Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mik a lehetőségek az új...

Mik a lehetőségek az új MotoGP pálya helyszíne kapcsán? (Hajdúnánás)

Figyelt kérdés

Kezdem is a véleményemmel. Közlekedési szempontból ideális. Ukránok annyira nem is, mert csórók, de románok, lengyelek, szlovákok jönni fognak, illetve szerte európából. A BMW gyár is használni fogja, illetve maga a fejlesztett debreceni repülőtér kihasználtsága is jobb lesz ezzel a pályával.


Gazdaságilag pocsék, mert már van egy első osztályú pályánk. Semmi értelme kettőt fenntartani, hogy aztán vetekedjenek egymással. A Hungaroring is hatalmas ráfizetés, és valahol a vendégéjszakáknál jön vissza az ára. Több, mint kétséges bármiféle megtérülés lehetősége.


A vonalvezetésről én még nem láttam semmit. De őszintén szólva... alföld. Unalmas 2D pálya lesz 😟 És ez a legrosszabb pontja a projekthelyszínnek. Én imádom a nagy szinkülönbségű pályákat, és ezzel nem vagyok egyedül. Spa nem véletlenül a leglegendésabb pálya. Hungaroringben is az az egyik kevéske pozitívum, hogy egy természetes teknőbe épült, és a nézők is tökéletesen belátnak, illetve a pilótáknak is élvezetesek a szintkülönbségek.

SzlovákiaRingen lehet látni ilyen műanyag lejtőket... direkt építettek dombokat, hogy ne legyen egyhangú a pálya... na ez a legbénább mind küzöl. Nagyon remélem, hogy nem vetemednek ilyen műanyag megoldásokra.

Tehát hiába fogunk kapni egy ultramodern helyszínt fullos kiszolgálással, az élmény nagyrésze... elmarad.


Nagyjából ennyi. Egyelőre bizakodó hangvételű cikkek jönnek a járvány ellenére is. Talán meg is valósul. Sávoly után nehéz hinni bármiben is 😃


Ti hogy látjátok? Nyugodtan kössetek bele a véleményembe is, vitaindító lehet bármi 🙂


2020. máj. 12. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Nem lesz ebből sem semmi. Sokadig próbálkozás ez már de a közpénz mosodát semmi nem veszélyeztetheti.
2020. máj. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy pálya rossz, hogy nincs benne nagymértékű szintkülönbség. Ha sikerül egy normális vonalvezetést kitalálni, amin ráadásul versenyezni is lehet normálisan és ráadásul izgalmak is történnek (MotoGPben elvégre miért is ne lenne izgalom?), akkor az már jó pont egy pálya sikeressé válásában.

Én személyszerint támogatom ezt az ötletet, hogy legyen egy ilyen pályánk is az országban, a hellyel viszont nem feltétlen értek egyet. Úgy gondolom, eléggé félreeső helyen van, az egykori BalatonRing helye szerintem jobb lett volna helyzetileg. Az idő majd eldönti, hogy jó helyre kerül-e a pálya vagy sem.


A gondolatodra reagálva, miszerint felesleges két ekkora szintű pályát fenntartani, nem feltétlenül értek egyet. A vezérék valószínűleg bőven megtalálnák a módját annak, hogy fenntartsák a helyet. Pluszként hathat, hogy a Hell sincs onnan olyan messze, így lehet beszálnának az üzemeltetésbe, viszont akkor már inkább Miskolc és környékére raknám a pályát, hogy a Hellnek mégtöbb érdeke legyen benne.

Nem azért gondolom ezt úgy, mert egy Hell-Ringet szeretnék, csak be kell látni, hogy az állam mellé kell egy nagyon tehetős szponzor, aki hajlandó locsolni pénzt a projektbe. Tehetős szponzor Magyarországon pedig egyedül a Hell van, ami kimondottan sehova sincs belefolyva komoly szinten (pl: Otp-magyar foci).


Összegezve nem tartom rossz ötletnek, hogy végre a motorsportba is locsolnak egy kis pénzt, mert Magyarországon még mindig igen nagy népszerűségnek örvend ez a műfaj. Én azzal nem értek egyet, hogy minden motorsportot oda akarnak beszorítani kelet Magyarországra. Itt arra gondolok, hogy híres, egykor szebb napokat is látott régi pályákat szorítanak háttérbe csak azért, hogy új pályák épüljenek egy motorsport komplexumban. Lehetséges, hogy pénzügyileg ez olcsóbb így, azonban a sokszínűséget kiölik az ország motorsportjából. Bízok benne, hogy ez nem fog megtörténni a MotoGP pályával.

2020. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik ok, hogy nem a Balatonringet fejezik be az, hogy kelet-magyarországot és ezen belül is az alföldi térséget is megpróbálják turisztikailag kicsit felzárkóztatni, amire valljuk be nagy szüksége is lenne, ez a térség ugyanis messze elmaradottabb ezen a téren is a balatoni térségtől. A másik ok pedig nyilvánvaló pártérdek, jóval több közpénzbe kerül egy nulláról felépítendő pálya mint egy olyan ami már 30%-ban kész, és ennek megfelelően jóval többet lehet a Ner cégekbe lapátolni nyereségként is, no meg Kósa hírét ismerve neki is repkednek majd a százalékok. Az, hogy a BMW fogja-e használni, hát vannak kétségeim, a BMW fejlesztői központja nem fog Debrecenbe települni így nem tartom valószínűleg, hogy ide járnának prototípusokat tesztelni. Az új pálya vonalvezetése szerintem nem rossz, vannak technikásabb részek és gyors szakaszok is no meg egy bazi nagy egyenes, persze majd a versenyeken derül ki mennyire jó. Az viszont számomra teljesen hihetetlen, hogy az év 200 napjában használva lesz a pálya, de ha igen akkor is csak folyamatos állami támogatással fog működőképes maradni. A Hell Szikszón akart pályát építeni, ami állítólag a terület feltárásának elhúzódása miatt hiúsult meg, de így utólag már inkább valószínű, hogy a kormány nem akarta azt, hogy az egyébként fidesz közeli Hell pályája konkurenciát jelentsen a majdani hajdúnánási pályának. Lehetséges, hogy cserébe a Hell jutányos áron jelenhet majd meg a nánási motogp futamokon mint főszponzor. De az sem kizárt, hogy a Hellring is megépül. Végül megjegyezném, hogy szerintem a motorozás népszerűsítése nem éppen a legszerencsésebb dolog idehaza, ismerve a hazai közlekedés kultúrát és úgy egyébként is a motorozás veszélyességét.
2021. ápr. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!