Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Valahol hallottam, hogy...

Valahol hallottam, hogy síeléskor a legalsó réteg ne pamut legyen. Akkor mi? és amúgy is mit vegyek fel a sígatya és dzseki alá? Kezdő vagyok, nagyon izzadós

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
-2°C-ban nagyon melegem volt, pedig nem volt nagyon vastag. pamut helyett meg inkább meztelenül síeltem volna!
2010. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ilyet használok. Erre még egy pulóvert szoktam felvenni, ha nagyon hideg van, és arra a kabát. Ha kellemes az idő (tűz a nap, olyan 2-3000 méteren) akkor csak egy pólót húzok még erre.


[link]


Ehhez hasonló anyagúakat itthon is lehet kapni Hervisben, nagyon jók, nem fázik benne az ember és nem is melegszik túl. Viszont elég kellemetlen szaga tud lenni, ha beleizzadtál 2-3x, úgyhogy vegyél több darabot, ha bírja a pénztárcád :D

Én emiatt, ha nincs hideg, akkor inkább pamutban vagyok. Meleg és jó időben annyira nincs erre szükség, mint -14 fokban... (az egy leányálom volt, full hóesésben, ködben, -14 fokban a hegy tetjén...)

2010. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem tökmind1.

A lényeg, időjárásnak megfelelően öltözz, mert ha meleg van (-2 fok fölött) akkor könnyen megizzadhatsz, utána csuromvíz a pamutruha és nagyon kellemetlen...

Egyébként meg sztem tökmind1, -6 fok alatt nemigen fogsz megizzadni. én is hoszúujjú pólót veszek fel legalsó rétegnek.

2010. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pamut amugy se legyen!!

pl: [link]

2010. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja síelők.hu-n olvastam hogy nem engedi levegőzni a lábat vagy valami ilyesmi
2010. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!