Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Lehet-e belőlem Forma-1...

Lehet-e belőlem Forma-1 versenyző vagy versenymérnök?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok,már évek óta foglalkoztatnak az autó és motorsportok,főleg a Forma-1.Nem,nem csak a pilóták miatt nézem,elsősorban maga a versenyzés és a műszaki háttér az,ami lenyűgöz.Az lenne a kérdésem,hogy Magyarországról hogyan lehetne valaki ha nem is Forma-1,de nemzetközi szinten elismert autóversenyző?Infókat találtam a neten autóversenyzésről,de sehol nem írnak konkrétumot hogy hova tudnék esetleg elmenni képezni magam,vagy hol keresnek amatőr pilótákat,hogy legalább ki tudjam próbálni magam? Persze tudom, hogy Magyarországon elég csekélyek a lehetőségek,illetve tudom,hogy hátrány,hogy lány vagyok és a pénzügyi ráfordítással is tisztában vagyok, tudom hogy nagyon nem olcsó mulatság, de mindezeken kívül érdekelne hogy mit tudnék tenni azért hogy picit közelebb kerüljek ehhez az álmomhoz.

Viszont mivel valószínűleg ez soha nem lesz több egy szép álomnál,persze gondolkodtam egy B terven ami egy fokkal elérhetőbb.Versenymérnök szeretnék lenni,vagy ha ez sem jön össze,akkor is mindenképpen egy nagy vágyam egy Forma-1-es csapatban dolgozni.Ehhez milyen tanulmányokat kell folytatnom,milyen főiskolát kell végeznem és hol,illetve hogyan juthatok el nagyobb csapatokig?



2021. aug. 31. 21:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10# ezt én is tudom,ezért vagyok kíváncsi arra,hogy hogyan lehet oda eljutni,hol kéne kezdenem,mert ez az amiről semmi konkrétat nem találtam a neten
2021. szept. 3. 14:25
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A mérnökök gyakran az F1-ben kezdenek, sőt, ma már talán ez a gyakoribb. Jóformán összesen nem dolgozik annyi mérnök az alsóbb kategóriákban, mint amekkora a F1 munkaerőigénye, a topcsapatok bőven 1000 feletti létszámmal operálnak. Közvetlenül egyetemekről vadásszák a tehetségeket, imádják a fiatal friss húst akik még család nélkül, túlórákra és változékony munkarendre készen, "alacsony" fizetési igénnyel bármikor bevethetőek. Nyilván alsóbb kategóriákból és versenyzésen kívüli szférából is toboroznak, de az egyetem (közben Formula Student vagy ahhoz hasonló fizetetlen projektek) -> F1 útvonal nagyon is él is virul.
2021. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Haladsz kérdező?
2021. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13 Igazából most ilyen köztes állapotban vagyok, igyekszem minél többet fejleszteni magam, főleg erre koncentrálok. Próbálok minél többet vezetni, erre jelen pillanatban a gokartozás a legjobb mód, igyekszem sokat menni és minél több pályát kipróbálni, csiszolgatni a vezetési stílusom, amiben persze még sok a meló de nem fogom könnyen feladni.

Suliban meg tanulok ezerrel, szerencsére egyébként emelt reálos osztályba járok egy erős gimiben, mivel mindig is valamilyen mérnöki pálya volt a célom.


Amúgy köszönöm szépen az érdeklődést, nem gondoltam volna, hogy valaki ennyi idő után visszatéved a kérdésemhez:)

2021. nov. 7. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!