhez mérten eb döntővel felérő eredményt, és utána egy kiscsapat ellen elszenvedett idegenbeli tét nélküli vereség után minden felejtve, és újra kva anyátokat? Meg ez a pávázás, Cristiano Ronaldo nem ugyanez a kategória? :D Az éllovasa ennek? És mégis talán a legnagyobb hajtás van a világon benne, úgyhogy semennyire nem határozza meg, max. az ember ízlését, meg hogy mennyire egyéniség, az, h milyen a haja, öltözködési stílusa. De benne van ez a régen minden jobb volt szöveg, azért mert 40-60 évvel ezelőtt más haj vagy bármi volt a divatos, attól még nem voltak mások az emberek, az átlag ember többé-kevésbé hasonlóan a tömeget és a divatot követő birka volt, igen valszeg az Aranycsapatba is voltak olyanok, akiknél ma ez úgy fejeződne ki, h felnyalnák a hajukat. Az ember nem változik, ennyit semmiképp. Én a focisták helyébe felmondanám a g*be az egész válogatottságot, aztán vesződjön ezzel a proli poszt-kádári országgal és a suttyó, egészségtelen, boldogtalan, önmagával és a környezetével diszharmóniába élő népével az aki szeretne, menjenek akár ők oda, és lássák meg, h a pékektől ki lehet kapni 20-0ra is, vagy kapjanak meg tényleg nb2es játékosokat, akik aztán komolyan sz*rnak az egészre esetleg és lássák, h milyen amikor nincs foci és nincs törekvés, igyekvés. Nem védem a magyar focit, mert a közállapotok tarthatatlanok és most a válogatott is lejtőn van, lehetne ennél jobb, de hogy jönnek az emberek mindehhez? Dzsudzsák pénzének az mekkora töredéke lehet amit itt kap? Tisztelni kéne ezeket a játékosokat, mert annyira rossz a focink, h egy maréknyi nemzetközi szinten elismert játékosunk van, akkor legalább őket tiszteljük, becsüljük, mert ha ők felmondanák a válogatottságot, ami csak púp a hátukon, akkor senki nem maradna. Dzsudzsák elcs*szte a karrierjét, tiszta sor, ezt én is mindig elmondom, h nagy csalódás, de eljön, akar a válogatottba, hajlandó hozzárakni azokat a kvalitásait, ami szinte egyedülálló sok tekintetben Magyarorszgáon, pl az a rúgótechnika, erre mindenki úgy osztja, mintha a tanárbácsi lenne, ő pedig a h*lyegyerek.


Az a baj Magyarországgal, h elképesztő frusztráltak és elnyomottak az emberek és ezt kb. mindenki a fociban éli ki, vagy ehhez hasonló dolgokban. Itt királynak érezheti magát, neki jár a műsor, ha ő 100ezrekért kűzd a gyárban, akkor haljanak meg ők is a pályán. Az egész rendszer bűzlik ettől a kádári uralkodó bácsi-alattvaló alá-fölérendeltségi pozíciótól, amit ott megkapnak a munkahelyükön vagy az életben az emberek 80%a, azt leverik a focistákon, kiélik abban, amikor egyszer talán ők diktálhatnak és nekik lenne joguk elvárni valamit. Egy átlagos focis posztra érkezik 10 komment, egy magyar válogatottra több száz. És vagy ezt az áporodott közmorált tükrözi, vagy ez a nyugat-felé orientálódó, cinikus, úrigyerek hozzállást, aki így a németekhez, spanyolokhoz meg a brazilokhoz tartozik, csak most így leszállt, h elmondja, h mennyire szánalmas az egész. De azt várjuk, h ebben a közegben legyen bármiféle gyökeres változás? Nem látjuk, h ugyanazon a síkon mozog a gondolkodásunk a világról, a fociról, vagy bármiről, mint ami a magyar foci általános állapotában tükröződik? Örüljenek, h volt egy eb, mert akkor megint el lehetett hinni a hamis önképet, én akkor is mondtam, h a magyar foci nem lett jobb, hanem ez egy sportsiker, amit el lehet érni, ahogy elérte Gera is az EL döntőt. Erre most megint mi van, követelőzés, hőzöngés, eb-relativizálás. Az egész magyar focit be kéne süllyeszteni, a válogatott legyen amatőr, azok a tehetséges, szorgalmas emberek akik meg ebből kitörve eljutnak Németországig, pedig foglalkozzanak azzal, ne térjenek vissza ebbe hulladék országba. Maradjon a túlfizetett, romlott, minőségtelen NB1 és az amatőr válogatott. Csodálkoznak, h pl. Bodrogi Laci kerékpáros is felvette a francia állampolgárságot? Profi sportoló lennék én se küzdenék ezekért, elmegyek egy szintemhez méltó csapatba, ahol korrekt pénzt adnak, korrekt üzlet mindkét félnek, megbecsülnek, hozom amit tudok, ha kevés vagyok akkor mindkét fél érdekében lejjebb lépek és ennyi. Nem tudok sajnos pontos számokat, de gyanítom, h a futball a klubfutballról szól, ott keresik a pénzt, a válogatott a bónusznak felel meg kb., ha nem sikerül kijutni sehova, akkor még annak se, edzenek néhány hetet együtt, egy két felkészülési mérkőzés, meg 10 fix tétmérkőzés két év alatt. Ezzel nem lehet pénzt keresni az ő szintjükön.



2017. jún. 19. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem kompletten a focival van bajom hogy többet költenek rá mint az oktatásra meg az egészségügyre összesen, aztán hogy emellé még kb a Mianmari megyei bajnokság színvonalát hozza az nb1 meg a válogatott csak ráadás. Én betiltanám ahogy van eldózerolnám az összes stadiont a helyüket meg bevetném sóval hogy fű se nőjön ott többet.
2017. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Psycho ***** válasza:
78%

Nagyon sok mindent leírtál, kicsit el is vesztem benne, hogy most akkor mi is valójában a kérdés? Hogy miért szidjuk a FOCIT, vagy miért szidjuk a válogatott TAGJAIT (személyesen)? És hogy ez miért divat? Kicsit úgy éreztem, valójában kiadtad magadból a gőzt ezzel az írással, de lehet, hogy tévedek. Próbálok arra megfogalmazni ötleteket, hogy ez az egész miért "divat", azaz trend.



