Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Van pár kérdésem a műkorcsolyá...

Van pár kérdésem a műkorcsolyával kapcsolatban. Egy történetehez kell. Mikor és hogyan kap valaki lehetőséget arra hogy indulhasson az olimpián ? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdtem tervezni egy könyvet ( pontosabban trilógiát de ennek itt nincsen szerepe ) , aminek a középpontjában részben ( ! ) a műkorcsolya áll. Szeretném ha valaki tapasztalatból elmagyarázná nekem hogy milyen az edzés , legelőször mit / miket tanítanak meg. Mekkora balett tudás kell a műkorcsolyához ? Mennyi idő mire valaki megtanulja az ugrásokat ? A legfontosabb pedig ; Mikor és hogyan kap valaki lehetőséget arra hogy indulhasson az olimpián ?

2021. dec. 19. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutatómunkád annyiból áll, hogy kiírsz egy kérdést a gyakorira? Így inkább ne írj regényt a műkorcsolyázásról.
2021. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne írj szerintem sem. Eleve pl. a műkorcsolya olimpiai kvalifikációja az egyik legbonyolultabb. Viszont leegyszerűsítve, a kvótákat országok kapják, tehát az országok szövetségei, olimpiai bizottsága dönti el kiket küldenek. Az országok pedig az olimpiai előtt világbajnokságon illetve a Nebelhorn Trophy szerzik meg a kvótákat. A többi kérdésed: először korcsolyázni tanulnak, ugrásokat mindig tanulják, mert mindig lehet nehezebb ugrást megtanulni, balettezni szoktak, edzések meg két részre oszthatók: száraz és jeges.
2021. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

olvasd el a korcsolyaiskola című képeskönyvet, az jól bemutatja hogyan tanulnak korcsolyázni. amennyit te írni fogsz a témáról, ahhoz pont elég.

ketteshez annyit tennék hozzá, hogy szerintem az európa bajnokásgok is számítanak, és a grand prix széria. aki ott helyezést ér el, kap az országa pontokat, majd annak függvényében, hogy hány pontja van, adott számú versenyzőt küldhet. logikusan azokat, akik abban az évben jól teljesítettek.

2021. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Műkorcsolyában nincs olyan, hogy a Grand Prix nyertes vagy EB győztes kap kvótát/pontokat. Csakis az olimpiát megelőző világbajnokságon, vagy Nebelhorn Trophyn lehet megszerezni a kvótát. Illetve a rendező ország kaphat a rendezés jogán.
2021. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!