Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményetek az olimpiai...

Mi a véleményetek az olimpiai helyezések után járó hatalmas pénzekről?

Figyelt kérdés

Egy arany 50 millió forint például.


Én nem sajnálom tőlük, de ezt az összegeket túlzásnak tartom, nyolcadik helyezést is díjazzák 3 millával... Plusz élete végéig érmenként életjáradék... Az edzőnek ugyanez... Illetve azzal sem értek egyet, hogy minden sportág és csapatsport egyenértékű, például egy vízilabda tartalék annyit kap, mint egy úszó...


Mint máshol is olvastam, az EU legszegényebb országa vagyunk és nálunk fizetik a legtöbbet, Németországban például 20.000 Eurót. De világ viszonylatban is rengeteg, USA-ban 13 milliót olvastam. Ezen csak olyan gazdag országok tesznek túl, mint Szingapúr stb. Ezek csupán gazdasági adatok, az alapján nézem. Tudom, lehetne utánuk csinálni, egyrészt nem vagyok olyan egészségügyi helyzetben, kettő nem is akarom...


2021. aug. 9. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Felháborítóan sok. Ezen nincs mit szépíteni. Szégyen.
2021. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Undoorítónak tartom.

De pontos látlelete ez egy elbutuló országnak, ahol a gyerek éhezhet, de a birka buta proletár annak tapsol, hogy egy húgyagyú pirosfehérződ mezben feltűnik.

Tényleg gyerekek, ha nektek EZ okoz örömöt, valamit elrontott a szakmunkás tanárotok.

2021. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A gazdagabb országokban azért nem fizetnek annyit, mert a sportolók hatalmas támogatást kapnak a szponzoroktól és egyéb támogatóktól, nekik az állam nyújtotta pénz csak apró lenne. Magyarországon ilyen nincs, ezért kapnak annyi pénzt. Tényleg sok, de ez van, attól nekem nem lenne jobb, ha nem kapnának annyit, valaki más zsebébe menne...
2021. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ez állampolgári önbecsülés kérdése elsősorban.


Egy egészséges önbecsülésű emberekből álló társadalomban az élsportolókat elismerik, felkészülésüket segítik és sikerei két szimbolikusan jutalmazzák is, de nem emelik őket KÖZPÉNZBŐL félisten szintre, mert a sportot is egy választott szakmának tekintik ahol elsősorban a sportoló feladata a boldogulás a piacon.


Ehhez képest egy olyan társadalomban, ahol a polgári öntudat le van rombolva és egy alattvalói öntudat van kiépítve, az átlagpolgár semmire sem becsüli a saját munkáját az állam által hősként bemutatott emberekéhez képest.


Ausztriában pár éve felmerült, hogy sportolók - magyar mintára - életjáradékot kapjanak. Az állampolgári felháborodás megakadályozta. Magyarország sokévinyi átlagfizetést oszt ki még a dobogóról leszorult olimpikonjainak is, erre a csóringer nyugdíjasok és havi 200-ért naponta keményen dolgozó alattvalók párás szemmel egymásra licitálva tapsolnak a facen.


Itt tartunk..

2021. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Az éremnek két oldala van.

Egyfelől ha muszáj lenne valakinek ennyi pénzt adnom, akkor már inkább egy olimpiai bajnoknak adnám mint valami botlábú zselésfej hülye focistának, aki azért 4 év során bőven többet megkeres mint 50 millió, mégsincs semmi teljesítmény mögötte. Azért egy úszónak pl. a z olimpiai éremben kegyetlen mennyiségű munkája van.

Másfelől egyetértek hogy botrányosan sok pénzt kapnak, de ez sem véletlen, Orbánnak mániája a sport, és évek óta szinte kérkedik vele, hogy azoknak az embereknek akik olyat csinálnak amit ő szeret, tulajdonképpen vég nélkül szórja a pénzt az ölébe a közösből. Tipikus pofátlan autoriter vonás. Nyilván az is ezzel a célja, hogy a nagy nevű sportembereket maga mögé állítsa, mert az neki jó reklám ha sportolók támogatják, és mellé lehet kampányolni hogy "lám nálunk ennyire megbecsülik a sportolókat, bezzeg a a Gyúúrcsány semmit se adna nekik" - ami lehet hogy igaz, csak mondjuk az a pénz lehet hogy inkább mondjuk a mentősöknek vagy a tanároknak menne.

Én személy szerint adnék egy egyszeri 10 milliót, életjáradék és minden más nélkül egy aranyérmesnek, és csókolom. Az azért elég jó pénz, de még nem a pofátlanság kategória. Az edzőknek meg még annyit se, nem ők érték el az eredményt.

2021. aug. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

5:

Hogy két indokolatlan pénzszórás közül melyik fájna jobban, az egy külön kérdés lehetne. De nem gondolom, hogy a futballistáknak folytatott közpénzek léte indokolhatna egy másik agyatlan közpénzesőt. Egy rosszat sosem indokolhat egy másik rossz. Ez egy tipikus hamis dilemma, aminek a csapdájába sokan belesétálnak.


Én sem gondolom, hogy nem kéne adni nekik semmit, a 10-15 millió/arany szerintem is kb arányos lenne az ország jövedelmi színvonalával.

2021. aug. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megpróbáltad csak a ezredét is teljesíteni?

Miért nem az eredmények okát keresed, hogy és milyen módon,

mennyi munkával érték el?

Elképesztő.

2021. aug. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A prolik irigysége.

Jellemzően nem a teljesítményét irigyled és rá fordított több évtizedes munkát, hanem érte járó anyagi javakat.

2021. aug. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-8:

Hogy ki tudná elvégezni a másik ember munkáját az nem vezet sehova, mert feltételezem, h Milák Kristóf sem tudna elvégezni egy vakbélműtétet és nem tudna megcsinálni egy tőzsdei részvénykibocsátást, mint ahogy egy karosszéria-fényezést sem.


Egyszerűen arról van szó, hogy nem eltúlzott-e közpénzből ílyen mértékben jutalmazni az egyik ember kiemelkedő munkáját, nem lenézése-e ez a többi ember munkája értékének.


Nem véletlen, hogy alig valahol a világon tapasztalható ilyen nevetséges aránytalanság az átlagkeresethez viszonyított állami jutalmazás terén.

2021. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!