Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Honnan tudhatom, hogy nem jó...

Honnan tudhatom, hogy nem jó a síbakancs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő síelő vagyok, idén a 3. éve, hogy próbálkozom.

Most kezdett gyanús lenni, hogy lehet baj van a bakanccsal.

Ha nem fogja rendesen a lábamat, nyilván a léceimet sem tudom úgy irányítani ahogy kéne.

Ha annyira megszorítom, hogy rendesen fogja a bokámat, akkor a vádlimat nyomja szét, ha pedig a vádlimnak kényelmes akkor a bokámnál túl laza.

Nemtudom, én vagyok-e még mindig ennyire amatőr, hogy nem jól csatalom be, vagy esetleg tényleg gond lehet a bakanccsal.

Szerintetek?


Előre is köszi!



2023. jan. 23. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány csat van a bakancsodon?


A síbalancs alapvetően nem a legkényelmesebb viselet. Az elején játszani kell vele, hogy rájöjj hogyan jó, meg van olyan bakancs, amin van mikroállítás (olyan csavargatható a csat egyik fele) az szokott még segíteni.


Hogyha nem nagy rád ,és nem csúszkál benne a lábfejet tudnod kell irányítani a lécet, lehet, hogy ez még a szintén miatt van.


De ha ezeket mind kipróbáltad, és megnézted, de nem működik sehogy sem, akkor érdemes elmenni egy boltba/kölcsönzőbe, hogy legalább felpróbálj más bakancsokat is.

2023. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg még annyi, #1es vagyok, hogy mikori a bakancs? Mármint, használta már valaki előtted, ez a hatvan éves pincéből előhalászott típus? Mert akkor lehet, hogy csak szimplán elöregedett.
2023. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Használtam vettem, de viszonylag új modell volt. Szerintem nem ezzel lehet a gond.

4 csak van rajta, ez a szokásos “2 fent - 2 lent.“

Próbálkozom még egy kicsit a beállítással, ezt a csat csavargatást még nem próbáltam, azt hiszem az enyém is állítható ilyen módon is.

Hátha az majd segít.

Aztán ha így sem jön össze, akkor ahogy írtad, megyek és keresek másikat.

Köszi a válaszod! :)

2023. jan. 23. 21:46
 4/6 A kérdező kommentje:

* használtan

* csat

2023. jan. 23. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó fajta sízokni?
2023. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Decathlonban vettem, szerintem azzal nem lehet baj.
2023. jan. 25. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!