Magyarországon a futball népszerűsége minden sport közül vastagon kiemelkedik (igazából rengeteg országban), ergo köztéma. Mindenki beszél róla, felsővezetőktől a kocsmai Pistabácsikig. Miért? Mert voltak sikereink anno, amik megalapozták ezt (igen, Aranycsapatozok most én is). Ez adott egy összehasonlítási alapot, innen indul minden, és ez bevésődött. Tehát nem fogja felülírni az, hogy mondjuk a vízilabdázóink milyen sikereket értek el, mert az embereknek a foci a fontos. Ha a vízilabda megszólít X embert, akkor a foci 1000x annyit. Kivétel az olimpiák ideje.


Rengeteg mindent fel lehet hozni. #1 elég radikálisan fogalmaz, de valóban baj, hogy gond van a prioritásokkal. Beleölünk milliárdokat, sok esetben közpénzből, közben meg:

1) feneketlen kút az egész, és azon kívül, hogy egyre szebbek a stadionjaink, nincs látható eredménye (ja, de - van egy szűk réteg, aki mosolyog és elég jól jár).

2) az oktatás romokban

3) az egészségügy még nagyobb romokban

4) a gazdaság hát... finoman fogalmazva sokkal jobb is lehetne

5) ha már ennyit beleölünk a fociba, és félreteszünk minden egyéb kérdést, amit a tágabb perspektívában való gondolkodás vet fel (lásd 2-es 3-as 4-es pont), akkor tehetnénk ezt úgy, hogy valóban legyen eredménye - ha nem most (ez irreális), akkor 10-20 év múlva. A baj az, hogy 10-20 éve is ezt mondtuk... Vagyis hosszú távú stratégia vagy nincs, vagy nem működik.


Változást tehát nem a mostani játékosoktól kell várni, ők ennyit tudnak. Nem várható el tőlük az, ami nincs (lásd pl. a Dárdai által emlegetett automatizmusok, illetve azok hiánya).

Konkrét ötleteim is vannak, de ezek nem kapcsolódnak a témához, így is elég hosszadalmas a válaszom.


Az viszont elvárható, hogy pláne címeres mezben látszódjon a játékoson az, hogy hajt, komolyan veszi. Tisztelet a kivételnek, én nem tartom Dzsudzsit pénzéhesnek, kihasználta az egyetlen lehetőséget, ami adott volt. És ő hajtott is. Viszont ugyanez a teljes keretről nem mondható el, aki a pályán volt Andorra ellen. Miért? Nem tudom, talán megszokta az nb1-es alibizést, azt a tempót és hozzáállást. Ráadásul az első pár meccsén az embernek gyakran remeg a lába, és nem hozza amit tud, főleg ekkora közönség előtt.


Adottak tehát a magas elvárások, és adott egy borzalmas színvonal. Klubszinten pláne. Én szívesebben nézem meg valamelyik szomszéd falu megye 1-2-3-as meccsét, mert mondjuk játszik a haverom, vagy rivális a csapat, jó a hangulat stb, mintsem, hogy nb1-es borzalmat nézzek. Van egy összehasonlítási alap időileg, hogy régen sokkal jobb volt, és van egy személyes is, hogy ameddig én kiköpöm a belem melóban, ezek 10x-20x annyiért alibiznek. Ez frusztráló. Emiatt aztán mindenkinek lesz véleménye (ugyebár köztéma), és semmiképp sem lesz pozitív.


Ha ennyi ember nemtetszést nyilvánít, akkor ott valami valószínű, hogy van. Hogy ezek közül mennyi reális, és mennyi tartalom nélküli hőzöngés, arra nehéz válaszolni. Minden esetre akad olyan is, aki a hőbörgésnél szofisztikáltabban is ki tudja fejteni a gondolatait. Na, őket általában nem a kommentszekciókban kell keresni. Az andorrai meccs nem véletlenül verte ki a biztosítékot. Ha engem megbíznak a melóban egy rém egyszerű feladattal, és elcseszem, akkor tessék mondani, melyik munkahely fog tapsolni nekem? Egyik se. Még nagyobb az égés, ha ezt ország-világ látja. Ezért vagyunk itt. Remélem sikerült válaszolni.

2017. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Omg, az ilyen véleményeket képtelen vagyok megérteni.. mi ez a bevetném sóval, h a fű se nőjön többet? Mit akarsz itt diktatúrát? :D Meg mi a f***szom baj van azokkal a stadionokkal? Azt hiszed, h ha nem erre költenének akkor az-az egészségügyre menne? Stadion mellett is lenne pénz egészségügyre csak ellopják, ha nem költenének stadionra, akkor még az SE lenne, nem helyette valami jobb és hasonlók. Mikor volt foglalkozva a közügyekkel itthon? Mszp idejében is le se voltak szarva, nem az-az 5-6 év alatt lettek ilyen állapotúak a korházak, hanem már akkor se költöttek arra se, és stadionokra se. Ezek világszínvonalú stadionok, ebben legalább Németország szintjén állunk miért jobb, ha te a pénzért felépített cuccot ledózeroltatod, és besózod a helyét? Akkor egyel közelebb vagyunk Tádzsikisztánhoz? Ezek a komplexumok még koncertekre vagy bármire alkalmasak és szépek, most miért érzi bárki úgy, h ez kidobott pénz? Az ellenzék etet titeket, h aztán rájuk szavazzatok, grat.


