Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Télen hogy oldjátok meg a futást?

Télen hogy oldjátok meg a futást?

Figyelt kérdés
Nyáron kezdtem el futni, viszont ahogy kezd egyre hidegebb lenni, azon gondolkodtam, hogy minusz fokokban hogy fogok elmenni futni. Illetve mivel nő vagyok, már sötétedéskor se szeretek elindulni, mert félek egyedül, és most már egyre hamarabb sötétedik. Ti minusz fokokban is elmentek futni jól beöltözve? Esetleg még az jutott eszembe, hogy amíg nagyon hideg van, vásárolok edzőterembe bérletet, és futópadon futok.

2022. nov. 1. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Megfelelöen öltözz fel (nem gond, vannak tényleg erre alkalmas öltözetek), illetve vagy nappal/reggel fuss, vagy esetleg keress valakit, aki szintén nem akar egyedül futni. A futópad nem igazán jó ötlet, nem helyettesíti az igazi futást.
2022. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

En telen hanyagolni szoktam a futast, uszassal valtom ki a mozgast, bar mist pont telre bezar az uszoda:D

Most Kondiberletet veszek enis

2022. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Épp ahogy nyáron.

Fusson az, akit kergetnek!

2022. nov. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Télen jobban felöltözök. Annyi a titka, hogy relatív alul kell öltözni, tehát kevesebb, vékonyabb ruha, mint ha sétálni mennék, mikor elindulok, még kicsit fázzak, mert így nem lesz túlzottan melegem futás közben.


A felöltözésbe persze beletartozik a kesztyű, fülemet védő fejpánt (vagy sapka) is.

2022. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő alá és felé öltözet
2022. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Télen is ugyanúgy futok, mint nyáron. Ha mínuszok vannak, akkor célszerű kesztyű és a füledre sapka vagy fejpánt. Viszont nagyon ne öltözz be, mert ha megizzadsz, az nagyon kellemetlen tud lenni, plusz tüdőgyulladást okozhat. Ahogyan az előző hozzászóló is írta, mindig legyél inkább alulöltözöttebb, nem baj, ha fázol az elején, pár perc után nem fogsz. Mondjuk én télen is rövidnaciban futok, max. pulcsit veszek ha nagyon hideg van. Ettől függetlenül valahogy így ajánlanám Neked:

10°C felett: short + rövidujjú vagy ujjatlan póló

5-10°C: short + hosszú ujjú póló

0-5°C: short + póló + pulcsi

-3-0°C: 3/4-es vagy térdleggings + hosszú ujjú póló + pulcsi

-3°C alatt: hosszúnadrág + hosszú ujjú póló + pulcsi

2022. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
30/N vagyok, ez lemaradt (utolsó vagyok)
2022. nov. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

6:

Mondjuk a téli öltözet elsődleges feladata az izületek védelme, ezért előbb érdemes hosszúnadrágot venni, mint pulóvert.

2022. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Még valami: sötétedés után nem árt, ha az ember jól látható, ill. jól látja a környezetét, különösen akkor, ha nem településen belül fut, hanem mondjuk kivilágítatlan külterületen. Alap a fejlámpa, de a kézben tartott zseblámpa se rossz, mert azzal talán jobban észre lehet venni a huplikat az egyenetlen földúton. Este érdemes olyan futódzsekit (/mellényt /övet) viselni, amin hátul fényvisszaverő csík, ill. piros ledes villogó van.
2022. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Téli futáshoz egy jótanács, mindig a célhoz öltözz, ne a rajthoz.

Amúgy én rühellek hidegben futni, ilyenkor már inkább futópadozok, vagy elliptikus trainerezek teremben.

2022. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!