Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Véleményetek szerint Lewis...

Véleményetek szerint Lewis Hamilton visszavonulhat?

Figyelt kérdés
Véleményetek szerint Lewis Hamilton visszavonulhat az idei szezon után?

2021. dec. 21. 20:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:

2013-ban, 2014-ben és 2015-ben másodpilóta volt Rosberg, majd 2016-ra hirtelen nem? :D


Hamilton balszerencsés volt 2016-ban, azért kapott ki (ennek ellenére nem vitatom, hogy Rosberg megérdemelte a vb-címét).


Hétszeres világbajnok viszont nem lesz valaki csak az autó miatt.


Arról pedig már írtam, hogy mi van akkor, ha Russell ugyanazt a teljesítményt hozta-e, mint Hamilton.

2021. dec. 31. 18:11
 32/72 A kérdező kommentje:

#27


Nem, Alonso, a 2x világbajnok biztos nem azonos feltételekkel versenyzett a McLaren-nél 2007-ben… :D XD

2021. dec. 31. 18:14
 33/72 A kérdező kommentje:

Azért igazolnak le sok pénzért egy 2x világbajnokot, hogy Hamilton-t tolják inkább. Nemám leszerződtettek volna egy gyengébb pilótát, olcsóbban, ha a volt a céljuk.. :D


Hamilton legyőzte Alonsót, azonos feltételek között. Kész. Pont. Ki lehet találni bármiféle konteót ez ellen, ez igaz.


Hamilton pedig már bőven bizonyította a Forma-1 előtt is, hogy generációs zseni, mi több, minden idők egyik legnagyobb tehetsége.

2021. dec. 31. 18:17
 34/72 A kérdező kommentje:
Azt csak úgy mondom, hogy a kérdés eredetileg az volt, hogy Hamilton szerintetek visszavonulhat-e, vagy nem ;)
2021. dec. 31. 18:23
 35/72 anonim ***** válasza:
71%

#24


Egy szóval nem mondtam, hogy akkor vezette először a Mercit. De mivel látom, hogy a szövegértelmezés nem megy, így már nyilvánvaló, hogy miért nem látod reálisan Hamilton teljesítményét.


Onnan tudjuk, hogy milyen teljesítményt nyújtott, hogy vezette és meg is nyerte volna a futamot Russel. Jó pilóta Hamilton, de ez a sok rekord meg a 7 cím túlzás. Ezekből az adatokból azt gondolhatják a laikusok, hogy ő minden idők legjobbja, holott nagyon nem így van. A Merci rohadt erős, szóval én sokkal inkább az ő teljesítményüket látom ebben. Nemrég vallották be, hogy 2014-ben nagyon vissza kellett fojtaniuk a motort, hogy ne legyen túl erős a többiekhez képest.


Szóval Hamilton a legutóbbi 6 címét egy 2 autós bajnokságban szerezte. Ehhez még hozzájön az is, hogy a Merci Hamilton-t nyomta mindig, Toto be is valotta nemrég, hogy futam eltiltással fenyegette a pilótáit alkalmanként. Nevet persze nem mondott, de aki nyitott szemmel nézte a futamokat az könnyen rájön, hogy Rosbergre gondolt, a 2014-es Spa-i és a 2016-os Spanyol futam után. Ennek ellenére Rosberg csak legyőzte, aztán jött Bottas, aki mentálisan gyenge volt ehhez, valamint a Merci is teljesen leszedálta, tehát 2017 óta gyakorlatilag kihívó nélkül szerezte a címeket.


Semmi bajnoki teljesítmény nem volt mögötte, gyakorlatilag csak részt kellett vennie a futamokon. Kb olyan volt, mintha te levezetnél nyaralni Görögországba. De ezt Hamilton is bevallotta önhibáján kívül. Az idei szezonban mondta, hogy sok év kihagyás után újra használja a szimulátort.


De az idei teljesítményén is látszott, hogy váratlanul érte, hogy versenyeznie kell. Emlékezzünk csak Imolára, Silverstone-ra vagy Bakura. Hibát hibára halmozott, nyilván ez annak volt köszönhető, hogy az elmúlt évek vezetgetése alatt elfelejtett versenyezni, részben ennek is köszönhető, hogy Verstappen megverte egy gyengébb autóban.

