Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Azt mondják nem volt egyenlő...

X0 kérdése:

Azt mondják nem volt egyenlő küzdelem, ti mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Ha jól látom mindkettőn ugyanaz van:


https://www.youtube.com/watch?v=ajsJNNhlJu8

https://www.youtube.com/watch?v=WKaj9cUuAbk


Én nem értek hozzá, de megjegyzésekben angolul azt írják, hogy a fiú nem mert a lány melléhez érni, más hogy több testrészéhez se. Más azt írja hogy a kézhasználata korlátozva volt, ami nyilván lehet akár ugyanaz is minthogy egyes testrészéhez nem érhet hozzá. Azt is írják, hogy felnézett hogy megtudja valakitől hogy azt szabad-e, ez idő, figyelemelterelés, és ekkor a lány meglepte. Én nem tudom melyik, de olyanokat látok, hogy a mellkasa alatt meg a hasa környékén nyomni próbálja, majd mintha egyszerűen elengedné, többször is ilyesmi, meg hogy tétovázik hogy na most mi legyen. Ez a nyomás ugye eleve feladásra kényszerítés lenne, vagyis meg is nyerné. Ha ekkor lepi meg a lány, akkor egyértelműen egyenlőtlen küzdelem, megalázó, így nem is sport. A végét lassítva megnéztem, a fiú keze a lány 2 lába között van, majd a földbe veri a fejét, de lehet hogy a kezét is. Lehet hogy a csuklója is eltört, az arca alapján eléggé fájhatott, az ottani hang sajnos nincs rajta. Ha igaz amit írnak, akkor feladásra kényszerítéssel nyerés helyett kiütötték. Ez nem edzés, közönség előtt van. Egyébként is, ha veszít, veszít, ha nyer, akkor meg azt mondják azért nyert mert fiúként erősebb mint a lány, fiúval szemben nem biztos hogy nyert volna. Vagyis nem a végén vesztette el, hanem már eleve vesztesként ment a ringbe. Ugyanígy, a lány eleve nyertes volt. Azért se jó az ilyen mérkőzés ha nem csak edzés, mert lelkileg megterhelő lehet ha egy lány legyőzi, pláne itt kiütötte. 9 éves körülinek nézem őket, egy szkanderes videó alapján ekkor még nem lehet nagy különbség erőben, ez a sport egyébkéntis arra megy ki, hogy jó technikával nála erősebbel is fel lehessen venni a versenyt. Nekem az is fura, hogy a lány nem ment oda a fiúhoz érdeklődni hogy megsérült-e. Később ti mit csinálnátok a lány helyében szavazás is lehet, a megjegyzéseket ide kérem írni, hogy ne kelljen mindkettőt végignézni. A lény helyében ilyenekre gondolok:


Ha előre tudom:


- Semmit, megnyerem és kész

- Szólok, de vállalom a fellépést

- Szólok, és ha marad így, nem vállalom a fellépést

- Szólok, és ha marad így, igyekszek nem visszaélni a helyzettel: ha egyébként feladtam volna, feladom

- Szólok, és ha marad így, végigcsinálom hogy na vajon mi lesz, és a meccs után az egész közönség előtt megmondom mi történt, ha vesztettem volna, nem engedem hogy a bíró felemelje a kezem


Ha közben veszem észre:


- Semmit, megnyerem és kész

- Azonnal feladom hogy ez így nem sport

- Igyekszek nem visszaélni vele: ha egyébként vesztenék, feladom, de nem szólok

- Igyekszek nem visszaélni vele: ha egyébként vesztenék, feladom. A végén a közönség előtt elmondom mi történt.

- Végigcsinálom hogy na vajon mi lesz, utána a közönség előtt elmondom mi történt, ha vesztettem volna, nem engedem hogy a bíró felemelje a kezem.


Ti mit csinálnátok a FIÚ helyében?



#küzdősport #Brazil Jiu Jitsu #sportszerűség #egyenlő küzdelem #fiú lány ellen
2023. nov. 2. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Egyenlő küzdelem volt
Semmit, végigcsinálnám
Szólnék hogy ez nem sport, ha marad így, nem állnék ki
Szólnék hogy ez nem sport, ha marad így, nem venném figyelembe a kérést és normál módon csinálnám
Szólnék hogy ez nem sport, ha marad így, végigcsinálnám
Nem szólnék és nem venném figyelembe a kérést és normál módon csinálnám
2 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés hogy a FIÚ helyében mit csinálnátok! Megjegyzésekbe meg hogy szerintetek mi történt, egyenlőtlen küzdelem volt-e, stb. Köszi.
2023. nov. 2. 20:40
 2/9 A kérdező kommentje:

Na a neve Izabella Fredzo:


https://www.youtube.com/watch?v=AL9mI8D0C5o


Az viszont tény, hogy a lány nagyon ügyes, erős ellenfél. Kiváló harcos. Amit kifelejtettem, hogy a fiú teperte földre őt, és később is végig a fiú szorította le őt a földre, vagyis a fiú volt fölényben, egészen addig a mellkas meg egyéb nyomkodási pontig. Tehát a fiú mégjobb volt nála.

2023. nov. 2. 21:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Izabella Frezzo, sajnos itt nem lehet javítani.
2023. nov. 2. 21:01
 4/9 A kérdező kommentje:

Én a fiú helyében szólnék hogy ez így nem sport, és ha marad így, akkor vagy nem állnék ki, vagy nem venném figyelembe mit akarnak.


