Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » -5°C-ban egy 24 kilométeres...

-5°C-ban egy 24 kilométeres teljesítménytúrához mennyi folyadékot vigyek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hidegben kevesebbet izzad az ember, ezért viszonylag kevés folyadék is elég.

Például ha novemberben tekertem ki Győrből Bécsbe, akkor 1 liter szénsavmentes gyümölcs üdítő bőven elég volt. Ugyanez nyáron minimum 2 liter. Vihetsz 2 litert is, de gyalogtúránál meg lehet érezni az 1-2 kiló plusz súlyt is. Ha érintesz falvakat, az utcáikon szokott lenni kék színre festett "nyomós" kút is.

Néhány napja tettem meg biciklivel kb. 90 km-t, és semmi folyadék nem volt nálam. Persze az az egészséges ha ilyenkor iszunk akkor is ha nem érezzük a szomjúságot.

2019. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A terepviszonyoktól is függ de kb 1.5-2 litert kellene inni. Termoszban kellene legalább a felét, a másik fele meg legyen forró víz műanyag palackban. Ez egy ideig iható hőmérsékletű marad, utána jöhet a tea vagy meleg víz a termoszból. Sok olyan túra van ahol az ellenőrző pontokon adnak teát úgyhogy ezen is múlik.
2019. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ha érintesz falvakat, az utcáikon szokott lenni kék színre festett "nyomós" kút is."

Azok nincsenek télen lezárva?

2019. jan. 24. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A táv terhelésétől, izzadság igényétől függ. Ekkora távot gyalog víz nélkül szoktam lenyomni télen, de ha 20 centis hóban kell végig menni akkor ott már megizzad az ember rendesen, pláne ha végig felfelé kell menni. Engem inkább a kaja hiány szokott zavarni.
2019. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül kb. 2,2 liter vizet ittam meg.
2019. jan. 29. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!