Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A játékosok honnan tudják,...

A játékosok honnan tudják, hogy melyik sípszónál mi következik?

Figyelt kérdés
Pl. volt hogy szabálytalanság ment tovább a meccs, majd a videobíró rászólt a bíró fülére, ő megfújta a sípját és mindenki tudta, hogy azért, mert kimegy megnézni a visszajátszást. Aztán megnézte, megint megfújta a sípját és már álltak is fel a büntetőre... Számomra ezek a sípszók teljesen ugyanolyannak tűntek. Mégis miből tudják a játékosok, hogy mikor miért fújta meg a sípját a bíró?

2018. jún. 21. 02:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy hogy van az amikor valami szabálytalanságot észlel, sípol egyet, a kezével a pálya egy pontja felé mutat, ahol legalább 4-6 játékos áll? Honnan tudják, hogy miért mutatott oda és hogy kire vonatkozik ez a kézjelzés meg hogy mit kell csinálniuk?
2018. jún. 21. 02:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A sípszóval a játékvezető, csak felhívja a játékosok figyelmét. A kézmozdulataival, és a testbeszédével jelzi, hogy mi a szándéka. Pl, ha a támadó játékost szabálytalanság éri, de a csapatánál marad a labda, akkor előny szabályt ítélhet, amit a két előre tartott kezével jelez (ilyenkor, még csak nem is sípol).
2018. jún. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Gondoltál arra, onnan tudják, hogy tisztában vannak a játék szabályaival?
2018. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

elmúlt pár napban annyi ilyen elmagyarázós kérdést raktak már fel (tudom a foci vb miatt), pedig ez is fél perc guglizással megválaszolható...

szomorú

2018. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rákerestem és nem találtam semmit róla... Vannak standardizált karjelzések, amiket a játékosoknak tudniuk kell? Mert az interneten erről semmilyen infot nem találtam.


A másodiknak köszönöm!

2018. jún. 21. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
2018. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!