A pénz sajnos nem oldja meg az nb1et, főleg ha nem jó helyre irányítják, nem arra fordítják, h jobb szakemberek legyenek stb. Az nb1 rohad, ahogy 20-30 éve rohadt, ez nem változott, max. a mértéke. Szóval ebben a tekintetbe se a pénzzel kell, h bajod legyen, az úgy is ellopják, egyébként meg szükséges, mert ha felépülne, felébredne a magyar foci, akkor meg kell az infrastruktúra és jó ha van, így tényleg kicsit a levegőbe lóg, de ez legyen a legnagyobb baj, h valami egyelőre a levegőbe lóg. Az NB1el lehet probléma, mert ott túlfizetik őket és nagyon gyenge a színvonal, de erre akkor is inkább javaslatokat érdemes tenni, vagy örülnék valami értelmes diskurzusnak, nem csak ez a sz*r, sz*r típusú dumálásnak.


A válogatott pedig nem ráadás, az egyetlen hely, ahol van esélyünk valamit elérni és kicsit menteni a magyar foci "becsületét" az a válogatott, és az egyéni sikerek. Mert van annyi ambiciózus, tehetséges ember, akik képesek magyarként elérni vmit és egy jó edzővel, stábbal össze lehet őket úgy szedni, h nem egetrengető, de kimondottan jó eredményeket el lehessen érni. Most ez egy mélypont volt, de annyira sokat elmond, h ilyenkor mindenki elkezd hőzöngeni, gúnyolódni, cinikusan nevetgélni, relativizálni, ahelyett, h gondolkodnánk merre tovább, mik lehettek a problémák, mi volt a változás, már az is egy előremutatóbb komment ahol legalább elküldik eppelt a f***szba, mert ott valami felsejlik, h talán a kommentelő a kiválasztásban látja a hibát.


Remélem ilyen elvetemült diktátorok, mint te nem jutnak hatalomra, mert akkor üdv Észak Koreába :D. De tényleg, egy sz*r eredmény után lelőni mindenkit. És csodálkozunk, h itt tartunk, azt hisszük, h mi jobbak vagyunk, ugyanolyan a nép, amilyen a futballunk, abba tükröződik. Itt ha valami megakad, akkor előbb kicsapjuk a hisztit, lerombolunk mindent, egymás torkának esünk, visszalépünk három lépést és akkor jó. Nézzük már meg egy kicsit mi történik Németországba és egy hozzájuk mérten ugyanakkora égés, ami asszem 2004be volt, mit eredményezett rögtön, milyen tervvel álltak elő. Nem az a baj, h van 8-1, meg Andorra, Málta, hanem, h 86ban volt Irapoato és a rendszer még mindig ugyanott tart, de pont az ilyen gondolkodásmód miatt. Mi 30+ évig fetrengünk abban a mocsárban, ami a németeknek 1-2 év volt és rájöttek, h így nem és pár év múlva már világverő csapatuk volt.

2017. jún. 19. 17:17
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
De minek? Mi értelme a focival foglalkozni pénzt költeni rá? Azért hogy az a 3 szurkoló aki kimegy boldog legyen. Azért megéri elverni százmilliárdokat? A stadionok ugyanez. Tök jó hogy annak a maréknyi ultrának lesz mit felgyújtani de ez megér százmilliárdokat? A focira elköltött minden egyes fillér pazarlás. És igen az ere lehívott uniós pénzeket el lehetne költeni kórház felújításra is. Ott is levennék a sápot a haverok csak valami értelme is lenne mert nem úgy néznének ki a kórházak mintha a legótvarabb harmadikvilágbeli putriban járnánk.
2017. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Psycho ***** válasza:
68%

A megfogalmazásod eléggé sértő - igen fura (mondhatni paradox), hogy valamirevaló konzultációt szeretnél, közben pedig előítéletes, támadó, érzelem-vezérelt és személyeskedő a nyelvhasználatod, vagyis a saját kritériumrendszerednek sem felelsz meg. De ezt most félreteszem, és igyekszem a forma helyett a tartalomra koncentrálni.


Továbbá az is paradox, hogy a konkrét megoldási javaslatok hiányát kéred számon, közben:

1) Te sem fogalmaztál meg egyet sem, de semmi baj, lehet, hogy épp erre volnál kíváncsi. Erre mindjárt visszatérek.

2) nem ez volt az eredeti kérdésed. Azt szeretted volna tudni, miért alakult ki ez a trend, viszont a válaszodban már egy másik témát boncolgatsz. Ez egy érveléstechnikai hiba (szalmabáb bokszolásnak nevezik, google jóbarát ha érdekel). Én úgy érzem, sikerült válaszolnom az eredeti kérdésre korábban.


Úgy gondolom, érdemes kettéválasztani, hogy mi az, ami van, valamint, hogy mi lenne a reális. Teljesen igazad van abban, hogy a régebbi rendszer sem volt jó, ott sem oda ment a pénz, ahova kéne. Plusz abban is egyetértek, hogy (jelenleg is) ha nem a fociba csatornáznák a pénzeket, akkor sem az EÜ-be és az oktatásba vándorolna, hanem a haverok zsebébe, vagy ki tudja hova.

Ezért van a reális elvárás, mondhatni "óhajtott" rész (ami alapján szerintem egyéb területeknek KELLENE elsőbbséget élvezniük), illetve van a realitás (mi az, ami VAN). Két külön dolog, sajnos nagyon messzire egymástól.

Pontosan ezért írtam, hogy "ha félretesszük a tágabb perspektívát, akkor..."

Politizálni nem akarok, nem vagyok se narancs, se vörös. Sokkal inkább kiábrándult vagyok e témában.


