Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyire nehéz felnőttként...

Mennyire nehéz felnőttként megtanulni síelni?

Figyelt kérdés
Mennyi tanulást és gyakorlást igényel, hogy megtanuljon az ember olyan szinten síelni, hogy élvezettel le tudjon csúszni kezdőbb pályákon (mondjuk az itthoniakon)? Érdemes elmenni abszolút kezdőként külföldi pályákra több napra vagy elsőre nagyon megterhelő a több nap és inkább itthoni pályákon érdemes 1-1 napot gyakorolni? (Mindkét esetben oktatóval gondoltam.) Nagyon balesetveszélyes a sí kezdőként más sportokhoz képest? Előre is köszönök minden hasznos infót, amivel így teljesen kezdőként el tudtok látni!
2021. dec. 5. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves felnőttként?


Én 20-21 évesen kezdtem, egyetemista koromban, sok-sok évvel ezelőtt.


Ha jó az egyensúlyérzéked, nem veszélyes.


Az oktató tényleg fontos, jól látod! Én baráti társasággal mentem, tök újoncként, és kb. ellestem tőlük, meg ami úgy zsigerből jött.... Na jól be is rögzült egy csomó hibás mozdulat, amit aztán később egy jó oktató alig bírt "leépíteni" nálam. :))

2021. dec. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már 40-hez közelebbi felnőttként, 20-21 évesként még biztos nem aggódnék a korom miatt :) Köszi a választ!
2021. dec. 5. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Változó hogy ki mennyi idő alatt tanul meg úgy hogy már élvezni is tudja. 3-4 nap általában szokott kelleni, de van akinek több, másnak esetleg kevesebb. Szerintem érdemesebb itthon elmenni néhány alkalommal egy közeli pályára ha van rá lehetőség. Ahhoz hogy az alapokat megtanuld nincs szükség komoly pályákra. Valószínű, hogy kezdőként az első nap után olyan izomlázad lesz, hogy utána jól jön majd pár nap pihenés. A kezdőknél sok a felesleges erőlködés ami fokozza a terhelést. Később ahogy fejlődsz, egyre kevesebb erőkifejtéssel tudsz majd síelni.
2021. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában kezdtem egy sítáborban. Néhány órás gyakorlás után vittek fel bennünket a piros pályára. Az első néhány nap eléggé szenvedés volt. Csak esem keltem és a lécet szedegettem. Második nap olyan izomlázam volt már hogy menni alig bírtam. A 3-4. nap környékén kezdtem ráérezni a dologra. Szerintem egy többnapos külföldi síelés előtt jó ötlet elmenni itthon gyakorolgatni az alapokat néhány alkalommal. Ezen kívül érdemes lehet lábra erősíteni, hogy ne érjen hirtelen szokatlanul nagy terhelés. Ha itthon nincs lehetőséged attól még elmehetsz külföldre, de szerintem arra ne számíts, hogy a második nap már felszabadultan csúszkálsz hacsak nem vagy kimagasló tehetség. Kezdőként szerintem nem annyira veszélyes sport, persze meg lehet húzódni vagy el lehet szakítani a térdszalagjaidat ha annyira szerencsétlenül esel. Érdemes a kötést úgy állítani, hogy könnyebben oldjon. Meg akár el is üthet egy ámokfutó. Szerintem inkább onnantól válik veszélyessé mikor már jól megy, és egyre gyorsabban száguldozol vagy egyre durvább dolgokat bevállalsz.
2021. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!