Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Lehetek még profi síelő?

Lehetek még profi síelő?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, ezt fontos leszögezni, nem szeretnék, olimpikon lenni, de el szeretnék jutni olyan szintre, hogy lehessen látni, hogy ez az ember profi. Most sem sílek rosszul, évente egyszer járok síelni, a nagybátyámmal és a családjával, a nagybátyám, profin síel, járt si edzésre is. Ő tanított meg síelni. Minden pályán teljes biztonsággal síelek, lehet az fekete, jeges, vagy porhavas pályán kívüli sötéten is. Valamennyire tudok carvingolni is, de ezt a képességem még fejleszteni kell. Szívesen tanulnék freestyle síelést is, 180°-os ugrást tudok csinálni, közepes sebességgel, akár ugrato nélkül is.

A kérdésem a következő, mi kell ahhoz, hogy profin síeljek, gyönyörű legyen a carvingolásom?

Hova kell elutaznom ahhoz, hogy erre lehetőségem legyen?

Hogyan tanuljak tovább, hova kell menni iskolába, milyen külföldi országba?

Mennyi idő, míg vállalható szintre tudja hozni az ember a freestyle tudását?

A válaszokat előre is köszönöm!



nov. 7. 16:21
 1/6 Pongi57 ***** válasza:
100%
A kérdésedre a választ nem tudom, de azt mindenképp érdemes lenne pontosítanod, hogy köznapi értelemben véve szeretnél profi lenni, azaz nagyon szépen, jól, gyorsan, magabiztosan síelni a pályákon a szabadidődben. Vagy sport/gazdasági értelemben szeretnél profi lenni, azaz versenyeken indulni, ott netán előkelő helyezéseket elérni és ezzel pénzt keresni.. tehát profi versenyző szeretnél lenni.
nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köznapi értelemben szeretnék profi lenni, nem akarok versenyzéssel foglalkozni, viszonyt például sítúra vezetés, vagy sioktatas a jövőben érdekelne
nov. 8. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Költözz egy alpesi országba, ahol majdhogynem napi szinten tudod ezt a hobbit űzni. Nagyszerű oktatók vannak, fogsz találni olyat ami az igényedet kielégíti.

Magyarországról ilyesmit tanulni kb csak ha milliomos vagy, és nem kell tanulással, munkával foglalkozz.

dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A olyan helyen élnél, ahol minden hétvégén, sőt akár este munka után is ki tudnál menni gyakorolni, akkor tudnád ezt elérni.
jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pongi57 ***** válasza:
3.-as, 4.-es, nem hiszem, hogy ehhez ott kell élni. Sok ismerősöm van, akik nagyon szépen síelnek. Tény hogy minden évben 5-10 napot kint töltenek síterepen évtizedek óta. Azt nem tudom, hogy hány síeléssel eltöltött nap után érték el azt a szemnek szép, magabiztos sítudást, amire például én is vágynék. Szerintem az sem mindegy, hogy mikor kezdi az ember, gyerek, vagy fiatal felnőttkorában, vagy 30 év felett, mint én. Én kb. 30-35 napot síeltem az elmúlt 8-9 évben, de 39 évesen kezdtem. Nem síelek jól, nincs bátorságom nagy sebességgel menni, eltötyörgök szépen a kék pályákon. Jól érzem magam, de nem síelek profin. Talán sosem fogok. De minden évben egyre jobban megy. Mindig adódik egy-egy jó tanács, amivel egyre jobb leszek. Optimista vagyok. De ettől függetlenül szerintem bőven elég, ha évente egy hetet síelsz, esetleg érdemes egyszer-egyszer oktatót fogadni pár órára, aki megnézi, hogy síelsz és tanácsot ad, hogy hogyan tovább. De megteszi egy jól síelő ismerős is.
febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:

Én is ismerek olyanokat, akik ránézesre nagyon szépen síelnek, és ezt évi 5-10 nappal érték el, de ők sehol nincsenek azokhoz késest, akik olyan helyen élnek,nahol végig tudják síelni a telet. Nagyon nem ugyanaz a szint, és utóbbiaknál sem a szó szerinti profikról beszélek.

febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!