Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Snowboard/Sí ismeretek?

Snowboard/Sí ismeretek?

Figyelt kérdés

Ti hol tanultatok meg snowboardozni, síelni?

Magatoktól, oktatótól, erre születtetek?

Illetve mennyi időt vett igénybe (átlagban)hogy magabiztosan menjen?



2022. febr. 1. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én egy iskolai sítáborban tanultam meg, a tesitanárom tanított meg. Első délután a tanpályán voltunk aztán másnap végére már le is vittek a rendes pályán. A hét végére már egészen jól ment. Szerintem 2 nap alatt el lehet sajátítani a technikát.
2022. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pongi57 ***** válasza:
100%
Én felnőttként 33 évesen jelentős súly felesleggel, minimális rátermettséggel oktatótól tanultam meg 4-5 nap alatt. Utána évente 4-5 napot síeltem kék pályákon. Talán az 5.-6. évben merészkedtem először piros pályára.
2022. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kiskoromtól kezdve szinte minden télen síeltem apukámmal a Kékestetőn, ha volt ott hó, aztán voltam párszor sítáborban, általános iskolával egyszer, meg még 2-3 alkalommal, szóval kezdő-középhaladó vagyok, magabiztos, fontolva haladó, de nem félek semmilyen lejtőtől, ezt szeretem a legjobban magamban, snowboardozni meg most kezdtem csak el és nagyon örülök neki, hogy rögtön vettem órát is, nem csak felszerelést béreltem, bár csak délután volt szabad óra és próbáltam magamtól is megtanulni snowboardozni, de még csak fel-levennem sem sikerült rendesen, a tanár viszont az első órán már egy csomó mindenre megtanított, annyira, hogy rögtön le is mentem egy lejtőn egyedül, meg föl is mentem a felvonón egyedül esés nélkül, ami tök nagy nahát a részemről, de mondják is, hogy a snowboard az elején könnyebb és utána nehezebb, a sí meg pont fordítva.


Értelemszerűen csakis sípályán, teljesen mindegy a hol, ahol hó van és felvonó, és nem tudom, hogy a síeléssel mennyi alatt jutottam erre a magabiztos szintre, de minél fiatalabban kezdi valaki, annál gyorsabban tanul, szerintem lehet, hogy már az első sítáborom végére, a snowboard meg az első órám után én tanár nélkül is tök egyedül lementem esés nélkül meg fölmentem a felvonón többször is, szóval összeszedtem egy óra alatt (!) magabiztosságot, ami számomra még mindig felfoghatatlan, hogy ez hogy lehetséges, azzal együtt, hogy tisztában vagyok azzal, hogy nagyon sokat kell még tanulnom, ráadásul a snowboard velejárója a sok-sok esés is, amire lelkileg és testileg is föl kell készülni, mert estem én annyit az elején, hogy még egy hónappal utána is fájt, pff...

2023. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!