Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha a Forma-1 ennyire retteg...

Ha a Forma-1 ennyire retteg az esőtől, akkor miért nem csak arab országokban rendezik a versenyeket?

Figyelt kérdés
Amit ma műveltek, arra a kabaré enyhe kifejezés. Kérdem én, ha ilyen betegesen rettegnek attól hogy esőben versenyezzenek és netán bármi izgalom is történjen, akkor miért nem csak arab pályákra mennek, mint Bakrein, Katar, Dubaj stb. ahol 0% az eső esélye gyakorlatilag egész évben? Mégis kinek jó ez a cirkusz amit ma is műveltek, hogy 4 órán át váratták a nézőket a helyszínen és a tévék előtt is azért hogy két felvezető körre hirdessenek végeredményt?

2021. aug. 29. 18:54
1 2
 1/16 Hellmano ***** válasza:
79%
A 80-as években kezdtem Forma 1-et nézni volt pár érdekes "futam", de ilyen szart már rég láttam, amit ma leműveltek. Érthető, hogy nem volt a körülmény vezethető és az egyik legveszélyesebb pálya, de basszus, akkor legalább tolták volna el tényleg holnapra, hogy verseny is legyen ne csak 2 kör a biztonsági autó mögött. Mai programom emiatt maradt el, amit terveztem, mert én hülye vártam...de a helyi nézők még szarabbul jártak. Itt, ahogy csak fél pont járt a versenyzőknek a semmiért úgy a nézőknek is minimum a fele jegy árát vissza téríteném a semmiért cserébe (de ez úgysem lesz meg).
2021. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Én is sok éve követem már a sportot, de azt hiszem lassan a maradék kedvem is elmegy tőle. Azt hittem az utóbbi évek impotens bíráskodása, ostoba szabályai és kettős mércéje már alulmúlhatatlan, de a mai kabaré rám cáfolt. A sport megcsúfolása volt ez. Mert holnap már nincs nap hogy versenyezzenek gondolom...
2021. aug. 29. 19:20
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem retteg, rengeteg esős futam volt már. De nyilván van egy határ ami vállalható még ezekkel az autókkal, és van, ami már nem.

Norris tegnap egyedül autózva is simán taccsra vágta a McLarent, versenyhelyzetben, mások mögött autózva erre még rájött volna hogy egy-két méterre is alig láttak. Nyilván ésszerűtlen lenne.



"Mert holnap már nincs nap hogy versenyezzenek gondolom..."

Így, hogy jövő héten is versenyhétvége, tényleg nincs. Mivel a logisztikát lehetetlenítette volna el egy teljes napos kiesés a költözésből. Ami azért nem egy nap alatt van meg.

2021. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem rettegnek. Rengeteg esős futam volt már. ( Szerintem azok a legjobbak.) De egy focimeccset is lefújnak ha az eső miatt használhatatlan a pálya, pedig ott nem a focisták élete a tét.


És azért nem ott rendeznek, mert minimum három földrészen kell futamot rendezni egy szezonban ahhoz, hogy világbajnokságnak hívhassák.

2021. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ennek a kérdésnek több létjogosultsága lenne olyan futamok kapcsán, amikor a versenyzők többsége versenyezne, de a versenyirányítás csak körözteti őket a Safety Car mögött. A mai napon gyakorlatilag minden érintett egyet értett abban, hogy a körülmények teljesen alkalmatlanok a versenyzésre. Azért kellett négy órát várakoznunk, mert minden esélyt meg akartak adni adnak, hogy esetleg még legyen ma valamiféle verseny. Sajnos végül semmilyen verseny nem lett, ez van. Mint bármi más, az F1 sem független a körülményektől. Egyébként bár a közel-keleti pályákon nulla az eső valószínűsége, a bahreini futam egyszer például homokvihar miatt került veszélybe.
2021. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

1# ha holnap lenne a futam az az ottani nézőkkel lenne a legnagyobb kitolás.

Jó eséllyel holnap már dolgozni fognak a legtöbben. így se kaptak sokat a pénzükért, de legalább ott voltak nem ehelyett rendeznek valamit amiért nem fizettek.

2021. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Azert belgiumbol atcuccolni hollandiaba ne hogy már olyan hosszu folyamat legyen, hogy ne lehessen hetfore rakni a futamot. Nem egy nap nyilvan, de megoldható, mindig mindent meg lehet oldani, de ilyen szarul megoldani ez így gáz.


Ez pedig mellekes, de azert azt is gaznak tartom, hogy az autoversenyzes es a technika csucsanak mondjak az f1et de az esőre nem tudtak meg mindig semmit kitalalni. Nem azt mondom, hogy torjek magukat ossze a pilotak, hanem, hogy ha eso akkor alkalmazkodjanak a gyartok is es az autok kialakitasa is. Egy csucs vagy kiralykategoriatol lehet tul nagy elvaras, de ha ettol nem akkor melyik kategoriatol varjuk el?

2021. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Hellmano ***** válasza:
86%
Nyílván, ha elengedik őket, akkor lett volna egy nagy baleset és azonnal vége is lett volna a futamnak, így meg elszórakoztak, hogy na lehet lesz valami, de semmi. Nem merik már azt a kockázatot vállani, főleg egy ilyen veszélyes pályán, hogy elengedik őket és netán tényleg a döntés miatt valaki eldobja és meghal, akkor egyből a vezetőséget kiáltanák ki bűnösnek, mert lengedték őket. Ma egyértelműen vezethetetlen körülmények voltak és tényleg senki nem mondta, hogy menjünk go... az elnapolás , azért jöhetett volna szóba, mert nem kell messzire vinni a cuccot. Holnap délelőtt letolták volna és ennyi, azonnal pakolás és pár 100km nehogy gondot okozzon. A szurkolók igaz problémásak lettek volna a munka miatt. Amúgy az elnapolás ellen szólt volna az is, hogy lehet holnap is ilyen az idő és akkor tényleg kárba veszett volna a szállításból egy nap a semmire ebben is van igazság. A lényeg, hogy ez ma senkinek se volt jó. Csak egyedül Russell-nek :D
2021. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Az ottani nézők miatt nem tolták hétfőre. Persze a tv nézőknek mindegy. De sokan már kifizették , van aki a szállást is és más orszégokból is mentek. Nrm volt realitás hétfőre tolni.
2021. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

"Azert belgiumbol atcuccolni hollandiaba ne hogy már olyan hosszu folyamat legyen"

De, olyan hosszú folyamat, mert az nem csak annyiból áll hogy szépen átkocsikáznak.

A futam után le kell bontani a motor-homokat, a boxokat, azokat el kell csomagolni, elszállítani, ott kicsomagolni és újra felépíteni. Ne adj' Isten pótolni kell a sérült alkatrészeket, felszerelni az új fejlesztéseket, valamikor a csapatnak pihenni sem árt.


"Egy csucs vagy kiralykategoriatol lehet tul nagy elvaras, de ha ettol nem akkor melyik kategoriatol varjuk el?"

A természet hatalmasabb mint az ember. Ez van. Alkalmazkodott a kategória, mert max. 10 évente marad el egy futam az eső miatt, de mindig van egy határ. Ilyen erővel akkor egy hurikán közepén is elvárnád hogy versenyezzenek?

2021. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!