Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosarasként milyen poszton...

Kosarasként milyen poszton játszhatok egy nagyobb csapatnál ezzel a magassággal?

Figyelt kérdés

16 éves és 196 cm magas vagyok, a csapatomban Center vagyok, mivel ez egy kis csapta és messze én vagyok a legmagasabb. Szerintetek egy országos Fiba csapatban maradhatok center?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. nov. 14. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Leginkább ezen a poszton:

alacsonybedobó (Small Forward) Az alacsonybedobó az első számú dobóterületen mozog, a saroktól a kosár felé eső részen. A nevük megtévesztő, hiszen átlagos magasságuk 192-203 cm között van. A dobócsatár kifejezés talán jobban illene rá, a hárompontos vonalról ugyanolyan könnyedén dob, mint a palánk környékéről. A lepattanószerzésben is eséllyel indul, védekező szerepe is kiemelkedő, az ellenfél kulcsfontosságú játékosának a kikapcsolása szokott lenni a feladata.

2017. nov. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jtt csak az a probléma, hogy nem megy a távolról való dobás.

Köszönöm a válaszod! :D

2017. nov. 18. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Azon lehet változtatni sok gyakorlással.


Manapság gyakori, hogy center poszton lévő játékosok is úgy dobják a triplát, mint egy irányító. Itt van pl. Lauri Markkanen, a Bulls 20 éves finn újonca:


213 centi, de kívülről is egy dobógép.


https://www.youtube.com/watch?v=xqlkZvewB6w

2017. nov. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Attól függ hogy milyen fürge vagy! A center az egy hálátlan poszt, talán a legrosszabb mindközül. De ha fürge vagy és labdát is tudsz vezetni akkor simán lehetnél power foward.
2018. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!