Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Bárki lehet jó focikapus?...

Bárki lehet jó focikapus? Védeni mindenki tud?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem, hogy nem profi szinten a kapusság az egy nyűg, amit senki sem szeret igazán csinálni (kivéve ha valóban nem kapus az illető).

A mezőnyjátékosok sokkal többe vannak nézve, mivel ők rúgják a gólokat. Aki kint nem jó az mindig kapus. De egy labdát kivédeni vagy megfogni szinte mindenki megtud, nem? Vagy kapus sem lehet bárkiből?

Ha valaki azt mondja magáról, hogy kapus mindenkinek az jön le, hogy azért az mert mást nem tud, és csak úgy beáll.

Ez olyan szempontból nem fair, hogy aki valóban kapus, és 10-ből 6/7 helyzetet kivéd az nincs megbecsülve.



2018. márc. 7. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évig fociztam kicsinek. 7 éves koromtól 15-ig. A sporttagozatos általános iskolában jellemzően hátvéd voltam, mert kis pályán.. ott tudtam a legtöbbet hozzátenni a csapat játékához, hisz a csapat jelentős része nem focista volt. (kézilabdás, úszó, kosaras, stb.)

Középiskolában más volt a helyzet. Ott "villámkapus" voltam már inkább, mert egy kész csőd volt a mozgáskultúra. Legalábbis ahhoz képest, amihez szokva voltam. Kapusként tudtam indítani, megrekeszteni egy-egy támadást, ráijeszteni a "csatárra", iránytani a csapatom játékát. A kapusnak van talán a legnagyobb szüksége arra, hogy képes legyen olvasni a játékot és hirtelen döntéseket hoznia. Lásd a jellemzéseket az igazán jó A ligás kapusokról (Gianluigi Buffon, Iker Cassias, Manuel Neuer, vagy anno Oliver Kahn)

És hogy a kérdés címére is konkrét választ adjak. A kapusoknál az 180 mélységnek számít. Többek között...

Aztán dehogy tud védeni mindenki. Időben kell kijönni ha ki kell jönni, bennmaradni ha bent kell. Kis/közép pályán rendesen ívelni sem árt.


Én anno jobbösszekötő voltam, szóval rohadtul nem hátul játszattak leigazolt koromban, mégis a győzelmi esélyeink növelése gyanánt mindig hátra "száműztem" magam ha csak úgy játszottunk akár órai, akár iskolai szinten.


29/F

2018. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát, nem. Az éppen olyan nehéz mint gólt lőni, sokszor még nehezebb is. Magyarországon nem tudom mennyire tanítják profi szinten a goalkeeper képzést, Itt Olaszországban külön kurzusa van és megbecsülik a kapusokat is egyaránt.
2018. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem véletlen kezdődik így a csapatalapítás egyik "szabálya": „Végy egy jó kapust...”

Nem, nagyon kevesek tudnak nagyon jól védeni, és egy kapusnak sokkal több összetettebb dolgokat kell tudnia, szinte mindenben jónak kell lennie egy picit. Gyorsaság, jó helyzetfelismerés szükséges hozzá, lábbal is jónak kell lennie, ugyanúgy kell tudnia erőset, pontosat passzolni, mint egy mezőnyjátékosnak. Lehet, hogy a nagyon amatőr kis bajnokságokban úgy látod nem számít annyira a kapus - de igen, egy kapus nagyon sokat tehet a csapat játékához, és bár talán valóban kevéssé vannak megbecsülve ilyen szinten, azért ha elmenne onnan egy jó kapus, a csapat biztos vagyok benne, hogy megérezné.

2018. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy aki a pályán bármire alkalmatlan, azt beállítják a kapuba (ott legalább nem zavar - velem mindig ez volt), de ez csak akkor szokás ha muszáj mindenkit belevenni a csapatba (pl. iskolai testnevelésórán). Rendes csapatban, egyesületben a kapusoknak külön kapusedzésük (is) van, szóval többet tudnak, mintha valakit "csak úgy" beállítanak a kapuba.
2018. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!