Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mi a különbség a jégtánc,...

Mi a különbség a jégtánc, műkorcsolya meg ezek között? 15-évesen még van értelme elkezdeni?

Figyelt kérdés

15 vagyok és szeretnék valami korcsonyázós sportot. Nem igazán tudom, hogy melyik mit takar.

És a gond az, hogy korcsolyázni elég bizonytalanul tudok. Szerintetek el lehet így kezdeni, vagy már el kellett volna rég? Vagy legalább simán korcsolyázni meg kellett volna tanulnom mostanra.

Főleg olyanok válaszát várom, akik otthon vannak ebben a sportban, vagy van valami közük hozzá.



2012. nov. 6. 19:46
 1/7 anonim válasza:
57%

Szerintem először tanulj meg alapszinten korcsolyázni utána meg simán elkezdheted Gianuligi Buffon is 17 évesen kezdett kapuskodni.


én azt javaslom ha nagyon szeretnéd kezd el

2012. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%
én a különbségeket nem tudom, de az biztos,hogy ezek a korcsolyázók nagyon pici koruktól fogva (3-4 évesen) már csinálják elég keményen, száraz edzés+balett+jeges edzés. ez alapján gondolkozz
2012. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát ez a bajom nekem is... mondjuk jazzbalettoztam 3-10 éves koromig, de abból már nem sok minden látszik meg://
2012. nov. 6. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen sztem még simán elkezdhetsz bármit. (megmondjuk utána is)

mondjuk sztem kezdésnek tanulj meg stabilan korizni. járj le minden héten valahova korizni és kérj segítséget a jobbaktól. =)

2012. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen kezdtem el műkorcsolyázni. Szóval el lehet. De élsportoló már nem leszel. A jégtáncot sokan kezdik el később, de ott meg az a baj, hogy kezdőként nem fogsz párt találni magadnak.

A különbség: műkorcsolya egyéni sportág, ahol ugrások, forgások, lépések, megtartott elemek (mérleg, spárgaállás stb) vannak a programban.

A jégtánc kicsit olyan, mint a parkett tánc, ahol párban korcsolyáznak (van egyéni jégtánc is, de nagy versenyeken nincs solo jégtánc versenyszám). Ők nem ugranak, forgás is csak kevés van a programban. A jégtáncban a legfontosabb a lépések.

Létezik még páros műkorcsolya ahol párban korcsolyáznak és a különbség a jégtánc és a páros között az, hogy párosban vannak ugrások is.

Plusz van még a szinkronkorcsolya. Ezen mindenképp érdemes elgondolkodnod. Igaz, hogy azt is korábban kezdik, de ha ügyes vagy hamar megtanulod az elemekket és bekerülhetsz egy csapatba. Ismerek egy lányt aki 15 évesen kezdte és világbajnoki ezüstérmes lett (igaz ő nem magyar de akkor is..)

Ha mindenképp műkorcsolyázni szertnél, semmi gond oktatás van mindenkinek. Sőt hobby szinten még versenyezhetsz is. Magyarországon évente min. 2-3 versenyt is rendeznek amatőr korcsolyázoknak.

2012. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. nov. 8. 18:08
 7/7 anonim válasza:
sosem késő elkezdeni, ha jó egyensúlyérzéked van akkor hamar ráérzel és menni fog, én biztosan nem kezdenék el jégtáncot tanulni én magamtól tanulgatom a trükköket és elég jól megy... 16/f
2012. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!