Az infrastruktúra, amit írtál, hogy jó, ha van, ez igaz, de véleményem szerint ennek nem célnak, hanem következménynek kellene lennie. Ha már sikerült kiépíteni egy jól működő rendszert, ami hozza az eredményeket, kijönnek a nézők mert van látvány, plusz megjelennek a szponzorok, akkor a profitot vissza lehet forgatni az infrastruktúra-fejlesztésbe. Fordítva ülünk jelenleg a lovon. Igen, nem árt fejleszteni, legyen labda, legyenek eszközök, de ne az legyen az elsődleges, hogy nyugati színvonalon csillogjon a stadion. A mértékkel / arányokkal, illetve futball-támogatáson belüli prioritásokkal van a gond.


Amit írsz, hogy a válogatottat kellene meglovagolni, alapvetően jó gondolat lenne, csakhogy nem működhet hosszú távon. A válogatott arról szól, hogy összegyűjtjük a legjobbakat, akik képviselnek egy nemzetet. Igen ám, de ehhez szükséges egy merítés (edzői és játékos szinten egyaránt). És sajnos ez a merítés alulképzett. Én egyébként amellett voltam, hogy Storck maradjon. Miért? Mert nincs nála jobb (Dárdai talán, de ő nem elérhető opció). Nem akarok fejeket, nem vagyok hóhér. A rendszert kellene megváltoztatni, az alapoktól. És akkor térjünk vissza a javaslatokhoz, hogy ne csak ígysz.r úgysz.r károgó legyek.


Kezdjük azzal, amit írtál, hogy "kell egy jó edző". Nincs. Szalai el is mondta anno a nagy vihart kavart nyilatkozatában, hogy edző nélkül halott ügy az egész, mert ezeknél a játékosoknál (még válogatott szinten is) komoly hiányosságok vannak = le vannak maradva. És megérkeztünk a fő problémához: az utánpótláshoz. Láttam sok utánpótlás edzőt, alacsony és magas szinten idehaza, és fényévekre vannak a nyugati színvonaltól. És ez nem az ambíció hiánya miatt van, hanem mert nincs rendes képzés. Ha nincs jó edző, nem fogja tudni kihozni a tehetséges játékosból a maximumot, merthogy a tehetség kevés. Rengeteg iszonyat tehetséges srác szaladgál hobbiszinten a megye1-2-3-ban, mert elege lett attól, ami magasabb szinten van. Az játszik, akinek az apja pénzeli a klubot, nem pedig aki ügyes. Az edző meg úgy beszél szegény srácokkal, ahogy az egy kutyára nézve is sértő lenne. A kisgyerek meg ideje előtt kiég. Na, itt kellene egy beavatkozási pont, ez egy olyan felület, ami központilag szabályozható, tehát relatíve könnyebb belenyúlni.

Ne edzőt importáljunk nyugatról, hanem edzőképzési rendszert. Majd kössük a licenszeket, illetve a megújításukat rendes vizsgákhoz, mert a mostani egy vicc, használhatatlan és tele van irreleváns kérdésekkel. Építsük bele a (sport)pszichológiai támogatást is a rendszerbe, mert az is teljességgel hiányzik. Legyen képes az edző motiválni a csapat tagjait, legyen egy egészséges verseny csapaton belül, ami viszont nem akadályozza az együttműködést. Ne az edző ostorozza a gyereket, hogy hajtson, hanem a körülmények legyenek olyanok, hogy a gyerek magától legyen motivált arra, hogy kihozza magából már edzésen is a maximumot. Ez az, ami hiányzik. Ha ezt elérnénk, azt hiszem, az ebben az új rendszerben felnövő generáció már képes lenne felvenni a versenyt a nyugati színvonallal.

2017. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bocs, ha nem teljesen értetted meg, nem volt teljesen összeszedett, de nagyjából igen, mert a kérdés végig arra ment ki, h miért SZIDJUK A VÁLOGATOTTAT ÉS A FOCISTÁKAT, ÉS EZ MIÉRT DIVAT. A válogatottal szemben meg lehet fogalmazni kritikát persze, én is megtettem, de nem ezt az olcsó minősítgetést tartom célravezetőnek, a focistákkal meg pláne nem, amikor jönnek ezekkel az értelmetlen dumákkal, h a címeres mez, meg a pénz, és a végén igazából megválaszoltam, h szerintem miért ilyen sötét a közgondolkodás, szóval inkább csak diskurzust akartam generálni.


Az tudom nyilván miért divatos a foci, és tudom, h ezért is van az, h sokan ebbe találják meg azt a kapaszkodási pontot, amit a 3. bekezdésben írtam, h akkor most itt eljátszhatják a főnököt. Az Aranycsapattal nem az a problémám, h felemlegetik, bár némely kontextusban azzal is van épp elég baj, hanem, amikor előadják ezt a régen minden jobb volt jellegű dumát a címeres mez kapcsán a küzdelemről és felhozzák akkor látni kéne, h itt a képzéssel van a probléma, futballal kapcsolatos problémák vannak, taktikailag, fizikálisan, max. mentálisan, de nem az ecsethaj a probléma...


A stadionokról már írtam, de nem tudom miért erre lyukad ki örökké. A közpénz nem közpénz, amíg a magyar társadalom, pont ugyanez a sötétsége miatt, ami miatt a focistákat szidja, megszavazza gazembereket és ők vezetik az országot, addig erről önkényesen rendelkeznek, ha tetszik, ha nem ez az igazság, hagyjatok az oktatással.. Örüljünk, h felépült egy értelmes dolog, ami a nyugati országokat jellemzi, ha lesz focink akkor még nagyon jól is fog jönni, de így se vagyunk hátrább, sőt, inkább előrébb, mert ezekkel a sportkomplexumokkal könnyebben pályázunk rendezésekre, jobb körülmények közt tudnak a nézők és a játékosok is készülni a világversenyekre és akármi másra is használhatók, még ha az mondjuk, amúgy jogosan, h az nb1 meccsek bohóckodás szint, és az európai kupákból az-az 1 forduló, amit megélünk mind1.