A lány helyében ha előre tudnám, szólnék, és ha marad így, kíváncsiságból végigcsinálnám hogy na vajon mi lesz, és az egész közönség előtt mondanám el, milyen tisztességes elvárások vannak. Ha nyertem, és nem nyertem volna, akkor ragaszkodnék az érvénytelenítéshez, vagy hogy a fiú legyen a győztes.


Az egyik mondatom vége lemaradt: szóval a fiú számára akár nyer, akár veszít, mindkét esetben veszít, vagyis veszít. A lány meg nyer. Már az elvárások felállításakor elvesztette, eleve vesztesként lépett ringbe, nem a végén vesztette el. Lehet hogy kellett nekik egy reklámvideó, hogy a lány is le tudja győzni a fiút, melyben nincs durvaságnak tűnő. Ekkor lehet hogy még a lány is tudta hogy nem fer a küzdelem.

2023. nov. 2. 21:41
 5/9 Milyen név nincs még válasza:
100%

Ebben a sportban megengedett bizonyos korig, hogy lányok a fiúk között nevezzenek. Nyilván ha olyan ügyes a lány, hogy nincs a nemében ellenfele, szélesítheti a kört, hátha akad fiú aki kihívás neki.

Az viszont tényleg látszik, hogy a fiú zavarban van. Ebből úgy tudna szabadulni, ha a lány csípőjét, akár mellkasát lenyomja a földre és a lábait szétfeszíti. Többször is látszik, hogy próbál nem hozzáérni, inkább a nyakánál tol amíg lehet, de lejjebb nem mer.

Így ő nem tudott nyerni.

A lány egyébként tényleg ügyes és szabályosan nyert, de ha a fiú belead mindent, akkor egyáltalán nem biztos, hogy így alakul a meccs.

Nagyon kellemetlen helyzet a srácnak. Mi is szoktunk ellenkező neművel küzdeni, de mi giben csináljuk, ott nem ennyire zavaró. Itt viszont nem sok takarás van a lányon, ha rátámaszkodik konkrétan mintha megfogdosná.

Ha edzésen küzdene lánnyal ez szép lassan föl tud oldódni, de csakígy egy versenyen bedobni ezt szerintem nem szép húzás. Nyilván a szabályzat megengedi, de ez egy nagyon jó példa arra, hogy miért nem biztos, hogy jó ez így.

nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös: köszi, a YouTube-on a megjegyzésekben olyat is írtak, hogy a fiú felnézett, hogy valakitől megtudja, szabad-e úgy: gondolom ott volt valahol az edzője vagy valaki. Ha ez tényleg így volt, akkor nem a fiú hibája, hiszen ekkor valaki felnőtt mondta neki a szervezők vagy az edzők részéről. Na erre értettem, hogy ez így megalázó, és így bizony nem a fiú hibája. Nem ismerem ezt a sportot, a Wikipédia alapján, amikor a lány a hanyatt fekszik, és nyomja a küldök felett ha jól látom, az lenne a megadásra kényszerítés: egyre erősebben nyomja amíg fel nem adja a lány, ha a lány a kezét odateszi, hogy elnyomja vele a fiúét, akkor is erősebben megnyomja. Ehelyett egyszerűen elengedte. Több ilyesmi is van benne, elég tétovának tűnik. A lány lehet hogy nem veszi észre ha a fiú felnéz valamiért, így nem tudatosul benne, hogy nem is a fiú hibája. Utólag persze megtudhatja, hogy ezen a ponton el kellett volna vesztenie, és nem a fiú tehetett róla. A lány részéről a fair play viselkedést arra értettem, ha a verseny közben tudatosul benne, hogy nem magától ilyen a fiú, hanem nem engedik neki. Egyébként figyelemelterelő hogy egy csinibabával küzd, olyan helyzetben amiben csókolózni is lehetne, meg a lánynak ki van mindene. Más felvételeken a lányok is fiú ruhában vannak, mondjuk 13 évesnek kinéző fiú és 15 évesnek kinéző lány: már pubertás korban levő fiúval egyébként. A végén jól láttam hogy kiütés? Úgy láttam a fiú feje a földhöz ért, a kezével nem tudom mi lett mert azt takarta a lány lába, de a fiú arca alapján megsérülhetett. Furcsa hogy nem ment oda a fiúhoz megnézni megsérült-e: nyilván odaengedi a felnőtteket, de utána ő is jöhetne, erre egyszerűen elmegy.
nov. 3. 13:31
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös: "de mi giben csináljuk": az mi?
nov. 3. 13:45
 8/9 A kérdező kommentje:

7-hez kiegészítés: ha jól látom ez az:


[link]

nov. 3. 13:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ha jól értem, akkor nincs arra utaló jel hogy valaki azt mondta neki hogy azt nem szabad, hanem nem tudta hogy szabad-e. Amikor felnéz, akkor persze ezért néz mondjuk az edzőjére, hogy megtudja azt szabad-e, de ez még nem jelenti, hogy ő azt mondta neki, hogy nem szabad. Lehet hogy elég lett volna előre felkészíteni, hogy lánnyal ugyanúgy mérkőzünk mint fiúkkal, ugyanolyan fogásokat alkalmazunk, ugyanott, nem baj hogy minek tűnik, lehet a melle, hasa, dereka, lába is. Gondolom mérkőzés közben a lány is észrevette hogy ez van, és gondolom ő is úgy gondolta, hogy a fiú magától ilyen, nem más nem engedi. Na ezzel már a lány se tudna mit kezdeni, akármennyire is híve a fair play-nek.
nov. 4. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!