Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyire kell élesnek lennie...

Mennyire kell élesnek lennie a jégkorcsolyának?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy szokták éleztetni őket, de mikor kell és mennyire? Vettem ma a lányomnak egy új (első) korit, de ennek semmi "éle" nincs. De kellene, nem?

Köszi!


2011. nov. 5. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A bolti korikat nem mindig élezik meg. Első használat előtt meg kell éleztetni. Csak arra figyelj, hogy a túl éles penge sem jó, mert akkor beragad a jégbe a penge és nagyon nehéz lesz vele csúszni.

A jégpályákon szokott lenni szakember aki megtudja jól élezni.

2011. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
52%
Első válaszolónak és egyben kérdezőnek is mondom :)) : a jégpályán a "szakember" olyan f@szán megélezte a korim , hogy a kori végére (itt a korizás időtartam 2óra végére értem ) már eléggé tompa volt...és még nem is csináltam vele sok farolást meg trükköt... :SS a sprot üzletben ha van ember aki megtudja inkább azt ajánlanám :)
2011. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a kori élének minősége volt a nem megfelelő.


Élezni boltokban, pályáknál, vagy élezős műhelyekben (misterminit félék) is szoktak, és mindegyik fajta helyen vannak jobb vagy rosszabb mesterek, sajnos. Ha a kori éle nem lett jó (nem válik be a pályán, mert lassú vagy éppen kicsúszik oldalra), akkor megint kell menni. Egy gyermek korcsolya élezése reméljük nem fog kifogni rajtuk.

2011. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!