Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményed a monacói...

Mi a véleményed a monacói nagydíjról?

Figyelt kérdés
Én minden évben várom, mert körüllengi valami kultikus, de aztán többnyire hatalmas csalódás a futam. Reálisan nézve helye sem kellene, hogy legyen a versenynaptárban, mert ez a vonalvezetés ekkora méretű autókkal egyszerűen alkalmatlan a versenyzésre. Mégis van egy varázsa, amiről nehéz lemondani... a garantált unalom ellenére is.

2023. máj. 26. 15:02
 1/3 anonim válasza:
74%

Sok verseny van, amitől nagyot várok, mégis nagy csalódás.

Szerintem egy ilyen futam kell a jellege miatt a naptárba. Egy, nem több.

Inkább az a baj, hogy annyira "steril" ma az F1, hogy azért nincsenek események a futamokon

- Ha kicsit jobban esik az eső, akkor nem versenyeznek (ld. tavaly Monaco)

- Spórolni kell a technikával meg a gumikkal, ezért nem nyomják neki annyira => keveset kockáztatnak, így az esélye is jóval kisebb, hogy valaki kicsúszik/összetöri

- Nem mernek egymással sem küzdeni a versenyzők, mert véletlen összeütköznek, rögtön büntetés jön valamelyik versenyzőnek


Monacoban mindig is nehezen lehetett előzni, de amíg legalább határon versenyeztek a versenyzők, addig elő-elő fordultak káoszfutamok.

A tavalyi jó lett volna, csakhát nem engedték őket esőben. Nézőként is érezhető volt az "esős futam tabu" effektus, még csak egy kicsit esett, mikor már elkezdték a rajtot elcsúsztatni... (Plusz mielőtt erre írná valaki a biztonság és társait, Monacoban a nagyon alacsony átlagsebesség miatt még olyan nagyot esni sem szoktak a versenyzők...)

2023. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Az nem volt gyenge hogy még a végén az eső is megjött és ezzel együtt is dög unalom volt. Szerintem ez mindent elmond.
2023. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sem a kedvencem, de évente egyszer szerintem szükség van rá.


Manapság inkább az a baj, hogy míg régen versenyeztek 12-15 épített pályán és pár városin (és Monaco azok közül is különleges volt), addig ma már ott van Szingapúr, Miami, Las Vegas, Jeddah stb.


Amúgy szerintem évente egyszer bőven belefér egy olyan futam, ahol a stratégák egy kicsit másképp kell hogy gondolkodjanak, mert minden a pályapozíció, és nem játszanak azok a szokásos elvek, hogy a hátulról jövő a jobb gumin simán előz.


Valaki emlegette pár hete, hogy nem az határozza meg a futam színvonalát meg azt hogy mennyire lesz emlékezetes, hogy mennyi előzés van. Azt hiszem 2016-ot hozták példának, ahol Monacoban alig volt előzés, de mindenki emlékszik Ricciardo hogyan bukta el a győzelmet, míg a kínai nagydíjból alig van meg valami pedig rekortszámú előzés volt.


Egyébként meg akármelyik pilótát kérdezed meg, mindenki azt mondja, hogy Monaco maradjon, mert az egyik kedvence.

2023. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!