Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 18 éves vagyok. Beszéltem a...

18 éves vagyok. Beszéltem a K1 edzőmmel, és mondtam neki hogy szeretném komolyabb szintre vinni ezt az egész kuzdosportot, és mondta hogy nekem ez már késő mert ezt kiskorban kell elkezdeni. Szerintetek ezt 18 évesen tényleg késő?

Figyelt kérdés

Egyébként már 3eve járok k1 edzésre. Előtte itthon is sokat edzettem.

Zsákon és pontozó kesztyűn.



2021. szept. 6. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Megszaporodtak mostanában a K1 kérdések/kommentek. Ugyanaz az ember írja ki őket? Vagy tényleg létezik még K1 oktatás? Létezett egyáltalán valaha így konkrétan?

Egyébként a küzdőpsortok világában (ahogy sok más sportág világában is) az esetek 99 százalékában azok érnek el komolyabb eredményeket nívósabb bajnokságokon, akik már 5-8 éves korban elkezdik az adott stílust egyesületi keretek között. Körül-belül pont 15-18 éves korban szoktak lemorzsolódni azok, akiknek vagy az ambíciója vagy a tehetsége nincs meg ahhoz, hogy komolyabban versenyezzen. A te 3 éves egyesületi múltad (az azt megelőző otthoni edzegetésed hidd el, hogy ebben az esetben nem számít) nem túl sok azokkal szemben, akik óvodás koruk óta járnak tréningekre hetente többször. Gondolj bele, hogy ha most elkezdenél versenyezni a korosztályodban, nulla tapasztalattal és előélettel, akkor olyan emberek ellen kéne szorítóba lépned, akik már potenciálisan 11-12 éve edzenek egy mester kezei alatt, és feltehetőleg már néhány bajnokságon is túl vannak. Mindig vannak persze kimagasló tehetségek. Nagyon-nagyon ritkák, de mindig vannak. Viszont ha te nem tartozol ezek közé a ritka esetek közé, akkor nem igazán tudnál érvényesülni a különböző gálákon, úgyhogy a klubodnak nem fogja megérni nevezni téged. Ha igaz, amit írsz, és tényleg létezik ez a K1 klub, ahol te nyomod, akkor ott valószínűleg teljesen külön kezelik a hobbistákat és a potens versenyzőket. Te a hobbista kategóriába tartozol, nem a versenyzők közé. Ez ilyen, emiatt ne bánkódj. Attól még lehetsz te kiváló K1 harcos, mert nem indulsz bajnokságokon. Amiatt ne okold magad, mert nem kezdted el már 6 évesen ezt a sportot egy egyesületnél. Kár azon rugózni, hogy mi lett volna, ha...

2021. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem az számít hogy nézel ki, meg mennyi időt edzettél teremben.Én bemegyek bármelyik kocsmába és megborítok bárkit székestül úgy hogy utána ingyenkörre is meghívnak.Ezt bárhol bármikor megcsinálom.

Elemér 22F

180cm

60kg

2021. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Sántít ez a kérdés, több szempontból is.
2021. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz még jó. Még versenyezhetsz. Csak khhurva kemény edzések kellenek és még 5-7 év. Nagyon a határ idő vége előtt kezdted. Sok edzés, különböző klubbokba eljárni és technikákat tanulni + sparringolni. Közben 2-3 év múlva elkezdhetnél kisebb versenyekre járni folyamatosan. Sok munka kell.


Az elsőnek sokban van igaza, de még azért ez a kor határeset.



Kemény munkával meglehet.

2021. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!