Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni síelni oktató nélkül, magamban?

Figyelt kérdés

Üdv!

Múlt télen kipróbáltam a síelést, és nagyon megtetszett. 6x csúsztam, s 1x estem el... Idén kérek kölcsön sífelszerelést. Mennyire nehéz magamtól megtanulni? 1-2 nap alatt rá lehet érezni az alapokra? Mi a különbség a carving- és a sima síléc között? Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 19. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen magamtól tanultam, a kértünkben csúszkáltam 2 évig a havas napokon, lejöttem és kifaroltam. Nagyon sok videót nézegettem a neten, próbáltam memorizálni az elhangzottakat. Decemberben voltam először sípályán Éplényben, hát az volt életem legjobb napja komolyan. :D Mintha síelve tudni születtem volna úgy jöttem le. Reggel 11-től délután 4-ig 1 szendvicset kaptam be, egyfolytában mentem. Nem azt mondom, hogy tökéletesen síelek, van meg mit javítani bőven, de majd meg belejövök. Párszor estem 4-5-ször kb. 17/F

Ja és a carving léceknek az a lényege, hogy olyan az alakjuk mint a piskóta, így ahogyan bedöntöd, meghajlik, és szép ívet húz a hóban, kanyarodik. A normál egyenes léceket viszont ki kell faroltatni. De manapság már csak carvingot gyártanak, sokkal könnyebb vele menni.

2011. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2011. okt. 19. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített az iskolai sítáborban az oktatás (ami amúgy kötelező is volt). Az öcsém 5 évesen kezdett síelni, neki minden nap egy magánórát fizettünk be, és 2-3 nap után már nagyon ügyes volt. Persze ő még nem kanyarodik azért párhuzamos léccel. Mindenesetre szerintem 2-3 magánóra nagyon hasznos, én magamtól sose tudtam volna megtanulni (bár nem vagyok egy őstehetség).
2011. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én két szezont síeltem hagyományos lécekkel, tanítás nélkül. Így is le tudtam jönni esések nélkül, de egy tanfolyam után, carving lécekkel azért más. Sokkal gyorsabban, magabiztosabban és szebben is jöttem le már az első néhány óra után. Az edző nem engedte, hogy az órán kívül is síeljünk... És a carving léc az alap, nem érdemes hagyományossal menni.
2011. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!