Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nem tudnak a magyarok...

Miért nem tudnak a magyarok beletörődni, hogy nem a fociban vagyunk a legjobbak?

Figyelt kérdés
Ott az úszás, a vívás, a vízilabda, a kézilabda, a kajak-kenu. Mindegyikben sokkal jobbak a sportolóink, mint a fociban, de mégis mindenki ettől a sporttól várja az eredményeket, a többit pedig le se szarjuk.

2018. aug. 26. 19:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy az UEFA teljes mértékben ellehetetlenítette, hogy bármikor is magyar, sőt közép-európai csapat rangos eredményt érjen el. Nehogy azt várd már, hogy majd 4 kört tud menni egy magyar csapat (minden évben) , úgy hogy utána a sokkal jobb ellenfelek ellen pontokat szerezzen. Örülj annak, ha egyáltalán zakók nélkül lehozzák a meccseket. Egyébként is mindenki tudja, hogy nem sok esélyünk van a csoportból továbbjutni, így nem várják el azt, hogy parádézzunk minden évben, mint ahogy azt te akarod.
2018. aug. 28. 18:43
 12/16 anonim ***** válasza:
Így van, én sem várom el, sőt, viszont épp ez bizonyítja azt, hogy a magyar futball rossz.
2018. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sosem azt vitattam, hogy a Vidinek "kötelező" lenne idáig pl eljutnia, tudom, hogy a keret alapján reálisan az EL csoportkör is egy álom, és én tényleg örülök is neki, csakhogy a gond pont itt van, azt kellene elérni, hogy a legjobb magyar csapat ne 15-20 millió eurót érjen, hanem ennek legalább a négyszeresét. Persze, tudom, hogy ez jelenleg lehetetlen, viszont, bár közép európában tényleg nem nagyon van topcsapat, viszont ne a régióra fogjuk már, nézzük már meg hogy mekkora az osztrák, svájci, szlovák, lengyel bajnokságot, mind közép-eus ország, nézzük már meg a válogatottjaik összértékét, bajnokság értékét, legjobb csapataik értékét, nemzetközi kupaszerepléseik számát az utóbbi 10 évben.. A teljes régióból kb csak szlovénia van velünk egy szinten, de még nekik is van világklasszisuk (Oblak, Handa), nekünk nincs.

Amúgy elég relatív fogalom a "jó", valakinek (a kevésbé hozzáértőknek leginkább) a jó azt jelenti, hogy a válogatottunk legyen a világ 5 legjobbjának egyike, meg 5 évente legalább 1 magyar csapat nyerjen BL-t..

Nekem a jó azt jelentené, ha globális szinten nézzük akkor szerintem az, hogy a válogatott értékét a 40 millióról felvinnénk 100, de inkább 150 millióra, és ha nem is rendszeresen, de szereplői lennénk válogatott tornánknak (rendszeresebben, mint a mostani 30 év :) ), és minden évben lenne legalább egy EL csoportkörös csapat, ahol esetleg elcsipegethetne egy-két pontot, csodát nyilván nem várnék, de szerintem akkor már jónak lehetne nevezni a magyar futballt.

Bár ez is jó kérdés, pl a Belga válogatott a világ egyik legjobbja, a bajnokság pedig elég gyenge (persze nem magyarhoz képest)

2018. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem komoly gondja van a kerdezonek. Ezen mi kommentelok nem tudunk segiteni, csak az orvostudomany.

Jobbulast kerdezo.

2018. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A Magyar Lovasnemzet.
2018. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Mert régen jók voltunk
2018. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!