2021. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
82%

#31


Ezt a balszerencse dumát meg engedd már el. Annyira szánalmas, hogy a Hamilton fanok sosem képesek elismerni, ha elverik a kedvencüket. Hamilton pl ott bukta el a bajnoki címet, hogy konkrétan nem tudott rajtolni. Persze nyilván az is az autó hibája volt.


[link]


Hajlamosak elfelejteni a Hamilton fanok a Monacói futamot, ahol Rosberg szó nélkül elengedte a futamon Hamilton-t, pedig ott nem lett volna nehéz feltartania. Ez a Spanyol verseny után volt, tehát nyilván a Toto-tól kapott fenyegetés hatására tette ezt Rosberg. Vagy ott volt a Spa-i futam, ahol az utolsó helyről feljött a dobogóra néhány előzéssel, a biztonsági autónak meg egyéb kalamajkáknak köszönhetően.


Szóval 2016-ból nem csak az "Oooh, noooo, noooo!"-ra kellene emlékezni.

2021. dec. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
82%

"Hétszeres világbajnok viszont nem lesz valaki csak az autó miatt."

Ha az autója alapból jobb, mint a többi csapaté, akkor de. Ebben mi olyan felfoghatatlan számodra? Ha a Mercedes maga nem lett volna messze a mezőny többi autója előtt, akkor talán 2-3 bajnoki címe, ha lenne Hamiltonnak. Vagy ha nem csicskítják be mellette a csapattársait.

2021. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

#35


"Hogy valaki, bármilyen tehetséges is, de életében először vezetve egy Mercedest simán hozza ugyanazt a teljesítményt, mint Hamilton, nos, de, ez igen sokatmondó Hamiltonról és a Mercedesről."Te írtad.

2021. dec. 31. 19:07
 39/72 A kérdező kommentje:

" az autója alapból jobb, mint a többi csapaté, akkor de. Ebben mi olyan felfoghatatlan számodra? Ha a Mercedes maga nem lett volna messze a mezőny többi autója előtt, akkor talán 2-3 bajnoki címe, ha lenne Hamiltonnak. Vagy ha nem csicskítják be mellette a csapattársait."


Még 1 világbajnoki címet sem nyer senki csak az autó maitt, nemhogy hetet. Még akkor sem, ha egy űrautót vezet az illető. Aki konstansan tud nyerni, a legjobb autóval is, abban megvan az a plusz, ami kell hozzá. Mazepin nagy eséllyel nem lenne bajnok a Merciben sem.

2021. dec. 31. 19:09
 40/72 A kérdező kommentje:

#35


"Ezekből az adatokból azt gondolhatják a laikusok, hogy ő minden idők legjobbja, holott nagyon nem így van"


De, így van. Aki ismeri Hamilton vezetési stílusát, hogyan kezeli az autót, milyen teljesítményt nyútjott az F1 előtt, az tudhatja, hogy Ő minden idők legjobbja. Jó autó nélkül nem lehet vb-t nyerni. Kár, hogy ezt kénytelen vagyok leírni.


"Ennek ellenére Rosberg csak legyőzte". Gokart (ott is versenyztett Hamilton és Rosberg - Hamilton ott is legyőzte őt)


Az F1-ben 2013,2014,2015,2016 - ekkor ovltak csapattársak, ezek közül 2016-ban végzett csak előtte, éppenhogy. Ha Hamiltonnak nincsenek problémái az autóval Kínában (megsérült neki), nem megy bele Bottas a rajtnál Bahreinben, nem megy tönkre az autója Szocsiban a Q3-ban, stb. Ja, és nem füstöl el Malajziában, megint csak Hamilton a világbajnok.


"Verstappen megverte egy gyengébb autóban"


Hát, én nem tudom, hogy mit néztél akkor :D. Ha szerinted a Red Bull gyengébb autó volt idén :D

2021. dec. 31. 19:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!