Pont ezt mondom én is, h a játékosokat ne vegyük már elő, örüljünk, h egy Szalai, sőt egy Dzsudzsák is hazatér, aki pénzéhesnek tartok és én nem tartom ezt követendő példának, de ha akar jönni a válogatottba azt köszönöm és ha befér, akkor duplán örüljünk, h még erősödtünk is vele, amikor neki ez már csak púp lenne a hátán.


Persze, komolyan kell vennie, csak akkor kerüljön ki az a keretből, aki nem nyújt jó teljesítményt, az mindegy, h mennyire veszi komolyan, az, és a képességei együtt alakítják a teljesítményét. Kerüljön ki, korrekt módon, mint ahogy két üzletfél közt egy megállapodás, egy közös munka létre szokott jönni. Nem látlak elég jónak, még indoklás se kell. De ne kezdjük már el szidni őket, h nem veszik komolyan, meg a címeres mez, mert ez a maréknyi komolyan vehető focistánk maradt, a Szalai, a Kádár, a Nagy Ádám, esetleg egy Bese, Guzmics, Futács, Nikolics, Lang. Én a helyükbe visszaadnám a válogatottságot és akkor küzdjenek azok akiknek nagy a szája, meg nézzük mire mennek, szerinted nekik kell ez a pénz, a foci a klubfutballról szól, ő nekik az a hivatalos első számú munkahelyük, ott ők már bizonyítottak, a helyükre kerültek, valahol játszanak és kapnak érte nem is kis pénzt. Amúgy semmi olyan probléma nincs ami miatt a hajtásról beszélni kéne, ha Magyarországon valamiért a top 20-30 játékos egyaránt lusta lenne hajtani és egy picit sem érdekelnék a sikerek, ami egy sportoló ismérve, akkor lehetne beszélni, h b*sszus itt probléma van, de látjuk, h hajtanak, hajtottak, amikor meg jön egy jobb edző és tudja őket motiválni és látják a lehetőséget, a sikert, az eredményt, akkor pláne, meg is halnak a pályán, ahogy láthattuk az EBn is. Azt láttuk, akkor mit bizalmatlankodunk még, miért van bennünk egy kicsi bizonytalanság is?


Csak az a probléma, h ezt a frusztrációt én is levezettem, talán még az Aranycsapat is ott lehet mézesmadzagként, vagy a hamis önkép, vagy bármi, ami az elvárásokat szüli, de ez nem helyes, nem ez lenne a követendő út. Értelmes vélemények, diskurzus kéne, nem még egyet odahányni, oda ami eddig is tele volt hányva. Csodálkoznak ezek az emberek, ugyanaz a stílus, amit ők csinálnak, jellemző az egész magyar focira is, ugyanúgy, ha ő is bevallja a romlottságát, akkor miért várja el, h más ne alibizzen, és ha ő is ilyen stílust nyomat, akkor miért várja el, h más máshogy álljon hozzá, meg virágozzon a foci? Pont ez az, h nem az alibizésről van szó, nem alibiznek és ha alibiznek akkor is ez a teljesítmény a legmagasabb, kész. Csak jólesik valamibe beletölteni a sok frusztrációt és eljátszani a na most én vagyok a főnök, aki vizsgáztat téged, nem hajtasz, hát hogy képzeled, kikapsz Romániától?


Nem az a kérdés, h valami van-e vagy nincs, figyelted egyáltalán, én is elmondtam, h a magyar futball közege rohad. Hogy a válogatottól se lehet túl sokat elvárni, nyilván mert az se a legjobb, a klubcsapataink meg szinte 0. Itt a probléma az, h ha az emberek tudnak, ha lehetőségük nyílik rá, akkor hőzöngenek és maga a hőzöngés is elképesztő suttyó, értelmetlen dolog, ami csak itt tartja, ebbe a posványba a magyar közéletet, futballt, bármit. Ezt az égést is utálom, itt nem az a lényeg, h Romániának, meg a hasonló kis vetélytársainknak akikkel sérelmet szenvedtünk el, bizonyítsunk, h mi nem égünk le, és senki nem is kért tapsot ezért a teljesítményért. Pont ez az, h rögtön a melóhelyhez hasonlítod, és itt a proli tömeg úgy érzi, h ők a főnökök és most ők b*szhatnak le valakit.Ez nem a melóhely, ez egy sport. A sport csapatmunka, nem a játékosok a hibások szinte kicsit sem, több hibás van, valahol mindenkinek a felelőssége, kicsit mindenki hibás, mert ez egy közös ügy, egy rendszer. Itt nem a Storck a főnök, aki kiadja a feladatot és nem is mi. Itt az egész magyar társadalom felel, az edző aki meg a stábbal közösen kiválasztott és felkészített játékosokkal közösen próbálja végrehajtani a feladatot. Pont a játékosok már csak eszközök ebbe a gépezetbe, akiknek örülni kell, h egyáltalán eljön Németországból. És a sport tudod úgy működik, h siker és mélypont akár élesen váltogatja egymást. A feladatunk, h lássuk a problémát, elemezzük, és a jövő felé tekintve próbáljunk valahogy elindulni, valamit tenni. A Real Madridnak is volt gyengébb korszaka, a Barcelona is kapott ki hozzá mérten hasonlóan kis csapatoktól, mint mi Andorrától, idén. Ez a sport, itt nem olyan egyszerűek a feladatok, mint a melóba, h pakolj ki x mennyiségű kartondobozt az autóból és rakd be a raktárba. Ez egy versengés, a másik csapat is akarja a sikert, és valaki alul fog maradni, vagy senki nem fog nyerni. Megesik, h egyszer valami elszakad, és van egy nagyon negatív eredmény, egy TÉT NÉLKÜLI MECCSEN. Mindenki hibázhat, edzők, játékosok is, amikor nem sikerül kihozni azt amit lehetne. Ez egy teljesítménykényszerre alapuló munkakör. Nem fekete-fehér. Ahhoz hasonlítanám akkor már inkább, mint amikor azt mondják, h építs fel egy házat x idő alatt, de te elcsúszol vele, vagy akad valami komplikáció. Ilyenkor mi a magyar ember válasza? Akasszuk fel őket, nem érdemlik, h magyar területen építkezzenek, nem érdemlik a pénzt, sózzuk fel azt a területet, nem kell ez ide nekünk, hol van az egészségügy, minek ebbe ölni, ha csak itt tart? (és még az utóbbi talán egy értelmesebb kérdés ezen a szinten :D)

