Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen jégkorcsolyát vegyek,...

Milyen jégkorcsolyát vegyek, ami árban is jó?

Figyelt kérdés

Párszor koriztam már, de kezdő vagyok. Nem használnám túl gyakran, de azért legyen strapabíró, olyan középkategóriás.

Mire kell figyelnem vásárláskor? Élezésről mit kell tudnom?


2011. okt. 2. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos lenne még pár infó.. Rengeteg féle kori van.. Lányoknak, fiúknak más féle van, fontos a stílus is (inkább műkoris, gyorskoris vagy jégkorongos).

Nagyobb sportboltokban van választék, (pl. Declathon). A korikat mindig fel kell probálni, mert ami nekem jó az nem biztos, hogy neked is kényelmes.

A legtöbb korcsolya nincs gyárilag megélezve, az első alkalom előtt magadnak kell elvinni megéleztetni. (Azért nézd meg a pengét, vagy kérd meg az eladót, hogy ellenőrize).

Ha nem használod gyakran, egy szezonban kb. 1-2x elég éleztettni.

2011. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Lány vagyok és csak szórakozásra használnám, tehát nem akarok versenyezni, vagy ilyesmi.

2011. okt. 6. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak szorakozáshoz kell, akkor nagyon fontos, hogy kényelmes legyen. Ne vegyél túl komoly korcsolyát, mert azokat be kell törni.

Vannak műanyag, bőr korcsolyák is. Manapság vannak nagyon szép hobby korcsolyák, mint pl. ez: [link]

Ha csak valami egyszerűt szeretnél, akkor próbáld fel a korikat és ami kényelmes azt vedd meg.

2011. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy korcsolya szaküzletbe. Ott az eladók ehhez értenek, nem egy egész sportosztály van rájuk bízva mint a Dechatlon ba vagy ilyesmi helyeken. Minden sporthoz ott sem érthetnek. Az üllöiÚt5 szám alatt Bp en van egy szaküzlet, nagy választék, és értenek hozzá hogy mi kell neked, ha elmondod az igényeid :)
2012. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!