Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A kézilabda EB-ket, VB-ket...

A kézilabda EB-ket, VB-ket csak én nem tudom követni?

Figyelt kérdés

Állandóan az megy, hogy hányadiknak kell lennünk, hogy a következő tornára kivergődjünk, kivéve ha a Hottentották nyernek mert akkor az x-edik hely is elég, de ha Üzbegisztán döntőbe jut akkor meg mindennek vége.


Már a lebonyolítás is olyan fura, lemennek a csoportmeccsek, aztán a továbbjutókat megint összekeverik valahogy és "középdöntő"-nek nevezett újabb csoportmeccsek zajlanak, ahol mindenki az addigi pontjaival indul, aztán valahogy a végén kialakul egy döntő, és lesz egy bajnok. Meg 25 helyosztó mérkőzés, ilyen 13. meg 17. helyekért.


Valóban túl van bonyolítva az egész rendszer, vagy csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem értem hogy mi történik?



2019. jan. 14. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Valóban túl van bonyolítva, de azért követhető szerintem :)
2019. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre lehet bonyolultnak tűnik, de szerintem bőven a követhető kategória. Vannak kvalifikációs szabályok, most pl nyilván az olimpia a cél, ahhoz pedig min. 7. helyen kell végeznünk ezen a vb-n, vagy marad a jövő évi eb, de az már nagyon az utolsó szalmaszál lenne.


Ami meg a középdöntős rendszert illeti, egyszer utána olvasol a lebonyolításnak, és biztos minden világos lesz. Röviden a lényeg, hogy most van 4 db 6 fős csoport, amelyekből az első 3 megy tovább. Az A és B csoport továbbjutói lesznek az egyik középdöntős csoport, C és D meg a másik. Az középdöntős csoportok 4. helyezettjei játszanak a 7-8. helyért, a 3.-ak a 5-6. helyért, az elsők és a másodikak pedig keresztbe játszák az elődöntőket.

2019. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Én jobban kedveltem az egyenes kieséses rendszert.
2019. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi kettes. Valóban nem olyan bonyolult. Bár szerintem így is elég szar. Oké, továbbjutottunk, de már most látni, hogy az alja helyekért megyünk csak, akkora hátrányból indulunk. Sokakat ez már nem is érdekel. Mennyivel jobb már a foci BL, EB, VB tiszta lapja, ahol amíg ki nem esel, még bármi lehet.
2019. jan. 16. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét rendszernek van előnye és hátránya is.

Ennek a középdöntősnek pl a legnagyobb hátránya a sok meccs rövid idő alatt. De nem egy meccsen dől el minden a csoport meccsek után, hanem három ellenfél ellen is lehet bizonyítani. Ez nyilván nem magyar szempontból fontos, hanem a nálunk jobb csapatoknál, ahol nagyon kis különbségek vannak. Pl most a horvát, spanyol, német, francia négyes között.

2019. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az olimpia selejtezős kavarás az tényleg egy szánalom.

Az egyes földrészek csapatait azonos csoportba kellene tenni, akkor világosak lennének a szabályok és minden földrész képviseltetné magát (fix számú csapattal). Ez a VB 2-7. vesz részt, de ha X nyeri az EB-t, vagy Y 2. lesz az Afrika bajnokságon, akkor a selejtezőcsoportok beosztása mégsem így, hanem amúgy, ez röhejes.

2019. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!