2017. jún. 19. 18:03
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 17:20


De értsd már meg, h nem a függvénye, alternatívája a stadionoknak a kórház. Nem vagy stadion vagy kórház, hanem vagy stadion, vagy egyik se. Ébredj már fel, itt élünk, lenne pénz a kórházakra, csak nem akarnak rá költeni. Úgyhogy hagyjad már ezt a kórházas dumát. Ez az illúzió, h van választásunk, nincs választásunk, ők vannak hatalmon, ti választottátok meg, nem én, örüljünk ha épül valami szép és értelmes. A stadionokkal, ahogy leírtam, nem vagyunk hátrébb, sőt, ideje volt megrenoválni őket, mert egy EURÓPAI ORSZÁGBAN a sport igenis fontos dolog, van helye, élen a focival, és ezeket a stadionokat még másra is lehet használni. Lehet ahol te szeretnél élni, valami harmadikvilágbeli hely, ott nincsenek stadionok, nincs sport, talán repülőtér sincs, de itt a sport egy szempont, és a jó sporthoz kellenek a stadionok, az más kérdés, h a stadionok persze önmagában nem csinálnak jó sportot, de könyörgöm már így is tettünk egy lépést afelé, h legalább legyen valami, már a körülmények megvannak. Komolyan, olyan szőrszálhasogató duma ez, persze, mindig el lehet költeni egy még fontosabb dologra, talán lenne is értelme dilemmázni, hogyha lenne választásunk.De nem akarlak győzködni, nyilván aki esetleg sportot se néz, annak nem szempont, legyen kidobott pénz, mert a kluboknak nem kéne ilyen foci mellé, az országnak se feltétlen szükséges, a válogatottnak is bőven elég lenne akkor csak a Puskást megépíteni és kész. De nincs ezen felül még megannyi kidobott pénz, aminek annyira se látod az eredményét, és nem ugyanerre a sorsa jutna az a pénz is? :D Amúgy tudtommal már azért sincs annyi szurkoló mert változtattak a beléptetőrendszereken, de az jó, mert ez a nyugati minta, és így nem lesz annyi balhézó, vandálkodó ultra a meccseken. Mostmár foci kéne, és akkor az emberek is jönnének, kifogásolhatatlan lenne a hasznosságuk és tök jó lenne az egész, nem vagyunk hátrább.

2017. jún. 19. 18:16
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Mint tudod ezeket uniós pénzből állják nagyobb részben. És pont abból a fejlesztési alapból amiből a kórházakat lehetne felújítani. És nincs végtelen pénz, konkrét összegek vannak és ezeket a kormány teljes egészében a stadionokra veri el semmi másra. Nincs külön kalap a kórház fejlesztésre. Ezeket a jellegű projekteket ugyanabból a forrásból lehet finanszírozni. Hiába nyomod itt az agyhalott fociszurker bullshitet, ezek helyett a fostos stadionok helyett az ország összes kórházát fel lehetett volna újítani. Nem lenne ettől sokkal magasabb színvonalú az ellátás csak mondjuk morálisan jót tenne ha nem lenne a sürgősségin végigfosva a fal meg leszakadva a mennyezet. Több értelme lenne mint az hogy kacsalábon forgó palotát húzunk fel a botlábú buzzancsoknak meg annak a 3 nézőnek aki kitéved.
2017. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Psycho ***** válasza:
69%

Először is köszönöm, hogy sikerült megmaradnunk egy kulturáltabb hangnemű diskurzusnál :)


Na haragudj, nagyon sok az összetett mondatod és a gondolatod, és kicsit nehéz átlátni a lényegi mondanivalót néha. Azért igyekszem 2-3x újraolvasni, hogy ne értsem félre.


Ha jól értem, a fő problémád ezzel az álszentséggel van, ami a magyar virtust jellemzi. "Ítélkezem, közben ugyanannak a jelenségnek én is része vagyok."

Meg lehet közelíteni a dolgot szociológiai / szociálpszichológiai jelenségkörök mentén. Manapság a fogyasztói társadalom szemlélete rettentő mélyen beleégett az átlagemberbe. Ez mit is jelent? Darab-darab, ha valami nem jó / elromlik, kidobom és veszek egy másikat. Ez kétségtelenül egyszerűbb, mint kijavítani a problémát, jóval kevesebb erőfeszítést igényel (károgni egyszerűbb mint megoldani). És ez a szemlélet nemcsak a fogkefére meg a cipőre igaz, hanem már a párkapcsolatokra, munkahelyekre, kb. szinte mindenre egyaránt.

Következmény: ha kikapunk, és kényes a vereség (lássuk be, az volt), akkor rotty, kell új edző. Ez jó stratégia ha kifogy a tollamból a tinta, viszont ez a megközelítés nem feltétlenül adaptív, ha egy rendszerszintű probléma dolgozik a háttérben (mint ami a focinkat is jellemzi), mert ugyanoda fogok visszajutni mindig.


Szóval igen. Ez suttyó dolog. Frusztrálja az embert, és következmény nélkül ugathat. Ezért ugat is. Ugyanakkor sértő a játékosokra nézve. Az énképünk védelme az egyik alapvető pszichológiai funkciónk, nem szeretjük, ha piszkálják azt. Ezért nehéz elismerni a hibáinkat.


