Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mi alapján válasszak sí...

Mi alapján válasszak sí felszerelést?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, de szeretnék venni egy használt felszerelést. Mi alapján válasszam ki a cuccokat? Mire kell oda figyelni? Semmi extra igényem nincs, csak csússzon. :P (az sem baj ha nem túl gyorsan)


188cm magas vagyok. (gondolom ez kell ahhoz, hogy milyen hosszú lécet illetve botot válasszak)

Előre is köszi a segítséget.


2010. nov. 24. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Síruha:

Nem mindig a "vastagabb" a jobb. A mostani rucik kb olyan vékonyak mint a póló ami most rajtad van. Érdemes szem előtt tartani, hogy a ruhára érdemes áldozni, hiszen ha elesel akkor az fog melegen tartani. Fontos, hogy az újabb fajta ruhákat NEM szabad MOSOSZERREL mosni, Sőt mosni sem igazán szabad. Szóval első keresztkérdésed ez legyen. Ha sokat volt mosva, az "impregnált" ruci akkor az kuka, felejtős.

Sícipő. Kényelmes (az összes kényelmes:)) sízoknival próbáld fel, és tényleg a méretedet vedd, ne úgy mint ahogy szokták a nagyfiúk a deszkás cipővel, mert akkor az első fordulónál úgy repülsz tova mint a győzelmi lobogó.

Nordica, HEAD-->go hervis\Dechatlon.

Síléc.

Carving léc az ádámcsutkádtól az aranyháromszögig érjen (szemek és orr álltal közrezárt terület). Legjobb az állig érő. Felső részén lehetnek karcolások\esztétikai hibák, az aljának "tökéletesnek" kell lennie, (homogén ne legyen rajta mély karc, hiányos rész) A kötésnél nézd meg, nem tört-e le az állító pecek (amivel majd a bakancsod méretére állíthatod a léced) továbbá, hogy ténylegesen működik. Kérd meg a gazdit hogy ha van rá mód mutogassa meg szépen. A súlyállítót is ellenőrizd le, mert ha az nem működik akkor használhatatlan a kötés! (pl 60kgra van állítva, te 80 vagy akkor minden fordulóban leesik, de ha 130nál van beragadva akkor az istennek se fog oldani egy bukásnál ami elég durva lábtöréshez vezet)

Olcsó lécek szintén a két sportáruházban, én jelenleg a Fischert tartom a legjobban kisíelhető lécnek.

Bor derékig. kb, bár kezdőnek totálisan felesleges, csak összezavarodsz tőle a pályán és a felvonón is!


Kellemes síelést:)

2010. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huhh! :) Nagyon szépen köszönöm, hogy fordítottál rám ennyi időt, hogy ezt begépeld. Tényleg nagyon hálás vagyok! :):)
2010. nov. 24. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!