Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek a jelenlegi Forma...

Szerintetek a jelenlegi Forma 1-es pilóták közül ki úgymond világbajnok alapanyag?

Figyelt kérdés

Értelem szerűen aki még nem nyert világbajnokságot.


Köszönöm, hogyha ki is fejtitek kicsit.



2022. jún. 26. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Leclerc, Russel és Norris akik szerintem leginkább esélyesek hogy a jövőben még világbajnokságot nyerjenek.
2022. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval, a jelenlegi mezőnyből Verstappenen kívül én is csak a Leclerx-Russell-Norris trióból tudom elképzelni hogy valaki VB legyen a jövőben. Esetleg ha valamikor pár év múlva egy gyengébb csapattársat kap és nagyon jól betalál a csapata, akkor még talán Sainzban lehet benne egy VB címre elég potenciál. A többieket a jelenlegiek közül kizártnak tartom.
2022. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

azokat a versenyzőket, akikből valaha is kinéz egy-egy világbajnoki cím, három csoportba osztanám:

- az abszolút top szintű kivételes pilóták, akikből évtizedenként legfeljebb kettő-három szokott lenni, jelenleg kizárólag Verstappen, a pályájuk egészét tekintve ide sorolom Hamiltont és Alonsót is, de ők már mindketten kiöregedtek a csúcskorszakukból

- a "simán" nagyon erős pilóták, az a kategória, akik ha hasonló autót kapnak, mint a fenti csúcsragadozók, minimum komolyan megfuttatják, időnként le is győzik őket, ide tartozik Leclerc, Norris és Russell

- és a "szokványosan erős" pilóták, akik jó autóval, csúcsformájukban képesek komoly bajnoki esélyesek lenni (ilyen volt a múltbéli bajnokok közül Button és Rosberg), a mezőnyben jelenleg Pérez és Gasly, korábban Ricciardo is, de mostanra kiégett

2022. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
ja, és egy kérdőjelet kihagytam: "Joe", azaz Zhou, aki egyelőre a legmeggyőzőbb újoncnak tűnik Norris és Russell bemutatkozása óta, de róla még kell egy kis idő, hogy kiderüljön, tulajdonképpen mennyire jó és hova képes fejlődni
2022. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ricciardo nekem kicsit ilyen kihagyott ziccer, lehet én néztem be, de én sokkal nagyobb teljesítményt vártam volna tőle, de #3, szerintem is Pérez-zel mozog egy szinten, hogy erős, rutinos, tud villantani, de összességében stabil másodiknak választanám a csapatomba.

Nem tudom pl. Sainz nem fog -e ebbe a kategóriába belecsúszni idővel.


Én Vettel-en gondolkozom sokat, hogy ő "jókor jó helyen" volt a RedBull-nál, vagy mi mehetett nála ennyire félre.

2022. jún. 26. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok, Vettel nálam alapvetően a második kategória volt (amíg nem égett ki): roppant tehetséges újonc volt és később is egy nagyon jó versenyző, de sosem éreztem rajta azt a lehengerlő erőt és sokoldalúságot, mint Alonsón vagy Hamiltonon. illetve mentálisan nem tartozott a legstabilabb versenyzők közé, több évadban elég látványosan szétesett, de egy-egy futamon is nagyon el tudta veszíteni a hidegvérét.
2022. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Leclerc

Russell

Norris

Gasly

Róluk tudnám leginkább elképzelni. Leclerc abszolút nem kérdéses, idén a Ferrari nagyon jó volt eddig, és Verstappennel szoros csatái voltak, csak aztán a megbízhatóságban kissé elhasaltak a vörösök, ezért is csúszott visszább 2 helyet is az egyéni pontversenyben! Azonos autóval szabad versenyzésben Russell jobb Hamiltonnál, ez egyértelműen látszik most is, 2020-ban pedig szahíri Mercedes-beugróként majdnem meg is lett az első győzelme, ha a csapat nem hibázik akkor a boxkiállásnál! Norrisnak többször voltak már nagy villantásai az elmúlt 2 évben, jó autóval komoly fenyegetést jelentene az élmezőnyben, abszolút bajnokalkat, csak épp még várat magára az egyik élmezőnyös csapat esélye! Visszaléptetését követően Gasly tanult a Red Bullos hibáiból, így összekapva magát sokat fejlődött + az eddigi 1 győzelme is magabiztossabbá tette, komoly vezérpilóta lett az Alpha Taurinál, tavaly 1-2 komoly védekezése volt Hamilton ellen is, így most még további másfél évre meghosszabbították a szerződését, a Red Bull nem véletlenül nem akarja elengedni a kötelékéből, 2024 közepétől pedig fennáll majd az esély, hogy bármikor újra előléptessék, ha Perez valamiért csalódást okozna!

A többiekből abszolút nem nézném ki! Sainz nem tud élni az esélyeivel és folyton hibázik, Stroll csak “pénzes gyerek”, Zhou-nak nagyon hullámzó a teljesítménye, Ricciardo az akkori esélyei ellenére a Red Bull első sikerszériájánál sem lett bajnok, Ocon pedig előrenyomulás helyett inkább csak hirtelen versenyhelyzeteknél támad komolyabban! A többiekről mit mondjak?

2022. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Albonról mit gondoltok? Nem VB esély szempontjából hanem általában.


Sainz egyébként szerintem mentálisan tud nagyon megcsúszni, emiatt hibázik sokat.

2022. jún. 27. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Albon nekem egyelőre egy kicsit kérdöjel, akár egy újonc, hisz a visszatérése óta jól teljesít (megkockáztatom, majdnem Pérez/Gasly szintjén), de meg szeretném várni az évad végét, mielött konkrétabban elkönyvelném őt.
2022. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sainz, ha így folytatja, Bottas-kategória: gyengébb autóban jól megy, győzelemesélyes autóban szétesik fejben.
2022. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!