Egyébként igaz az is, amit írtál, hogy ez egy mélypont, és benne van a pakliban, kisiklások márpedig vannak. Talán itt az a gond, hogy a tavalyi EB ugye feljebb tolta az elvárásokat, ugyanakkor nem jöttek az újabb elvárásokat megütő eredmények. Eleinte elnéző volt a közeg, volt az az izlandi kisiklás, oké, megesik. Aztán jöttek újra újra a rúgott gól nélküli vereségek, ami elkezdte fokozni a frusztrációt. Aztán bumm, kiteljesedett az egész trend az andorrai fiaskóban. Azt hittük, most majd jó lesz, áltattuk magunkat eleinte, hogy ez csak kisiklás, majd jött a szembesülés, hogy a valódi kisiklás az EB volt - utóbbi persze messze pozitív előjellel, mert felülmúltuk magunkat. De annyiban igazat adok a frusztrációnak, hogy elvárható lett volna a győzelem (mondhatni megértem, de nem fogadom el - a mértékét). A mindenkori magyar fociban egy átlagzóna feletti dolog volt az EB teljesítmény, de egy átlagzóna alatti pont az Andorra elleni meccs is.


Amiben kissé nem értek egyet, az a melóhellyel való hasonlat érvénytelenítése. A focistáknak ez melóhely, feladatuk van, amiket el kell végezni. Még csoportdinamikai szinten is meglepően sok párhuzamot lehet találni (tudásmegosztás, formális + informális vezetői szerepek, feladatkörök, információáramlás, kiválasztás, képzés, stb). Természetesen más, mert ha nem az lenne, ugyanúgy hívnánk a kettőt, én párhuzamokra gondolok inkább. Persze az igaz, hogy itt van egy rivális fél, vagyis zéró összegű a játszma (hogy játékelméleti kifejezéssel éljek).


Ja, és hogy mi ad még plusz frusztrációt a rendszerbe? A tehetetlenség. Mert a magyar ebben él, már képtelen saját maga megváltoztatására, mert "úgyis sz.r lesz". Emiatt van ez a messiásvárás (tehát kívülre akarjuk helyezni a megoldást, legyen szíves tegye meg helyettünk más). Ez igaz arra is, hogy húú biztos születik majd egy magyar Messi vagy Puskás v2.0, illetve arra, hogy egyszer csak jön majd egy Sir Alex v2.0. Tenni persze nem teszünk érte, de amikor a soron következő jelöltről kiderül, hogy nem ő a messiás, akkor meg mérgesek leszünk (szegény Storck), és még jobban levezetjük a feszkót - "stílusosan" rajta.


Hogy meg lehet e változtatni ezt a "jó" magyar virtust és ha igen, hogyan? Húha. Nem tudom, ha tudnám, nem itt ülnék. De az is egy megoldás, ha nem a megközelítést változtatjuk meg, hanem a probléma forrását nyírjuk ki. Ha jó a foci, nincs miért károgni. Bár lehet tévedek, és akkor is nonstop ugatna a magyar, ha a vb meg bl elődöntőkig jutnának "fiaink". Csak akkor nem az lenne a téma, hogy Andorra - Magyarország 1:0, hanem hogy mittudomén, Videoton - Barca 0:1. :(

2017. jún. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 17:59


Kivel szemben támadó a megfogalmazásom, jézusom? :D Kit sért ez? Csak kendőzetlenül, frontálisan szembesítem ezeket a tömegeket a maguk sötétségével, és h e helyett értelmes lenne valami diskurzust nyitni. De jó, figyelj játszunk olyat, h jelölj ki szavakat, megfogalmazásokat, ami szerinted paradoxá teszi a felvetésemet és ha annak látom, akár igazat is adok neked. De azt nem hiszem, h ne mehetnék valamivel szemben, ne mondhatnám meg a valós és őszinte véleményemet és ne vezérelhetnének akár az érzelmeim is, mivel emberi lény vagyok :D. Senkit nem akartam sérteni, csak szembesítettem, ha esetleg az a sértő, h rávilágítok, h egészségtelen, frusztrált és diszharmóniába élő, akkor bocs, de ez a valóság, arról nem én tehetek.


Ne fárassz már, mi az, h azt akartam tudni miért alakult ki ez a trend, azért mert félreértetted, vagy félreértettük egymást? A kérdésem az volt, h a magyar labdarúgó válogatott ált. gyeng teljesítményét miért lett ennyire népszerű szidni, beállni a sorba, a tömeg többi tagja közé, és együtt hőzöngeni rajta, meg jönni a címeres mezzel, nyilván ebbe bele tartozik a játékosoktól kezdve az edzőkön át mindennel szemben a szidalom, kritika, ezért írtam ezt a leírásba, h én kifejezetten a játékosokkal szembeni pénzezést, meg hajtás számonkérést, címeres mezezést nem tartom semmire sem. Meg persze bele tartozik a jó eredmény relativizálása, meg úgy minden ami ezzel kapcsolatos, a játékosok egyéni sikerei, maga a magyar futball ami nem egyenlő a válogatott teljesítményével, a bajnokság, a klubcsapatok és a stadionok meg a kórház épp nem, mert arról nem akartam beszélni.


Jó csak az egyéb területek élvezhetnének előnyt a stadion mellett is, meg nem vagyunk abban a helyzetben, h erről döntsünk, meg válogassunk, azt kapjuk, amit elénk raknak, meg egyáltalán most miért kell erről beszélni? Tökre nem erre ment ki a kérdésem, nem érdekelnek a tágabb perspektívák, ha mi lennénk akik intézik ezeket a gazdasági és pénzügyi kérdéseket, nem is tudom pontosan milyen pozíciók ezek, akkor lehetne beszélni, h mik a határok, mi az ami fontosabb, oké a focinál van fontosabb, főleg ha eredménytelen, amíg eredménytelen, de most erről minek beszéljünk nem kérdés...


