Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek ki volt a hibás,...

Szerintetek ki volt a hibás, a Hamilton - Verstappen ütközésnél?

Figyelt kérdés
Silverstone 2021.07.18.

2021. júl. 18. 20:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
35%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de szerintem eléggé túl van reagálva az eset. Két nagyszerű versenyző óriási csatát vívva az első helyért összekoccan és az egyik sajnos kiesik. Számtalan ilyet láttunk már az F1 történelmében. Ha szigorúan mindent a papírra leírt szabályokként veszünk akkor szerintem is Hamilton volt a ludas, de nem minden ennyire egyszerű. Itt azért a másodperc tört része alatt kell reagálni óriási tempónál, miközben minden ezresmásodperc és milliméter számít, közben pedig egy vb. cím a tét. Utólag kívülről minden kameraállásból 50 visszajátszást megnézve, úgy hogy az ember még életében nem vezetett élesben versenyautót könnyű okosnak lenni. Én nem azt mondom, hogy lökjék ki egymást, mert kell a versenynek határt szabni, de azt gondolom, hogy ebben a szituban olyan vékony a határ a szabálytalan és szabályos manőver között, hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy hibás. Persze papíron igen, ezért büntetést is kapott. Viszont ne gondolja senki, hogy direkt csinálta, mert ő is simán repülhetett volna a gumifalba aminek semmi értelme nem lett volna. Hamilton egy nagyon megosztó személyiség, sokkal többen utálják mint szeretik, és a rajongóin kívül kb. az egész világ annak szurkol, hogy ne ő legyen a vb. Ezért váltott ki ekkora reakciót ez az emberekből. Biztos vagyok benne, ha ez a középmezőnyben történik pl. Tsunoda és Giovinazzi között, akkor az emberek egyik fele azt mondaná, hogy versenybaleset a másik azt, hogy xy a hibás, és jogos a bünti. Nem lett volna ekkora gyűlölködés.

Nem egy jelenlegi, illetve korábbi F1-es pilóta mondta el a véleményét az ügyről, többek között Alonso is, akiről tudjuk, hogy nincs jóba Hamiltonnal, vagy korábbi világbajnokok (Button, Hill, Hakkinen), és ők mind azt mondták nem egyértelmű az, hogy Ham. hibázott, inkább versenybaleset. Bár gondolom a fotelszurkolók, kommentelők jobban értenek hozzá mint ezek az emberek :D

2021. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy nem lenne, mert itt a tét a VB CÍM!!!

Igen mindenki hibáztat, nem is azt kell neki felróni, de akkor ne szerethessen emiatt a hiba miatt 25 pont előnyt, miközben a versenyzőtársát a kórházba juttatta, és 20-30 éve pedig már a zsákba lett volna....

2021. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
57%

34!


Mármint, ha Hamilton kiütötte volna magát?

Igen, mivel egyikőjüknek sem szurkolok.


Verstappen ugyanígy húzta rá Oconra pár éve Brazíliában, aztán még ő ment oda verekedni. (Az más kérdés, hogy talán nem ott kellett volna vissza vennie a kört.)

Schumi hasonlóan húzta rá Hillre 94-ben. Ki is repült a pályáról, de Hill is ki kellett állnia. Schuminak védejegye a sportszerűtlenség.

És leghíresebb hasonló eset: 1990, Suzuka, Prost-Senna. Itt is bent volt már Senna Prost mellett, de Prost úgy kanyarodott, mintha egyedül lett volna a pályán.

Mindegy esetben be tudta volna venni a kanyart a belső íven lévő.

2021. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
50%

#26


"Ha igaz lenne az a hülyeség, hogy Hamilton nem tudta volna bevenni a kanyart, akkor az ütközés miatti megingás után neki is a kavicságyban kellett volna kikötnie."


Te ostoba, aki ezt írta, úgy értette, hogy anélkül nem tudta volna bevenni a kanyart, hogy Verstappen-el ütközne vagy Verstappen-nek lekellene húzódnia a bukótérbe, csak nem tettük hozzá, mert azt gondoltuk, hogy pozitív IQ-val leesik.


"Ja, várj! Nincs is magyar F1-es pilóta."


Ezzel a mondatoddal meg el is árultad, hogy mennyire értesz az autósporthoz. :D

2021. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
0%

#44!


Szép dolog az önbizalom, de eléggé szerencsétlen kombináció, ha határtalan butasággal párosul. :)

Én inkább azt tartom ostobának, aki az arcade módra állított játékban bevett gyakorlatról azt hiszi, hogy bármilyen köze is van a valósághoz. Semmi köze nincs hozzá.

Tisztán látni, hogy amikor Verstappen a hátsó kerekével nekimegy Hamilton első kerekének, akkor megcsúszik a Mercedes.


Ki is az a magyar F1-es pilóta? :D

2021. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
53%

És kit érdekel, hogy megcsúszik a Mercedes? Miért releváns ez?


