Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Miben hátráltat egy nőt a...

Miben hátráltat egy nőt a férfi korcsoly?

Figyelt kérdés
Ha egy nőnek férfi korcsolyája van akor az miben hátráltathaja. A láb kiakalítása a testúlyeloszlás lehet más?
2011. nov. 20. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt így nem tudom, de fordítva már volt élményem :D

Testvérem koriját használtam(sajátomat kinőttem) és ugyebár(nem vagyok egy szakértő)ha jól tudom a női korcsolyának az élének az orrán vannak ilyen recék, amik a férfin nincsenek. Nah én emiatt vertem szét a fejemet :D

Ha tévedtem a kialakítást illetően akkor ezer bocsánat :D


egy hobbi korcsolyás :)

2011. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A hoki korik eleján nincs rece a töbin van
2011. nov. 23. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:

A műkorikon van rece, a többin nem. Műkori van férfiban és nőiben is. Nők használják hobby korizáshoz is, férfiak ritkán.


A férfi-női láb anatómiájában elsősorban méretbeli különbség van. A női korik jobban illeszkednek a kisebb női lábfejekhez, márpedig korinál a tökéletes illeszkedés fontos. Viszont - pont e miatt - nagyobb lábfejű nőnek egy férfi kori jobb megoldás lehet. Több kori felpróbálása segíthet ennek eldöntésében.


Ha a női láb nem tölti ki a férfi korit, vastagabb zoknival (vagy dupla zoknival) lehet kitölteni az űrt a jobb tartás érdekében.

2011. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!