Persze, h gond van és fordítva van, de most ez kit érdekel? Nincs kormányozva az ország, gazemberek vannak azokba a pozíciókba, akiknek a börtönbe lenne a helyük gazdasági bűncselekményekért. Most itt ne adjuk már elő, h így vagy úgy jobb lenne, meg más lenne a menete. A stadion egyedül arra jó, h láthassuk, h mennyi pénz van, ha el AKARJÁK költeni valamire, akkor érdekes tudnak hova nyúlni. De mit vonnak le az okos emberek erről? Jaj, hát minek van ez, lehetne fontosabb dologra költeni, én felsóznám, ledózerolnám. Nem azt, hogyha talán összefognánk lenne vezetése az országnak, akkor együtt ugyanúgy elérhetnénk a minőségi oktatást (ami már nem is pénz kérdés, amire gondolok), a minőségi labdarúgóképzést (ami szintén nem igazán), de ugyanúgy fejleszthetnénk, építhetnénk csomó mindent, ahogy ezek a stadionok is felépültek nyugati színvonalúra, amikor valaki akarta. Csak azt látják, amit az orruk elé raknak, amit a szájukba vehetnek. Innen teljesen felesleges erről vitatkozni.


A válogatottal kapcsolatba nagyjából igazad van, Storck szerintem is jobb h maradt, de könyörgöm milyen merítési lehetőség hiányzik? Azért ne adjuk már elő... 10 éve is voltak Bundesliga 1es sikeres játékosaink, és még sorolhatnám, Dzsudzsák sztár volt Hollandiába, nyílván fejleszteni kéne folyamatosan, azért mondtam, h az egy másik téma, h a közeg rossz, és amiatt ilyen korlátozottak a lehetőségeink, h egy legjobb 16 egy gyengébb EBn már csúcseredmény, amikor ez lehetne majdhogynem az alap. De ez elérhető, megvannak a játékosaink, fenntartható, nem volt álom, ez az eb megmutatta, ha jól össze van szedve a válogatott, van arra elég keretünk, h a top 8 európai válogatotton kívül bárki ellen legyen esélyünk, de nyílván a sport az egy olyan dolog, h egyszer fent egyszer lent, lehet lesz ennél jobb eredményünk is, ha még egyszer akár más ilyen alkalmas edző kerül oda, lehet máskor kiesünk csoport utolsóként. Nem kell meglovagolni a válogatottat, csak azt mondom, h az nem halott ügy, ahogy az egyéni sikerek is még mindig vannak, ha csak elvétve is. Ebből lehetne még kicsit profitálni, ezért nem teljesen felesleges a stadion, ezért nem kell temetni a magyar focit, ez egy lehetőségük nekünk, ahol nem azt a maréknyi jó játékost, mert amúgy sok ugye tényleg nincs, kéne szidni, akiknek inkább kezet csókolhatnánk, h eljönnek, és szereznek nekünk egy kis örömet, mert érdekes, azok az emberek akik jó magyar focisták kb. annyira magyar mentalitásúak, mint én üzbég. Huszti, Hajnal, Dárdai, Gera, Szalai, Nagy Ádám mintha valami normál nyugati embert látnék. Nem kell meglovagolni semmit, csak látni kéne, h hol mik a lehetőségeink, hol van esélyünk, ehelyett a nagy szurkolók, vagy nem is tudom kiknek nevezzem őket, kb. inkább arra irányítják az egészet, h egy megingás, és ha ezután mindenki leadná a válogatottságot, akkor nem kéne csodálkoznunk. Nem csodálkozok azon se, h a tavaly is legjobb magyar focista Huszti lesz*rta a válogatottat. Elege lett neki épp eléggé abból, amikor Málta ellen is hajtott, ő adta a gólpasszt, kiadta a képességeit, csak sokkal mélyebb, komplexebb problémák miatt ez jött ki, erre ő lett elővéve, meg h pénzéhes, nem hajt. Éljék ki máshol ezek az emberek a frusztrációjukat, a munkahelyen kéne egy üzleti kapcsolatot teremteni a munkaadóval, nem egy rabszolga, földesúr viszonyt, elkéne járni sportolni, letenni a cigit, többet együtt lenni a családdal és akkor talán jobb lenne az életük és nem boxzsákként hasznánának mindent és mindenkit aki szembe jön velük és akire amire van lehetőségük.


Na, az utolsó bekezdés nagyon értelmes, ebben egyetértek, ugyanezt gondoltam kb., max nem ilyen pontosan látva a helyzetet, vannak javaslataim, meglátásaim, attól, h nem írtam le, csak a helyzetről akartam nyitni egy beszélgetést és azt elemezni. Meg miért kéne nekem ötletelnem, miért kéne, h én váltsam meg a magyar focit, azt látom, h ez parttalan amit most csinálnak és kész, nem kell nekem ahhoz belelátnom, benne se vagyok annyira.


Annyiban nem értek egyet, h jó edző van. Storck jó edző volt addig, működött a kapcsolata a válogatottal és nála még vannak jobb edzők, akiket esetleg meg tudunk szerezni. Persze, ez se feltétlen biztos út hosszú távon, mert a gyökeresebb problémákat kéne megoldani, nem a felszínen egy-két dolgot helyretenni és úgy eredményt felmutatni. Meg nem sokan akarnak gondolom itt edzősködni, annyira nem hívogató ajánlat. De lehetséges, most gondolj bele, ennél erősebb keretekkel még gyengébbek voltunk... akkor milyen edzők lehettek? Egy ilyen kerettel, ahol Huszti, Gera, Hajnal-féle játékosok játszottak, simán akár VBre mehettünk volna és helyt állhatnánk. Egy kibővített ebre se bihztos h kijutottunk volna velük és ennyire jól pláne nem szerepltünk volna, úgy hogy jobb volt a keret. Valahonnan össze kell szedni edzőt, csak van Magyarországon is egy-egy jó, meg kell találni. Csak persze már ez is rendszerszintű probléma, mert nekik megéri az alkalmatlanokat cserélgetni.

2017. jún. 19. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!