Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Most hogy van ez a bakui időmérő?

Most hogy van ez a bakui időmérő?

Figyelt kérdés

Tagnap már volt egy szokásos időmérő, amit Löklerk meg is nyert. Mára valamiért azt gondoltam, hogy egy sprintverseny lesz. A rajtrácsra meg a tagnapi időmérő sorrendjében állnak fel, a holnapi verseny rajtsorrendjét pedig a mai sprintverseny végeredménye határozza meg.

Erre a rendszerre tavaly többször volt példa.

Erre most nézem, hogy ma is hagyományos időmérő van. Akkor a tegnapi mi volt, amit megnyert Löklerk?! Nem értem... Akkor az csak egy sima szabadedzés volt időmérős stílusban tét nélkül?


2023. ápr. 29. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A tegnapi időmérő határozza meg a vasárnapi futam rajtsorrendjét.

Viszont mivel a mai sprintfutam előtt nem sok értelme volt annak az extra szabadedzésnek, tekintve hogy szinte semmit nem lehetett már módosítani az autón, újabban már a szombati sprintfutamot egy szombati rövidített időmérő előzi meg, ami a sprint rajtsorrendjét határozza meg.

Lényegében a sprint egy külön verseny lett, ott is lehet pontokat szerezni, de a vasárnapi futam sorrendjébe már nincs beleszólása az eredménynek. Az indok (a felesleges szabadedzés elhagyása mellett) az volt, hogy így talán több lesz a verseny, az akció a sprinten, hisz ha helyezést érsz el, azzal pontokat nyersz, de ha kiesel vagy hátracsúszol, a vasárnapi rajthelyeden az sem változtat.

2023. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aham. Köszönöm, hogy leírtad.
2023. ápr. 29. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!