Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha egy focista olyan erősen...

Ha egy focista olyan erősen megrúgja a labdát, hogy az eltalálva valakit halált okoz, akkor felelősségre vonható? (Ha nem szándékosan tette. )

Figyelt kérdés

2017. dec. 5. 16:54
1 2
 1/13 .,,.,,.,, ***** válasza:
Nem fog azzal halált okozni.
2017. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet halált okozni labdával, szomorú, hogy még csak elképzelni sem tudod.
2017. dec. 5. 17:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Szándékosan, vagy véletlenül?
2017. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Boccs, nem olvastam el rendesen.

Akkor szerintem nem.

2017. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 MrPifta ***** válasza:
"Gondatlanságból elköetett emberölés"
2017. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha normálisan, játék közben, játékost eltalálva, nem. Minden más esetben igen.
2017. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem. Éppen úgy, mint ahogy egy küzdősportost sem vonnak azért felelősségre, mert a ringben meghalt az ellenfele.

Ezek sportbalesetek, a különböző sportsérülések között néha sajnos előfordul ilyen is.

Amennyiben nem szándékos volt, akkor nem vonható érte felelősségre (az eseményt mindenképpen kivizsgálja a rendőrség).

2017. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Volt már erre példa valamikor?

Csak kíváncsi vagyok, el tudom képzelni, hogy valami furcsa nyakpozícióban nem kellemes ha egy labdával fejberúgnak.

2017. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, halt-e már meg valaki focilabda miatt, és nincs is kedvem most utánanézni (egyébként ez nem számít, mert ha nem is történt eddig ilyen, még előfordulhat), de az sem kellemes, ha egy 90-100 km/h-ás labdával halántékon rúgnak. Nem biztos, hogy túléled.
2017. dec. 5. 17:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan erosen megrugni, hogy meghaljon ez kizart dolog.
2017. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!