Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi ideig tart ki 1 kg...

Mennyi ideig tart ki 1 kg fehérjepor kezdőknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az év elején kezdtem el újból a kondit, és elhatároztam -ha már komolyan gondolom az izomnövelést-, hogy a fehérjebevitelt is fokozom. Ezért egy 1 kg-s kiszerelésű fehérjeport tervezek venni. Itt is jön a kérdés, hogy mennyi időre elég 1 kg egy kezdőnek? Ugyanis nekem nem teljesen tiszta, hogy milyen időközönként kell fehérjeporból fehérjét bevinni. Minden nap el kell használni fehérjeport? Ha igen, mennyit? Vagy csak elég edzés után porozni egy kezdőnek?

Én úgy gondolom, hogy az utóbbi, de nem akarok önhibából feleslegesen oénzt kidobni.


Remélem érthető a kérdésem:D

Előre is köszönöm a válaszokat!



ápr. 17. 18:13
A kérdező szavazást indított:
Elég csak az edzés után fehérjepor
Minden nap kell fehérjeport használni
4 szavazat
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem kell fehérjeport fogyasztani, hanem a napi fehérjebevitel számít, amit érdemes egész napra egyenlően elosztani. Teljesen mindegy, hogy porból vagy ételből viszed be, ha a többi makrotápanyag rendben van.
ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 adag általában 30g. Nagyon komoly matematikai tudással kiszámoltam, hogy ez bő 1 hónapig elég. Én edzés után szoktam elfogyasztani.

Jó volna természetes kajából bevinni, mert mindig az a legjobb, csak nem vagyok nagyétkű.

ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Proteinport akkor kell inni, ha adott napon nem sikerül bevinni szilárd ételből 1,5 g/tskg fehérjét. Ilyenkor vagy leszarod (egy-egy napon semmi nem múlik), vagy este iszol egy proteinturmixot, aztán meg is van az 1,5 g/tskg bevitel. Ha ezt te nem tudtad, nem vagy képben a sporttáplálkozás alapjaival, nem grammolod a napi fehérjebeviteled, akkor a proteinpor kidobott pénz. Ha pedig azt sem tudtad, hogy az edzés utáni fehérjeturmix ivásnak semmi jelentősége, mert a napi/heti összfehérjebevitel számít, nem az, hogy a keddi mell-bicepszezés után 25 perccel ittál-e proteint, akkor pláne kidobott pénz.
ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyik se! Hármas leírta. Rendes étwlekből és nem csak csirkemellből kell bevinni a fehérjét. Csiekemell, comb, kacsa, szárny, darált sertescomb, pulykamell, darlt pulykacomb, huvelyes, ricotta, turo, tofu, cottage cheese, joghurt, tojas, kefir, olajos mag. Rengeteg fele feherjeforras van. Minden etkezesedben legyen feherjeforras. Naponta legysn 1.5 szer annyi gramm feherje mint ahany kilo vagy.


Ha van olyan nap amikor valamiert nincs meg a feherje rendes etelekbol pl szulinapi buliba votlal es az uzsonnad egy torta es igy a pl 150 helyett csak 130 lesz akkor 20 gramm feherjeporral tudod potolni.


Szoval idealisan heti nehany alkalommal fogyasztasz 20-25 gramm korul. Tehat 1 kg por eleg 3 honapra

ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!