Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A focisták miért nem használna...

A focisták miért nem használnak rádiót?

Figyelt kérdés
Nem lenne jobb a csapatjáték, ha meccs közben tudnának egyeztetni egymással rádión keresztül? Amatőr szinten még megérteném a rádiózás hiányát, de profi ligában iszonyat sokat jelentene, ha nem csak mutogatni tudnának egymásnak, amit a csapattársak talán nem is értenek meg, hanem mindenki bele tudna szólni a rádióba és tájékoztatni a többieket, hogy mi a szitu, sőt játék közben lehetne stratégiát is tervezni a helyzetnek megfelelően.

2018. jún. 2. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
He-he, ezjó. En próbáltam elképzelni a dolgot, de nem megy...
2018. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi nem megy? Ha láttál már valaha gamereket profi meccsen, akkor nem olyan nehéz elképzelni ezt.
2018. jún. 3. 00:55
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagy gondolj a Forma-1-re.
2018. jún. 3. 01:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A technikai sportokhoz, nincs értelme hasonlítani a labdajátékokat. Amíg rádión "megtárgyalja" egy csapat, hogy mit meg hogy kellene, rég elvesztheti a labdát, gólt kaphat, stb. Szamomra egyszerűen túl nonszensz, hogy 22 futballista, jaték közben, radión "tartja a kapcsolatot". Az mar egy "másik sportág" lenne.
2018. jún. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem az érveidet. Én olyanokra gondolok, hogy pl. amikor támadják a kaput, akkor a kapus tudná utasítaná a társait, hogy hogyan pozicionálják magukat vagy csak simán tudna szólni az elbambult társainak, hogy "gyurikám, gyere gyorsan előre, támadják a kaput!".
2018. jún. 3. 14:27
 6/14 anonim ***** válasza:

Profi csapatok ezt begyakorolják edzésen ezerszer, hogy ha mondjuk kontrát vezet az ellenfél, akkor a védők hogyan helyezkedjenek. Szóval rádió nélkül is pontosan tudják a dolgukat. Ha mégsem úgy tesznek, ahogy kéne, az mondjuk abból adódik, hogy már kifáradtak teljesen.


Egyébként meg játék közben úgysem lenne idő megbeszélni mindent mindenkivel. Vagy kapcsolgatni a csapattársak között, hogy éppen kivel akarsz beszélni...

2018. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem fogalmaztam jól. :) Csapatrádió lenne, tehát mindenki hallana mindenkit, mintha egymás mellett ülnének. Egy kis mikrofon a pólón és egy fülhallgató a fülben. A begyakorolt helyzetek jók, de sokszor sokkal fontosabb a meccs közbeni improvizáció is. Szevasz szerintem pont ez az a dolog, amiben a Magyarok elbuknak. Gondoljatok csak bele, hogy mekkorát fordítana a focin, ha a csapattársak egymás között kommunikálni is tudnának a játék közben. Akár azt is el tudnám képzelni, hogy egy külön műfaj lenne ez a focin belül, mint Forma-1-nél pl. az IndyCar Series (hasonló, de mégis más).
2018. jún. 5. 17:07
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
"Csapatradió lenne, tehát mindenki hallana mindenkit." Magyarán, mindenku mondaná a magáét? Hát, abból meg szerintem, csak káosz lenne.
2018. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van, hogy a fociban, fontos az improvizáció is. Ha mi ebben nem vagyunk jók, akkor igazítsák hizzank a szabályokat?
2018. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na, a tipikus magyar, aki a magyar hozzáállásról beszél... Nem mondtam, hogy hozzánk kéne igazítani a szabályokat. Én egy teljesen új műfajról beszélek vagy ha úgy tetszik, akkor a modern fociról. A technológia már szinte mindenhova beszivárgott, miért ne lehetne a sportban is ugyanez? Miért ne lehetne tovább fejleszteni a sportágat?
2018. jún. 5. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!