Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen sílécet és cipőt...

Milyen sílécet és cipőt vegyek? Atomic, Head, Fischer, Völkl?

Figyelt kérdés
Felszerelés vásárlás előtte állok, de tanácstalan vagyok melyik a legjobb, annyi márka van ebbe is! Kezdő-haladó szinten állok, 23 éves férfi vagyok. Az ára nem érdekes, a tudás és külső a fontos! Köszönöm előre is!

2013. márc. 30. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A márka nem olyan fontos, mert egyrészt a legtobb nagyon jó sí, másrészt pl. a Salomont és az Atomicot egy gyárban gyártják. Ha bemész egy síuzletbe, akkor szakérto tud ajánlani neked azt ami legjobban illik hozzád. Így látatlanban ezt ajánlom: mivel kezdo-haladó vagy rovidebb, carving síleceket vegyél, gorbulettel (camber) és keskeny derékkal (a sí legszukebb pontja).

Elmondom én hogyan választottam síeket: beírtam googleba, hogy 2013 legjobb porhó siei (angolul), kiválasztottam az egyiket a top 10-bol,aminek tetszett a dizájnja, a derékvastagsá 108 mm volt, ami nekem ideális, mivel nem csak porhóban síelek, hanem pályán is. Durván 180 cm vagyok, és mivel már az expertek kozé sorolom magam elég hosszú, 182 cm-s síeket vettem. Hozzá kotéseket, amit a neten ajánlottak hozzá. A síekre amikor felszereltetem a kotéseket vannakk számok (-1,-2,-3) és én -3-ra tetettem, mivel ez volt az ajánlott. A kotések erosségét pedig a tudásom, súlyom és magasságom szerint beállították (durván 80 kg). Most nem vagyok benne biztos, de azt hiszem 9 DIN(kotéserosség)-re állították, ami elég eros, tehát nem csatol le konnyen a sí. Neked kb. olyan 3-5 DIN-t fognak szerintem adni. Sícipot ízlés szerint, de próbáld fel mielott megveszed, bár ezt is inkább szakértovel nézesd meg síboltban, mert elvileg figyelembe veszik a lábfejed formáját stb. stb. hogy minél kényelmesebben síelhess. Ha az ára nem érdekes, akkor gondolom van elég pénzed egy sisakra és egy minoségi síszemuvegre. Én hordok gerinc-, váll- és konyokvédot is (nem kulon-kulon, hanem egy ruhában egyben). Tehát szerintem vegyél gerincvédot is, mert akármilyen óvatos is vagy, valami baj mindig torténhet, még ha nem is a te hibádból. Botot is vegyél, hidd el, hogy hasznos ha behajtod a kezed és tartod a botot kb. derékszogben kéne lennie a kezednek. Akármit is írtam ide, menj el egy szakuzletbe, ott feloltoztetnek téged rendesen, hidd el, párszor már tapasztaltam, hogy ok tudják a dolgukat, foleg Ausztriában. Kellemes síelést.

2013. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!