Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek ez fair?

Szerintetek ez fair?

Figyelt kérdés
Azt olvastam egy helyen, hogy egy sportolóval kulon pszichológus foglalkozik azzal kapcsolatban, hogy az ellenfelet hogyan tudják majd kizökkenteni a nyugalmabol.
2022. nov. 28. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne fair? Mondj egy versenysportot, aminek NEM része az ellenfelet kizökkenteni a nyugalmából.
2022. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nincs ilyen, csak en nem tudom. Nem vagyok benne a sportban. Szerintem ez nem fair, mert nem a sajat testi kepessegeit hasznalja fel csak, hanem a masikat tudatosan gyengiti lelkileg. En nem tudtam, hogy ez normal resze a sportnak.
2022. nov. 29. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor is része, ha nem csinálsz semmi tudatosat. Van egy teljesítményed, van egy fellépésed, stb. - mind hatnak a másik lelki állapotára. Akkor már miért ne kezdjen el az ember figyelni erre is?
2022. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat mert nem fair, nem sportszerű szerintem. Nekem ez nagy meglepetés, hogy erre kulon hangsulyt fektetnek. Az nyilvan van, hogy valaki pl a fellepesevel is gyengiti ugy a masikat, hogy még nem is csinalt semmit. En nem is sportolok, nem is versengek masokkal, azert fura nekem ez, hogy ilyen termeszetes.
2022. nov. 29. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit a szabályok megengednek, az fair. Amit nem, az nem fair. Ennyi.
2022. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Inkabb csak lehet csinalni, de nem biztos h fair. Ez olyan pl hogy egy munkahelyen egy fonok lehet megalázó az alkalmazottakkal, mert nem tiltja semmi, de valojaban nem megengedett.
2022. nov. 29. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy főnök lehet kellemetlen stílusú, de ezzel maga alatt is vágja a fát, mert a stresszes dolgozók rosszabbul teljesítenek. Ellenben ha az ellenfeled rosszabbul teljesít, az számodra előny. A versenysport azon szintjén, ahol külön pszichológus foglalkozik a sportolókkal, az ellenfeled is meg fog ragadni minden megengedett eszközt, hogy legyőzzön. Ha te nem ragadsz meg minden megengedett eszközt, akkor le fognak győzni. Ha meg nem valamiről úgy tartják, hogy nem fair, akkor hozzanak rá szabályt.

De egyébként ehhez nem feltétlen kell tudatos működés. Egyszerűen tapasztalni fogod, hogy jó eséllyel olyan stratégiával vagy győztes, ami egyúttal az ellenfeledet kibillenti a lelki egyensúlyából.

2022. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!