Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 161 cm-es magassághoz milyen...

161 cm-es magassághoz milyen méretű carving sílécet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék idén tanulni sielni. Absz. tanácstalan vagyok a léc vásárlás terén. Mindenképpen használtat szeretnék venni, az újak nagyon drágák. Ha valaki esetleg ért hozzá, írhatna néhány tanácsot a témában. Köszi.

2013. nov. 30. 22:46
 1/5 anonim válasza:

A carving lécekből általában a testmagasságnál kb 15 cm-rel kisebbet szoktak használni. De ez nem kőbe vésett szabály. Én 180 vagyok és 155cm-es lécem van, de elég kemény, szinte versenyléc. Ha beleállok egy ívbe alig győzők benne maradni mert olyat fordul.

Kezdőként a javasolt méret jó lesz(lehet), de ha teheted inkább oktatóra költsd az első pénzed és próbálj kölcsön kérni ismerőstől vagy kölcsönzőből.

A magyar kölcsönzők nem olyan drágák és amíg nem vagy biztos benne hogy teszik, kár lenne rá extra költségeket kitenni. Pl 15e ft-ért szerintem 1 hétre vagy még többre kapsz teljes felszerelést és ha bejön a dolog egy rendes használt léc is 30-50e forint. plusz bakancs, meg zokni meg gatya meg kabát kesztyű, meg... stb. szóval nem 2 fillér. És ha bérelsz cuccot akkor egy jót cuccot fogsz kapni ezzel szemben ha csak annyit költenél a lécre akkor egy gyenge állapotű 10-15éves lécet kapnál ami nem az az élmény. Szóval inkább jó oktatóra költs. Hidd el Én oktattam is valaha és ha csak a haverok tanítanak meg akkor szar alapra építesz gyenge tudást míg egy jól megépített alapra sok év után is lehet építeni. A gyenge alapot meg nehéz visszabontani és teljesen újra kéne építeni. Szóval csak ügyesen :)


itt találhatsz oktatót ha érdekel:

[link]

2013. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

az állad és az ajkak kozott legyen a hossza, ha sicipoben vagy

Rovidebb leccel konnyebb megtanulni, hosszabb lec nagyobb stabilitast ad, ha gyorsan mész(de ez nagy sebességekre vonatkozik, mint amivel az oriasmulesiklok csusznak)

2013. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha még most tanulsz sielni nem fontos hogy saját léced legyen, ha bemész egy jó kölcsönzőbe, és kérsz lécet, segítenek, beállítják hozzád, stb! úgyhogy nem éri meg beruházni rögtön sílécre.. százezreket..:)
2013. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogyan írták itt többen is ,rövidebb léccel könnyebb lesz megtanulni,140cm-nél nem is érdemes hosszabbal kezdened.

Ha venni akarsz,akkor lehetőleg Szlalom geometriájú lécet keress,ezeknek kicsi a fordulási sugaruk R<10m alatti,ez a paraméter a sílécen fel van tüntetve általában a végén.Lehetőleg neves márkát válassz,teljes famagos felépítéssel,mert ezek nehezebben puhulnak ki.Nekem van egy 30 éves Head lécem is,az még most is jól szolgál.

Oktató nem kidobott pénz,de egy jól síelő barát is meg tud tanítani.

Azért legelső alkalommal én bérelnék felszerelést,aztán ha tetszik a sport,csak akkor vásárolnék.

2013. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát előző mindent jól le írt! Kezdésnek ne vegyél lécet vannak nagyon jó kölcsönzők. Meg azt ugye nem tudjuk ugye,hogy fejlődő szervezetről van e szó mert ha nősz még akkor értelmetlen venni lécet. Salamonok jó lécek könnyű velük tanulni bár én Atomic lécen tanultam 3 éves koromba :D Oktató mindenképp jó ha van. ha síelő ismerősök barátok vannak akkor nem kell sok időre én nekem Apám síelt és 3 óráig volt oktatom utána apa figyelj hogy maradjak életben :DDD Egy jó oktatóval a tanulás jóval könnyebb :) Bakancs téren mindenképp a Nordica bakancsot nézz ha mindenképp venni akarsz sílécnél a rádiuszt nézd nagyon ugy 10-12 -es a jó én legalább is olyannal tanultam :D Sílécnél Fischer Atomic Salamon Head Elan márkák a jók neked a Salamon jó lesz :DDD
2013. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!