Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A MotoGP-t miért nem tudja...

A MotoGP-t miért nem tudja egy normális magyar sportcsatorna sem közvetíteni, ami szinte mindenki számára elérhető?

Figyelt kérdés
Ha az F1-en kívül ezt meg tudják csinálni a WTCC-vel, a DTM-mel, a WEC-cel, a Superbike VB-vel, a FIM EWC-vel, (aminek a létezéséről sokáig nem is hallottam), meg még egy rakás, a MotoGP-nél jóval alacsonyabb színvonalú, presztízsű versenysorozattal, akkor igencsak jó lenne látni a MotoGP-t is vagy az M4 sporton, vagy az EuroSporton. Most ugye a Spíler TV-n közvetítik, amit csak az UPC-sek, azelőtt a DigiSporton, amit csak a Digisek érnek el. Mégis mi állhat ez mögött?

2017. aug. 12. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Az áll mögötte, hogy a nagyobb lefedettségű csatornák közül senki nem látott akkora fantáziát benne, hogy több jogdíjat fizessen, mint az UPC.


Ennyire egyszerű. A közvetítési jogok egyszerű üzleti elven dőlnek el, aki többet fizet, az közvetíthet. Nincs itt semmi egyéb a háttérben. Mikor volt magyar versenyző, akkor ment a GP is országos csatornán, most keveseket érdekel.

2017. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is teljesen ki voltam akadva a szezon elején, hogy mostantól csak a Spíler TV adja... Szerintem sokan nézték Magyarországról is a GP-t, most csak online tudom követni az eseményeket.
2017. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk az összes többi nemzetközi sorozatban sincsenek magyar versenyzők a WTCC-t, leszámítva, fura, hogy a MotoGP-ben nem látnak fantáziát, mindenhol máshol meg igen. Szerintem a világ egyik legnézhetőbb versenysorozata, ha nem a legnézhetőbb.
2017. aug. 12. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

F1-nek hatalmas a rajongótábora, a WTCC-t pedig a magyarok miatt közvetítik.


A DTM, WEC, SBK valóban kevésbé népszerű, de lehetséges, hogy csomagban vásárolták (pl megvette a WTCC-t, megkapta mellé a többit is). Ahhoz, hogy ezt megválaszoljuk, bennfentesnek kellene lenni a közvetítési jogok terén.


Az viszont biztos, hogy a mGP-ben ahogy a #1-ben írtam a nagyok közül senki nem látott fantáziát, nem kapta meg csomagban sem, így le tudott rá csapni egy kisebb adó (ami neki jó, de az ő hatókörén kívül eső nézőknek nem).

2017. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrPifta ***** válasza:
nagy ügy, nekem sincs spíler TV-m, verseny után pár nappal letöltöm a netről, és megnézem később. Egy csomó sorozat van, amit nem élőben nézek (F2, F3, ETCC, MotoGP, GP3, WEC, Indycar, Indy Lights, stb.) mert ennyi idő egyszerűen nincs a hétvégén az élő közvetítésekre, főleg ha egyszerre van.
2017. aug. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a kereslet és kínálat törvénye mindenhol ott van, erre épp nem kíváncsi annyi ember hogy azt üzletileg megérje bárkinek is megvenni.
2019. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!