Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan kell megélezni a...

Hogyan kell megélezni a korcsolyát? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A kisfiam korijáról van szó. Ilyen van neki: [link]


Ma megéleztettük a Decathlonban, és itthon meglepetten tapasztaltuk, hogy nem vágtak az élébe "vályút".

Ezelőtt mindig a koripályán éleztettünk, és eddig akárhány korija volt, mindig homorúra csiszolták az élét.


Sajnos egyáltalán nem értek a korikhoz, ezért nem tudom, hogy visszamenjek-e reklamálni, vagy így is megfelelő lesz-e. (Alkalomszerű, heti 1-2 "hobbikorizáshoz" használja a fiam, illetve a suliban tesiórák keretében eljárnak korizni)


Mitől függ, hogy milyenre csiszolnak egy korit?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 13. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jó. Hokihoz és jégtánchoz is máshogy élezik. Sajnos azt nem tudom melyik melyik. hobbikorizasnál szerintem nem érezni különbséget
2010. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2010. márc. 13. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamennyi bemélyedés csak kellene, hogy legyen.. a belső élével löki magát elvileg. Szerintem vidd el egy normális élezőhöz (semmiképp se mister minit) aki ha van is vele baj, kijavítja.
2010. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

Semmi bemélyedés, vájat nincs benne, nem is értem.


Közben már volt a fiam korizni a héten. Aztán amikor kérdeztem, hogy volt-e valami gont a fura éllel, csak megvonta a vállát, azt mondja, nem érezte különösebben.

Szóval franc se tudja. :-)


Az ember azt gondolná, hogy a Decathlonban értenek hozzá.

Mindenesetre legközelebb mégis inkább a koripálya élezőjéhez visszük. Az szimpatikusabb.

2010. márc. 24. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Hokihoz homorút szoktak, egy jó lapéllel is lehet korizni csak legyen éles pereme: "[" ne "("
2010. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ber-T válasza:
Jól megélezett korcsolyával élmény a csúszás, míg az élezetlen, vagy rosszul élezett korival kész szenvedés jégre menni.Aki profi koris,mármint hokis azoknak teljesen sima élet szoktak csiszolni,viszont a kezdőknek szoktak homorú vájatot belecsiszolni a kori lapélébe. Hogy miért? Mert a hokisok ide-oda szaladgálása a jégen igénybe veszi a gyors és erőteljes fékezést is,amit viszont homorúra köszörült korival nem lehet megtenni,hiszen átbukna az ember! Fontos,hogy a lapél széle tökéletes 90 fok legyen. Az élezés további titka,pedig:az sem mindegy, hogy az él két végén milyen a lekeresítés. ívesebbnél fordulékonyabb lesz a kori, a kisebb mértékű lekeresítésnél, pedig gyorsabb. De, az élek milyensége főként fékezésnél jön ki.
2011. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!