Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 14 éves,168 centi magas...

14 éves,168 centi magas srácnak hány cm-es síléc ajálott?

Figyelt kérdés
175-s az enyém

2012. jan. 13. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy (és gondolom az vagy,ha nem lennél az,akk nem kérdeznéd),akk olyan 148-156cm köztötti,lehetőleg puha léc lenne jó.Ajánlott a carving,mert akk ha jobb leszel,nem kell majd újat venni ahoz,h tudj normálisan carvingolni meg kanyarodni,de így eleinte végülis lehet régi vágású léced is.
2012. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Wow 175?Ekkora magassághoz ekkora l,cet a profik szoktak használni szuperóriás-műlesiklásnál.Nem való neked ekkora.Az állad és a kulcscsontod közé érjen,
2012. jan. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kössz szépen
2012. jan. 16. 19:39
 4/9 anonim válasza:

régi típusú léc hosszabb, mint a használója! csak a carving a rövidebb. Hát, eléggé szar szerintem olyannal nyomni, mert baromi kényelmetlen, de lehet, hogy csak az elkényelmesedett carvingos izomzatom beszél belőlem. Ha ilyen babapiskóta alakú léced van, akkor szerezz kisebbet, mert meghalsz vele kezdőként, ha régi, akkor nem (annyira) gázos, kibírható. Csak kényelmetlen lesz.

Ha kell vmi sídologgal kapcsolatos,megtalálsz pmben

(10 éve síelek kb)

2012. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
legalább akkora mint a talpad
2012. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
-.-" ok...
2012. jan. 20. 16:36
 7/9 anonim válasza:
Nekem úgy tanították, még anno, hogy ha X cm magas vagy, abból vegyél le 15 centit és az a síléc méreted! :)
2012. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én pedig ugy hallottam, h vagy X centi + 10-15 cm...

de nem tudom... és elírtam: 180 cm, nm 175!

de tudok menni vele...csak kérdeztem h szerintetek mekkora ajálott

gondolkodom azon is, h lecseréljem....tehát valaki?

2012. jan. 27. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyu, már leírták, de megismétlem:

_hagyományos_, régi fajta lécből gyakorlott síelő a testmagasságánál hosszabbat használ (gondolom erre vonatkozik ez a +10 cm-es szabály, amit írtál). Kezdőknek rövidebbet adnak.

_újfajta_, carving azaz babapiskóta alakú lécből a testmagasságodnál kisebb kell, mégpedig az állad és a szegycsontod közé érő hosszú. Óvodásoknak ebből is rövidebbet szoktak adni.

2012. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!