Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síelni csak sícuccban lehet,...

Síelni csak sícuccban lehet, vagy mehetek egy sima téli kabátba is?

Figyelt kérdés
Sítáborba megyünk az osztállyal és már ígyia húzós lesz anyalgilag az egész és nincs nagyon kedvem síruháért is fizetni.. hogy öltözzek fel?? még sosem síeltem :$
2011. márc. 2. 16:20
 1/8 A kérdező kommentje:

* így is, anyagilag


jézus hogy írok xD

2011. márc. 2. 16:22
 2/8 anonim válasza:
hát nemtudom... nekem van egy síkabátom de sosem voltam még síelni. Az enyém olyan hogy van rajta vagy 100 zseb és csomó szellőző nyílás. meg egy belecsatolható belsőrész és kívülről pedig vízlepergető réteg van rajta amit csak speciális mosószerrel lehetNE mosni ami nagyon drága. (én is simával mostam de már sok lejött a vízlepergetőből) van benne egy síszemüvegtartó belecsatolt szemüvegtörlővel, mobiltartó fülhallgatónak való nyílással. szóval nagyon speckó. Kecskeméten vette nekem apum a Malomban, a Columbia üzletben.nemtom mennyi vot, de nem olcsó. kb 10ezer forint lehetett, vagy annál több. szerintem pontosan megfelel nem síkabát, vagy valami nagyon meleg kabát. ismerősöm is volt, és nem vett magának sícuccokat (meleg kabát, vmi overall/vastagabb naci, csizma, azt kész) remélem segíthettem. ;)
2011. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
am nemtomm mi kerül 10 e nél többe rajta, talán a vízlepergető, de az a sok zseb... -.- sztem hülyeség. (utolsó vtam)
2011. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerintem is hülyeség h ilyen drága :S köszi
2011. márc. 2. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem síeltél, számíts arra, hogy sokat leszel visszintes helyzetben. Sőt elképzelhető, hogy nagyobb sebességnél a visszintesnél még pár fokkal meredekebb állapotba kerülsz ( azaz perecelésnél feltúrod a pályát)

Ezt mind ki kell bírnia a kabátodnak meg a gatyádnak, plusz védenie kell átnedvesedés ellen (ha nem oktatópályára visznek először) akkor ez érvényes kívülről-belülről is.

Azonkívül ha a hegy tetején található az oktatópálya akkor számítani lehet jeges fuvallatokra is, tehát nem ért ha meleg a cucc.

Síeltem már farmergatyában is és rövidujjú pólóban is, de kezdőként nem ajánlom ezt a kombót

2011. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 eviktor válasza:
Én mindig sima téli kabátban síelek, nekem eddig megfelelt...mondjuk izzadni lehet benne ezerrel...:D
2011. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én se nagyon költöttem komoly felszerelésre mikor síelni voltam. Vettem egy síoverált fölülre egy polárt és farmerkabátot. Persze hajlamos átázni, de nem az lesz az egyetlen amitől elázol. Bármilyen hideg van, lesiklás közben eléggé ki lehet melegedni. Én legalábbis egy fél nap után mindíg verejtékben úszva mentem be a krimóba. Érdekes látvány mikor leveszed a kabátod és az egész tested gőzölög. XD
2011. márc. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Persze egy tisztességes sínadrágot mindenképpen szerezz be
2011. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!