Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig lehet elkezdeni sportolni? Főleg sportolók véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy az egészséges életért, mert ahhoz sosincs késő, ez evidens. Engem a versenyszerű sportolás érdekelne. 23 éves srác vagyok, és az utóbbi időben kezdett érdekelni komolyabban a sport. Mielőtt ezzel támadna bárki: pont azért teszem fel a kérdést, mert tudom, hogy mennyi munka egy ilyen élet. Rengeteg edzés, lemondás stb, és pont innen fakad a kérdésem. Mivel 30-35 éves emberek még sportolnak versenyszerűen, szerintetek érdemes komolyabban elkezdeni foglalkozni valamilyen sporttal? Nyilván, aki olimpiára megy, ő gyerekkora óta űzi a sportot, mert egy olyan sportkarriert, erőnlétet stb nem lehet 5-10 év alatt felépíteni. Mit javasoltok? A hobbiszintnél komolyabb sportolásnak ebben a korban már nincs sok értelme? (Nulláról kezdeném. Anno kiskamasz koromban úsztam, de versenyekre nem jártam, plusz nem is az a sportág érdekelne.)

2015. júl. 8. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem írsz konkrétumot, hogy milyen sportágról van szó, úgy nehéz bármit is írni, csak közhelyeket. Nyilván sportágtól függ, hogy lehet-e esélyed, például ahogy említetted úszásról már lekéstél, de egy dartsba simán bele tudnál jönni..
2015. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az atlétikai sportágak érdekelnek legjobban.
2015. júl. 8. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok sportoló, de maximum tömegsportokat érdemes elkezdeni - mint a biciklizés, futás, tóátúszás -, amiben már amúgy is gyakorlott vagy valamennyire, és bőven akadnak esélyes versenyek.

A2tlétika, úszás, foci, kosár stb. ezeket szerintem legkésőbb középiskolában kell elkezdeni, mert a 30-35 éves versenyző már szinte öreg rókának számít.

2015. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon elindulhatsz versenyen de meg a legkemenyebb edzessel se varj tul sokat magadrol, nemzetkozi versenyre meg ne nagyon gondolj. 35 eves kortol kezdodik a veteran atletika ott esetleg lehet eselyed.
2015. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincsenek sikerélményeim egyáltalán. Énekelni nem tudok, hangszeren játszottam (cselló), jól is ment, de nem verseny szinten. Testépítéshez is késő már. Próbáltam írni dalszöveget, verset, regényt, de nem igazán volt kitartásom ilyesmikhez. Tanulásra se vagyok büszke.... orvosira járok, de az inkább szégyenkezésre, mintsem büszkeségre adna okot (egy mérnöki vagy jogi szakkal ellentétben).
2015. júl. 9. 11:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Te megvagy zakanva.. Orvosira jársz és szégyeled.. Jellemző ilyenekből lesz a sok lenéző doki :(


Én 6 évesen kezdtem el sportolni, de nemigazán találtam meg a nekem valót. Jártam versenyekre, de nem értem el semmi nagyobb eredményt. Végül megtaláltam azt ami igazán érdekelt. Csak amatőr versenyeken indulok, de nekem így is jó.

Ha komoly versenyző szeretnél lenni, akkor már késő. Van aki későn kezdve is élsportoló lesz, de az nagyon ritka. Ráadásulők cselekszenek is az ügy érdekében :) Tehát ha az atlétika érdekel, akkor kezd el. Majd kiderül mirre viszed.

2015. júl. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem értem.... Szégyellem, hogy ide járok, mert az emberek megvetik és utálják az orvosokat. Miért lennék ettől lenéző orvos, ha végzem?! Nem értem az összefüggést.
2015. júl. 12. 09:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az önbizalom hiányos orvostanhallgatókból lesznek nagyképű orvosok....
2015. júl. 12. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem orvosira jártam, hanem szociális szakra mégis végig büszke voltam rá. Nem érdekelt mások véleménye, én mindig is segíteni akartam az embereken, még akkor is ha sokan nem értékelik ezt a szakmát.

Ha te szégyeled, a szakmád, akkor nem tudom, hogy fogsz majd embereket gyógyítani, szerintem egy orvosnál fontos az elhivatotság és a motívácó.


Ha meg önbizalom hiányos vagy, akkor nem tudom, hogy a sport neked való. Ha versenyen szeretnél indulni, akkor minden edzésen meg kell győzni magad, hogy igenis képes vagy rá, megtudod csinálni, harcolsz érte. Főleg ha nem is hobbi szinten érdekelne a dolog.

2015. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ironhide12 válasza:
Sosem késő elkezdeni sportolni !! :D
2015. júl. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!