Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Négy tagú családnak 4 nap...

Négy tagú családnak 4 nap síelés Ausztriában 650 ezer Ft?! Mit számolok rosszul?

Figyelt kérdés

-napi síbérlet: 54 eur x 4 nap x 4 fő = 864 eur

-ebéd a hüttében: 20 eur x 4 nap x 4 fő = 320 eur

-olcsó panzió, vacsorával: 80 eur x 3 nap x 4 fő = 960 eur


Összesen: 2144 eur, kb. 650 000 Ft (nagyvonalúan az útiköltséget is beleszámoltam)

Ebben még nincs benne a sífelszerelés bérlése, ami további kb. 100 ezer, valamint oktatás gyerekeknek, ami szintén 100 ezer.

Tehát könnyen kerülhet 850 ezerbe az első alkalom síelés egy négy tagú családnak Ausztriában.


Nagyon népszerű a síelés Magyarországon, és ez csak 4 nap téli üdülés! Ennyiből egy hónap Kanári sziget is belefér télen!


Mit számoltam rosszul?



2012. febr. 9. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
54euro per nap az oké de ha bérletet veszel olcsobb a szállodáknak meg ált vankedvezményük. ilyen 30-40ezerbe bőven meg kell álnia egy 6napos síbérletnek nekem aszem 30volt villah ba ami azért nem a legolcsobb hely. nem kell mindennap hüttébe ebédelni szépen elmész egy kisboltba veszel kenyeret vajat meg mindent és csinálsz 1-2 szendvicset (bár mi reggeli vacsival simán jol szoktunk lenni egész nap max egy forocsoki bor vagy ilyesmi amit hüttézünk) villahban 600euro volt a pályaszállás apartmanba 2 szobás elvileg 6ágyas (négynek tökényelmes de 8an is be lehet zsufolodni) szállást minél előbb lefoglalod annál olcsobb. 100eft/fő be azért meg illik állni a dolognak. és azmár reggeli vacsorás egészjo hely nem romhalmaz. síbérlést nemtudom mennyi meg oktatás se...de pl fehérváron 7 napra board cipő sisak valami 20körül volt...ha sokszor mentek érdemes saját cuccon elgondolkodni. de utazásiirodás szervezésen le lehet menni 70fele...meg hát ha ügyes vagy teis leviheted mm a szállást ált ezis reggeli vacsora. és amugymeg senki nem mondta hogy oltso dolog
2012. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szállásra fejenként (!) 80 euró brutál sok. Ennyiért nem olcsó panziót kapsz, hanem szállodát.
2012. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hááát, nem januárban meg februárban kell menni síelni Ausztriába, hanem márciusba

akkor harmadáron van a szállás, a bérlet is jóval olcsóbb utószezonban.

nem 4x kell venni napijegyet, hanem 1x 4 naposat akkor megint spórolsz vagy 20%-ot...

Vacsorára lehet vinni otthon főzött dolgokat (pl, bableves...) amit ott már csak meg kell melegíteni, vagy fagyasztott dolgokat. Esetleg össze lehet dobni vacsorára valamit a helyi boltban vásárolt dolgokból (apartmanszállás ott többnyire mindig találkoztam felszerelt konyhával)

Sífelszerelés négy napra nemtom mi kerül 100e Ft-ba

Javaslom: akossi.hu. Bérelj Mo-on, hidd el jóval olcsóbb lesz.

Gyerekedet meg tanítsd te síelni (már ha te sem szorulsz oktatásra...)

Tényleg rosszul számolsz...

2012. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

sőt.. itt találtam hirdetést:

Ez összesen 4 főre szállás + síbérlet, 4 éjszaka, 3 nap síelés: 688 Euro volt decemberben (cirka 200.000 Ft)

Összesen 4 főre...

Szét kell kicsit nézni interneten és mazsolázni az akciók között

2012. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv!


Ez teljesen irreális. Nézz meg több szállást a neten, hasonlítsd össze az árakat. A 80 Euro nem hogy "olcsó panzió", hanem pofátlanul drága. Én legutóbb 10 Euro/nap áron voltam síelni, mondjuk ez nem általános, de 20-30 körül bőven lehet találni szállást.

Érdemes hotel helyett apartmanba menni, akkor a kaját ti viszitek, nem kell fizetni az ellátásért. A hütték amúgy is meglehetősen drágák, jobban teszitek, ha csak egy-két alkalommal mentek be egy italra.

A felszerelés bérlése biztosan nem kerül 100 ezerbe, ezt nézd meg jobban.

Nem tudom, mennyi idősek a gyerekek, de 6 év alatt ingyenes a síbérlet. Én úgy tapasztaltam, hogy a gyakorlatban kb. 8 éves korig működik a dolog, senki nem szól rájuk.

A síbérlet 54 Euro? Biztosan ilyne drága helyre akartok menni? Ha a gyerekeket oktani kell, úgyse tudtok egész nap felszabadultan síelni, szóval egy kisebb pálya is bőven elég. 35 Euro körül már nagyon komoly pályákra lehet bérletet kapni. Ja és minél több napra veszed meg a bérletet, annál olcsóbbra jön ki egy nap.

A lényeg, hogy nézz körül a neten, sokat keresgélj, és ne ragadj le egy helynél. Ez lehet, hogy pár órás böngészést igényel, de hidd el, a 850000 Ft nevetséges összeg, egyáltalán nem kell ilyen nagyságrendben gondolkodni. Főleg, mert msot utószezon van.

2012. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt tényleg benéztem!


Csak találomra kinéztem egy szép nagy síterepet Ausztriában, ez Lech volt. Most látom a sielok.hu-n, hogy sikerült a legdrágábbat kinéznem:) Az árak, amiket írtam, valósak ott. Pl. 4 órás csoportos síoktatás 67 eur..


Köszönöm a hasznos tippeket a spóroláshoz !

2012. febr. 10. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk sulival Ausztriában, 7 nap, 5 nap síelés, reggeli, vacsora, ebéd a hüttében, cirka 90-100 ezer.
2012. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha spórolni akarsz, tényleg nem érdemes a hüttébe menni enni. Egy bögre tejszínhabos meleg kakaó (nem is kakaó, csak forró csoki) majdnem 900 Ft volt. Mondjuk azért napi egyet ittunk mi is (10 éven aluliak 2-t), amúgy sem szabad egész nap síelni, baleset lesz belőle, ha nem pihensz. A gyerek/ifjúsági bérletek, ha nem is ingyenesek, legalább olcsóbbak. Nekem (21 éves vagyok) nemzetközi diákigazolványra adtak a 6 napos bérletből kb. 10 euró kedvezményt.
2012. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!