Nincs magyar F1-es pilóta, de ha egy kicsit több intelligencia szorult volna beléd, mint egy papucsállatkába, akkor te is tudhatnád, hogy nem azért nincs F1-es pilótánk, mert nem "értünk" hozzá, hanem azért mert rengeteg pénz kell hozzá, hogy valakiből versenyző legyen meg az is számít milyen országból jössz. De egyébként nem értem miért kéne, ahhoz valakinek F1-es pilótának lenni, hogy értsen hozzá. De ez is csak a te érvelési szegénységedet mutatja.

2021. júl. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
86%

Minden kanyar 3 rêszből áll,kanyar bemenet,csúcspont,kanyar kimenet.Optimális esetben a bemeneti résznél a versenyző olyan ívet választ,ami a kanyar belső ívéhez közelít.Csúcspontnál érinti,kimenetnél pedig a belsö ívtől távolodik,közelít a külső ívhez,így egyenesítve ki minél jobban a kanyart,hogy az a lehető legnagyobb,még biztonságos sebességgel bevehető legyen.

Jelen esetben jól látható,hogy Hamilton a kanyar bemenetnél belső íven,túl lapos szögben érkezik olyan sebességgel,amilyen sebességgel a külsö ívről szoktak kanyarodni.Kanyar bemenetnél már távolodik a kanyar belső ívétől,sodródik a külső,ideális ív felé,ahol Verstappen volt.

Magyarán szólva nagy volt a sebessége ahhoz,hogy olyan lapos szögből érkezve biztonságosan bevehető legyen a kanyar.

Laclerc előzésénél megfigyelhető,hogy a bemeneti részen közelít a belső ívhez,csúcsponton érinti,kimenetnél távolodik a belső ívtöl.

Szóval lehet ezt a dolgot ragozni,de ezt Hamilton nézte be,ami nem baj,megesik mindenkivel,csak illene beismerni,hogy bocsánat,hibáztam.

2021. júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
9%

46!


Látom, ebben a témában is az a módszre egyeseknek, hogy amikor elfogynak az érvei és kiderü, hogy baromságokat mondott, akkor a tévedésének a beismerőse helyett megy a mellébeszélés a másik szapulása.


Nagy ész helyett csak nagy pofád van. Vagy nem vagy képes végig követni a beszélgetést, vagy tudatosan hazudsz. A magyar F1-es pilóta úgy jött szóba, hogy korábbi F1-es világbajnokok is egészen mást mondtak, mint amit te. És én inkább nekik hiszek, hiszen biztosan sokkal jobban értenek a témához, mint te.

Utána jött ez:


""Ja, várj! Nincs is magyar F1-es pilóta."


Ezzel a mondatoddal meg el is árultad, hogy mennyire értesz az autósporthoz. :D"


Ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy miért nem magyar F1-es pilóta, de ahhoz végképp nincs köze, hogy te miért nem vagy F1 világbajnok. Ha az utóbbi válaszodnál az egész beszélgetést nézzük, akkor te valójában azt írtad le, hogy azért nem vagy F1-es világbajnok, mert csóró az ország. De ennek ellenére jobban értesz a témához, mint Alonso, Hill vagy Button.

Miközben egy szöveget csak különálló mondatonként tudsz értelmezni.


"De egyébként nem értem miért kéne, ahhoz valakinek F1-es pilótának lenni, hogy értsen hozzá."


Látod, megint nem értettél semmit sem! Nem azt mondtam, hogy más nem ért hozzá, hanem azt mondtam, hogy az említett világbajnokok véleménye sokkal közelebb áll az enyémhez, mint a tiédhez.


"De ez is csak a te érvelési szegénységedet mutatja."

Mondod mindezt úgy, hogy a hosszan kifejtett hozzászólásaimra ilyen válaszokat írtál:


"Te ostoba..."

"...ha egy kicsit több intelligencia szorult volna beléd, mint egy papucsállatkába..."

" mert azt gondoltuk, hogy pozitív IQ-val leesik"

"Ezzel a mondatoddal meg el is árultad, hogy mennyire értesz az autósporthoz. :D"


A te érvelésed kimerül abban, hogy engem hülyének nevezel. Nem gond, ezek az "érvek" és a végén az a poén, hogy az én érvelési szegénységemet emlegeted, már önmagában elég lehet ahhoz, hogy meggyőzze a többieket, hogy te sem elemezni, sem értelmezni, sem pedig elfogulatlannak lenni képtelen vagy.

A szép, hogy minden egyes hozzászólásoddal hiteltelenítetted magad.

2021. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
0%

47!


Csak azt felejtetted el, hogy Hamilton az ütközés előtt már lassított. Verstappen éppen ezért látványosan gyorsabb volt. Hamilton nem hibázott, hanem kihozta a maximumot. A sodródás nem egyenlő a megcsúszússal! Bőven elfértek volna egymás mellett csak Verstappen azonnal be akart menni Hamilton elé. Nem akarta, hogy egymás mellett jöjjenek ki a kanyarból. Csak pár centiel elmérte.

Sok ilyen hibát láttunk már. Ha a 15. helyen történt volna, akkor egészen másként látná a többség.

2021. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
52%
Hátrébb volt a majmod, úgyhogy maradjunk a kiütötténél. Szerencsére a redbull benyujtotta a telemetriát, remélem kap egy jópar rajthelyes büntit meg pontot a banánfalód...
2021. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!