Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért fújják fel ennyire ezt...

Miért fújják fel ennyire ezt a Verstappen-Perez ügyet Brazíliában? Miért nem inkább az a téma hogy Verstappen miért került annyira hátra egyáltalán megint?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki hogy van vele, de rettentően túlreagáltnak érzem ezt az egész ügyet, meg hogy Verstappen ennyire kereszttűzbe került. Mondom ezt úgy hogy Perez az egyik kedvenc versenyzőm évek óta, és én is szomorú voltam hogy nem engedték őt el, de legyünk őszinték, változtat ez bármin? Nem a VB-címet bukta, de még csak nem is egy futamgyőzelmet. Most hogy 5. vagy 6. helyen fut be bármelyikük, édesmindegy. Tudom hogy az összetettben ez még néhány óra múlva számíthat, de végül is meglett a konstruktőri, utólag sokat nem fog innentől számítani az se hogy 2. vagy 3. lesz a végén, azt senki se nézi... Még egyszer mondom, tény hogy nem volt egy elegáns húzás, de nagyon fel van ez fújva szerintem, hiszen pl. közvetlen előttük ugyanez volt a Ferrari esetében, ott se engedte el Sainz Leclercet, pedig pont Leclerc van versenyben Perezzel az összetett 2. helyéért, neki is számított volna ugyanúgy az a 2-3 pont. Mégsem merült fel náluk a helycsere.

Meg ami még inkább érdekes, hogy azt valahogy mindenki elfelejti, hogy Vestappennek eleve nem is kellett volna az 5-6. helyen lennie, ha Hamilton megint nem üti ki, amiért még ráadásul őt büntették meg, nem hinném hogy lehet ezek után csodálni hogy felforrt az agyvize, Hamilton megint csinált magának piszkos módon egy második helyet Verstappen kivonásával, amiért ráadásul megint nem kapott semmit, ki tudja hanyadik alkalommal, bezzeg a kárvallottat még meg is büntetik. Nem hinném hogy egy ilyen után pl. Alonso másképp cselekedett volna. Apropó Alonso, Ocont is eléggé nógatni kellett hogy engedje el Alonsót.

Egyszóval kicsit úgy érzem túllihegik ezt, anno Vettel is csinált egy Multi21-et, aztán mégis mennyire szerethető ember és fair pilóta lett belőle. Egy ilyen futam végén egy olyan versenyzőtől mint Verstappen szerintem valahol érthető hogy nincs kedve félreállni ott és akkor, lehet miután lehiggadt már másképp döntene.

És még egyszer kiemelném hogy Perez az egyik kedvencem és azt aláírom hogy nem volt fair, de annyira nem is volt kiemelkedően nagy botrány, főleg annak fényében hogy Hamilton húzásáról meg senki se beszél, pedig sokadjára tette tönkre Verstappen futamát büntetlenül. Rá mégse fujjol a fél világ.

Szóval érdekelne mások mit gondolnak erről az egészről.



2022. nov. 20. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Nem olvastam el az agymenéseed korán reggel, de gondolom a múltkori nem elengedésre gondolsz.

Szóval mindegy hogy mi van, akkor is fognak róla beszélni, hőzöngeni a fanok meg az "újságírók". Ha elengedi, ha nem engedi el.

Csapat utasítás volt van lesz. Emlékezz Schumacher és Barrichello eseteire. Pontokért versenyeznek a csapatok, eredményekért. Nekem az életem megoldódna annyi pénztől ami egyetlen világbajnoki pontra levetítve üti a markát egy csapatnak. A médiának meg az olvasottság, a kattintás kell, ezért pörgetik a témát.

Egy Senna Schumacher Hamilton keliberű Verstappen pedig azért lesz sokszoros futam és vb győztes mert nem áll félre senki elöl csak azért, mert az szebben mosolyog, vagy mert mondják neki, vagy mert éppen vasárnap van.

2022. nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs túllihegve. Egy semmibe sem kerülő gesztus lett volna köszönetképp, hogy Pérez a csapatérdekért rendszerint félretette az egyéni érdekeit, és részben ennek is köszönhetően hívják úgy a tavalyi év világbajnokát, hogy Max Verstappen.

Nyilván persze mindegyik versenyző eléggé önző, de azért az önzésnek is vannak szintjei. Schumacher (aki maga is eléggé önző pilóta volt még F1-es mércével is), a 2002-es év végén már bajnokként egy egész győzelmet átengedett Barrichellónak. Itt meg egy szaros hatodik helyről lett volna szó. Ezen nincs mit szépíteni, a brazil nagydíjon Verstappen kicsinyességi bizonyítványt állított ki magáról.

És az emberi oldal csak egy dolog. Vezessen bármilyen jól valaki, komolyan be tud tenni a karrierjének, ha az a kép alakul ki róla, hogy a főnökei számára kezelhetetlen mértékben önfejű, vagy hajlamos mérgezni a csapat légkörét. Részben ennek is köszönhető, hogy hiába volt Alonso vezetői képességeket tekintve a "legteljesebb" versenyző, mégsem kapkodtak utána a topcsapatok és a legjobb évei közül jó néhányat gyenge autóban kellett töltenie.

2022. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nézd meg mi van a katari vb körül... ahhoz képest ez egy kis semmiség se :D
2022. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!