Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen sífelszerelést válassza...

Milyen sífelszerelést válasszak kezdőként?

Figyelt kérdés

A párom szeretne megtanulni síelni. Ő és én is abszolút kezdő vagyok! :-))) Mire figyeljünk a választásnál? Használtan szeretnék felszerelést venni, először nem szeretnék sok pénzt erre áldozni, de elég nagy a választék, és én "elveszek" a felhozatalban! Mire figyeljek a léc választásánál, illetve azt sem tudom minden lécre ráillik bármilyen bakancs? Na lehet hülyén hangzik a kérdés, de segítsetek, mert amatőr vagyok! :-)

Köszönöm!


2009. dec. 13. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

hervisből, a pénztárcádnak megfelelően tudsz választani.

A vásárlásnál kérdezd meg az eladót, mert a léc hossza FÜGG a magasságotoktól, Amennyiben kezdők vagytok három dolog van ami nektek kell

Léc, kötés, bakancs (a bottal még ne bajlódjatok)

Lécból személy szerint a Fischer cég termékeit ajánlom RX széria barátságos a kezdőkhöz, és bajtárs lesz a későbbi komolyabb tudáshoz is. nagyjábóé 6-12 évet ki tud szolgálni. A lécnél figyeljetek arra hogy kötéssel legyen és hogy "carwing" léc (piskóta alakú) legyen! A léc felül lehet karcos, alul semmiképp se legyen rajta mély, külsérelmi nyom! (egy két felületi karc megengedett) A kötésnél fontos hogy ne legyen sérült (a külsérelmi nyomok lényegtelenek) kérjétek meg az aktuális eladót hogy mutassa meg hogy lehet állítani, nincs e eltörve egy két fog benne.

Bakancs, ezt úgy vegyétek hogy egy életre.(tehát lehetőség szerint újonnan, gondolom nem fog nőni a lábatok) Az édesapám 25éve használja a sajátot, én most váltottam 6 év után (eltört) Fontos hogy kényelmes legyen, (ne feledjétek VASTAG ZOKNIBAN fogtok síelni, szóval ami szoros vékony zoknival az horror lesz sízoknival) Ha használtan veszitek, ellenőrizzétek a kapcsokat nincsenek e megrepedve, ezek általában kemény rideg, strapabíró műanyagok, de abnormális erőhatásokra könnyen törnek) Ha állítható a bakancs próbáljátok ki hogy működik e lehet csavargatni etc etc.

Bakancsmárkát nem mondok, mindenkinek más van. (A családban van egy Salomon, két Head, és egy rossignol)

Síruci. Á örök sláger, a lényeg hogy vízhatlan anyagból legyen. Itt a későbbi fagyoskodás érdekében érdemes rászánni, ha most nem is akkor legalább 1-2 dechatlonos polár pulcsi, és nyugodtan mehet harisnyanadrág a sínadrág alá. A sípálya sokak elképzelésével ellentétben nem divatbemutató. A Sherpa, Dare2be, Columbia (már húzósabb de a tavalyi modellek mindíg jelentős árengedménnyel vannak)Ezeket érdemes tehát keresni, előnyben részesíteni. Ha hangoztatják hogy speciális anyagú így úgy amúgy, kérdezzétek meg hogy volt e mosva. ha igen tudakoljátok meg hogy mivel (ezek a ruhák kényesek, elveszítik víztaszító képességüket, ha átlag mosószerrel vannak kimosva, de nyugi, speciális mosószerrel lehet, csak sokan lusták és sóherek megvenni azt.(impregnáló mosószer a becsületes neve).

remélem tudtam segíteni

2009. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél, köszönöm szépen! Kellemes ünnepeket!

Adri

2009. dec. 14. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:
kezdőként? :) Hát olyan léces-botost :) :)
2010. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!