Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A portugál válogatottnak...

A portugál válogatottnak miért néznek el minden szabálytalanságot?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, így aztán nem nehéz döntőig menni. Konkrétan a ma esti meccsen két piros lap, és minimum egy tizenegyes ellenük ami kimaradt. Quaresma lekaratézza az ellenfelét, de csak sárgát kap. Gólhelyzetben 16-oson belül visszarántják az iránit, ez máshol 11-es, itt kirúgás. Ronaldo szándékosan lekönyökli az iráni játékost, megnézik videón, ami arra van, hogy piros lap vagy sem, nincs harmadik opció, és a bíró sárgát ad neki? Egészen elképesztő ez a kultusz, már már félelem, ami a portugálokat körüllengi, miért kell őket ennyire nyomni? Csak azért mert Ronaldo? És a másik 700 játékos meg senkit sem érdekel? Persze, egy nagy nulla csapatnak is el lehet így jutni a címig, ha mindent megtehetnek. Azt csodálom hogy a bíró a végén a kezezésért egyáltalán megítélte a tizenegyest, de gondolom ez is csak amolyan kompenzáció volt, megjegyzem egy piros lap ott is elmaradt, mert ugyanilyen szituban a Japán-Kolumbia meccsen a játékvezető azonnal leküldte a kolumbiait pirossal aki kezezett ÉS 11-est is ítélt. Itt csoda hogy a büntetőt befújta.


Miért nyomják ennyire ezt a nagy nulla Portugáliát? Sohasem szurkoltam még ennyire Uruguaynak...



2018. jún. 25. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akármit mondanak, olykor részrehajlóak a bírók. Híres játékosnak azért nem adnak pirosat, mert szétszedi őket a média meg a szakmabeli megmondóemberek (gondolom)...

Az irániak meg senkit nem érdekelnek, tehát kisebb felháborodást kelt, ha velük szúr ki a bíró.


Én utálom az arabokat, de mikor már másodszorra rúgták föl az egyiket 16-oson belül, na akkor már nekik szurkoltam, 2-1-es nyerés is megérdemelt lett volna.


Amúgy a brazilokat ugyanígy nyomják, Neymar a sok pofázásért hihetetlen módon nem kapott sárgát, csak mikor a végén még pluszba hisztisen a földhöz csapta a labdát.

Az arany málna esélyes műeséses alakításáért is begyűjthetett volna egy lapot, szánalmas.

2018. jún. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a brazilok a másik, dettó ugyanez.
2018. jún. 26. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nem adnak lapot minden apró szabálytalanságért, mert a játékvezető munkájához az is hozzátartozik, hogy ne szakítsa meg folyton a játékot indokolatlanul. Az az "amatőr" meccsek szintje, ahol a bíró nem tud levezényelni egy játékot - nyilván ezért is nem bíznak rájuk komolyabb meccseket. A piros lapot sem lehet csak úgy osztogatni, mert azt a FIFA felülvizsgálja és ha kiderül, hogy mégis rossz volt a döntés, akkor egy életre leveszik azt a bírói teamet a nemzetközi megmérettetésekről. Nem hiszem, hogy bárki is meg akarná ezt kockáztatni.
2018. jún. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerinted egyik esetben sem lett volna jogos? Szándékos könyökölés, ellenfél lekaratézása, illetve 16-oson belül kézzel a labdába érés? Ezek tudtommal mind azonnali pirosak. Plusz amit a bíró megnézett a VAR-ral, ott elvileg vagy pirosat ad vagy semmit. Erre sárgát adott. Azaz elismerte hogy szándékos szabálytalanság volt, de mivel CR7 követte el így nem adhatott pirosat egy sztárnak... Szánalom. Pont hogy ezzel ásták el magukat, és így hoztak rossz döntéseket. Maximum a kezezés volt az amire esetleg rá lehet fogni hogy nem volt szándékos és elég érte a 11-es, Quaresma és Ronaldo mind ketten ki kellett volna hogy álljanak. Csak ugye spori ezt nem meri megkockáztatni, mert akkor ha még Irán ellen nem is esnek ki, a következő körben rommá verik az egyemberes csapatot.
2018. jún. 26. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
A VAR-os esetet a FIFA megerősítette, hogy jó döntést hozott a bíró, innentől kezdve erről felesleges beszélni. A többi esetet szerintem csak nem látta a bíró vagy úgy ítélte meg, hogy véletlen volt, nem tudom. Elvileg ha tényleg piros lap lett volna, akkor tele lennének most a hírek arról, hogy a FIFA vizsgálatot indított az ügyben, de semmi ilyenről nem hallottam egyelőre.
2018. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
2018. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem fogja a FIFA mást mondani, őket csak a pénz érdekli, és azzal szedik a legtöbbet ha sok a néző, ők meg a bájgúnár Ronaldót, Messit meg Neymart imádják valami érthetetlen okból (s lám, mind a három csapata tovább is jutott nem kis hátszéllel), szóval naná hogy azt mondják hogy jogos volt a sárga. Holott ők maguk hozták meg a szabályt és adták közre pár hete, hogy ha VAR-ral kell visszanézni egy szabálytalanságot, akkor az vagy semmi vagy piros lap, a sárga nem is opció. Plusz a szándékos könyökölés eddig mindig azonnali piros volt a fociban. Erről ennyit.
2018. jún. 26. 22:37
 8/8 A kérdező kommentje:
A 6-os nagyon jót linkelt, igen kb. így van ahogy a cikkben írják, idelinkelem én is: [link] Tessék elolvasni.
2018. jún. 26. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!