Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen jellemzők alapján dől...

Milyen jellemzők alapján dől el, hogy egy focista most a pálya jobb oldalán, bal oldalán, illetve középen fog játszani?

Figyelt kérdés
Hogyan alakul ki egy labdarúgó állandó posztja, legyen az védő, középpályás vagy csatár. Milyen képességek, készségek alapján dől el?

2019. jan. 13. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Függhet például attól, hogy melyik lábával ügyesebb, mennyi térre van szüksége (pl. "tömegben" is össze tud-e játszani a csapattársával, vagy inkább fut, és nagy tere van kevesebb ellenféllel, de kevesebb csapattárssal.) Azért egy belső középpályás és egy szélső (wing)szerepe eléggé eltér.

Én speciel azért lettem jobb szélső (néha bal), mert tudok sprintelni, beadni, de kisebb területen nehezebben megy az összjáték, illetve a cselek sem az erősségeim, és azért jobb oldali főleg, mert jobb lábbal könnyebben tudok beadni szélről (bár egy visszahúzós csel után bal oldalt is könnyen ki lehet hozni, hogy jobb lábbal adhass be).

Bocsi, ha összeszedetlen voltam, nem vagyok szakértő, saját tapasztalatokat, megfigyeléseket írtam csak le :D

2019. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz.
2019. jan. 13. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!