Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A paralimpiát miért nem övezi...

A paralimpiát miért nem övezi olyan nagy érdeklődés, mint a sima olimpiát?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nagyon felnézek a paralimpikonokra.

2021. aug. 30. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanezt meg lehetne kérdezni a női sportokkal kapcsolatban. Az emberek a legjobb, legkiemelkedőbb sportteljesítményeket szeretnék látni. Sok parasport egyszerűen közel sem olyan látványos mint a "sima" változata.
2021. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem övezi nagy érdeklődés. A TV-ben orrba szájba ment az olimpia napi 18 órán át, a paralimpiánál szerencse, ha 1-1 magyar versenyző versenyét leadják, vagy ha van napi 1 óra közvetítés. Pedig sokkal inkább mehetne a sport az m4-en, mint a sok értelmetlen magazin ismétlések...
2021. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legelső érmünket néztem végig online, mivel csak itt tudtam. Konkrétan akkor még kommentátor se volt hozzá. Utána másnap szintén csak online kezdtem el nézni valamelyik szánot akkor már volt kommentátor. Ha nem is annyit, mint az olimpiát, de én is örülnék neki, ha többet adnák a tv-ben. Nagyon tisztelem és felnézek az olimoikonokra, a paralimpikonokra különösen és remélem, hogy egyszer ők is jobban meg lesznek becsülve.
2021. aug. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem szeret kéz vagy láb nélküli embereket nézegetni. Szomorú, de ez van, bármekkora teljesítmény is van bennük.
2021. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

#1 Azt éppenséggel nem mondanám, hogy a paralimpia nem látványos... Igazából nem is olyan régen még cirkuszok turnéztak sérült emberek által bemutatott elismerésre méltó mutatványokkal, csak ott a megmérettetés helyett a nézők szórakoztatása volt a cél. Valahol szerintem jobb is, hogy ma már nem kezeljük látványosságként őket. Számomra legalábbis örömteli helyett inkább aggasztó lenne, ha nagy tömegek néznék a hipertóniás ateózisos emberek 100 méteres síkfutását popcornnal az ölükben.

Nem csak hogy nem kell a paralimpiából az olimpiához hasonló szórakoztatóipari terméket csinálni, de nem is lenne etikus.

2021. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

4# a paralimpia nem pont erről szól csak nagyon kis része. VAn látássérült kategória, bénulás, hiányos végtag , kereksszék stb.

Kéz és láb nélküli emberek nem is versenyeznek..

2021. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Én sem szeretek sérült embereket nézni. Ez olyan mint amikor régen a cirkuszban mutogatták őket. Nem vagyok nagy híve az egésznek.
2021. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 de vannak paralimpián kéz és láb nélküli emberek is.
2021. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem követik sokan? persze, csak nézz rá a fb-ra. elég sokan követik.. kéz és láb nélküli emberekről meg annyit, hogy nekik sokkal több munka van ebben mint agy egészséges embernek. persze fotelből egyszerűbb megmondani a tutit.
2021. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legalább a érem szerző meccseket leadhatnák, illetve szerintem még az is furcsa nekem, hogy csak fele annyi pénzt adnak a paralimpiai érmekért.
2021. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!